PDA

View Full Version : گفتگو: تکنولوژی های پیشرفته در برنامه نویسی

gama_slv
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:05 عصر
امیدوارم سوالم رو در جای درستی پرسیده باشم
میخواستم بدونم مباحث پیشرفته و تکنولوژی های جدید در برنامه نویسی چه چیزهایی هست
تازه nHibernate آشنا شدم که یک ORM هست در هر دو زمینه دیتا بیس و کد نویسی میشه کلی تکنولوژی نام برد اما یکسری از همه مهمترن و برای اینکه برنامه نویس حرفه ای باشی باید این جور مطالب رو یاد بگیری منظور من هم دقیقا اینطور مطالب هست میخواستم بدونم چه تکنولژی های جدید و پیشرفته ای وجود داره

mze666
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 04:24 صبح
سلام - یه سری تکنولوژی ها الان خیلی کاربرد دارن. اما به این معنی نیست که اگر اینا رو بلد باشین خیلی حرفه ای هستید و یا برعکس. اگر میخواید تحت وب کار کنین ASP.NET MVC خیلی عالیه. اگر هم برای ویندوز مینویسید WPF خیلی کاربرد داره.

توی بحث دیتابیس SQL Server کاربردش خیلی بیشتره ولی توی برنامه های خیلی بزرگ Oracle, DB2 بهتر هستن.

توی بحث ORM قوی ترینشون NHibernate هستش که امکاناتش فوق العاده زیاده ولی Entity Framework هم خیلی مزایا داره: مثلا یادگیریش خیلی آسون تر از NHibernate هستش و به نظر خیلی ها برنامه هایی که با Entity Framework نوشته میشن بیشتر با هم match هستن! جدیداً Open Source هم شده و باید به زودی شاهد پیشرفت خیلی خوبی توش باشیم. توی هردوی این ORM ها یه ویژگی هستش که تقریباً جدیده و باهاش میشه از روی کد شما Database رو Generate کرد (و یه سری مزایای دیگر). توی NHibernate بهش (Fluent NHibernate (FNH گفته میشه و توی Entity Framework بهش میگن Entity Framework Code First.

موفق باشید.

gama_slv
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 13:08 عصر
خیلی ممنون از جوابتون
شاید من نتونستم منظورم رو خوب تو سوالم مطرح کنم!
خیلی از مسائل هست عمومی هستن و بیشتر برنامه نویس ها با انها آشنا هستن.هرکسی که بخواد در میحط دات نت وب کار کنه از ASP.Net , Silverlight , استفاده میکنه برای نوع برنامه نویسی وب هم میتونه هم از روش معمولی هم از MVC استفداه کنه در دیتابیس هم هم میتونه از sql command,Dta Set,LINQ ,Enitiy framework استفاده کنه من خودم از مواردی که بالا نام بردم به جزء Silverlight استفاده کردم.
میخواستم لیستی از موارد رو راه حل های کد نویسی پیشرفته رو تو این تایپیک لیست کنم.خوب همه با NHibernate آشنا نیستن حداقل اگر با اسم این تکنولوژی ها آشنا بشن خیلی بهشون کمک میکونه.