PDA

View Full Version : سوال: ارتباط برنامه ها در نقاط مختلف با فاصله مکانی جهت تبادل اطلاعات

maktab
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 11:42 صبح
سلام
من برنامه ای دارم که در سه نقطه قرار میگیره، با فاصله مکانی. حالا میخوام اطلاعات یک برنامه را به دو برنامه دیگه بفرستم. قرار نیست اطلاعات به محض ذخیره شدن در یک بانک به بانک بعدی ارسال بشه. این کار هر روز و در یک ساعت خاص انجام میشه. یعنی در یک زمان خاص تمام برنامه ها به هم وصل شده و اطلاعات خودشون را به هم ارسال میکنند.
برنامه با سی شارپ و دات نت 4 و sql 2008 نوشته شده.

به نظر شما ابتدا باید بانک را به چی وصل کنم تا بتونم از طریق اینترنت برای آن اطلاعات جدید ارسال کنم (توجه کنید که بانک بر روی سیستم قرار میگیره نه هاست).

بهترین روش تبادل اطلاعات را به چه شکل میدونید؟ یعنی بانک را چطور طراحی کنم که خود به خود متوجه بشه کدام اطلاعات ارسال شده کدام نه.

maktab
جمعه 06 مرداد 1391, 14:05 عصر
طبق جستجوهایی که انجام دادم به نتایجی رسیدم.
برای اینکه یک برنامه از راه دور به بانک برنامه دیگر وصل بشه، یک ip valid به بانک وصل میکنم و داده های مورد نظر را بر روی آن ارسال میکنم.

ولی هنوز یک مشکل دارم: قرار نیست همه اطلاعات ارسال بشند. وقتی برنامه به بانک مورد نظر وصل شد باید متوجه شود که کدام اطلاعات در بانک وجود ندارد و آنها را برای آن ارسال کند. به نظر شما بهترین روش چیست؟