PDA

View Full Version : سوال: مشکل با طراحی صفحه های سایت

پروگرامنویس
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 18:40 عصر
سلام
وقتی توی vs2008 یه صفحه form.aspx جدید میسازم صفحه هیچ تگی نداره ،یعنی نه تگ head داره نه bady و نه ... .
البته صفحه defoult.aspx که بصورت پیشفرض ساخته شده اینارو داره.
مشکل دومم اینه: من واسه طراحی قالب صفحه هام میخوام از مستر پیج استفاده کنم ،وقتی طراحی رو تو مستر پیج تموم میکنم و اونو به پیج مورد نظرم لینک میکنم(حالا به هر روشی) اون صفحه تو حالت design سفید و تغییزات اصلا توش دیده نمیشه! فقط وقتی اجرا میگیرم تغییرات صفحه نمایان میشه در صورتی که توی فیلم آموزشی همون موقع که صفحه به مسترپیج لینک میشه اتوماتیک تغییر میکنه. و اینکه وقتی یه مسترپیج میسازم توی حالت دیزاین روی ابجکت asp:ContentPlaceHolder ارور میده!!
کلا من با طراحی قالب بد مشکل دارم بخدا کمک کنیدددددددددد

meisam12
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:04 عصر
سلام دوست عزیز
در مورد سوال اول :
من تا به حال همچین چیزی ندیدم اما اگه تگ ها را نمی آورد می توانی تگ ها را دستی بنویسی.

در مورد سوال دوم :
زمانی که مستر پیج را ساختی روی پروژه ات راست کلیک کن و گزینه add را انتخاب و سپس new item را انتخاب کن کادر محاوره ای add new item ظاهر می شود از گزینه های موجود گزینه Web Form Using Master Page را انتخاب کن و دکمه add را بزن و یک کادر محاوره ای select a master page ظاهر می شود و مسترپیجی را که ساختی انتخاب کن.

aliblue
جمعه 06 مرداد 1391, 09:44 صبح
در مورد سوال دومتون من یه جا خونده بودم که ویژوال استودیو 2008 هنگام کار با مسترپیج همینطوره که شما گفتین.توی فیلم احتمالا از 2010 استفاده شده.

پروگرامنویس
جمعه 06 مرداد 1391, 14:57 عصر
سلام دوست عزیز
در مورد سوال اول :
من تا به حال همچین چیزی ندیدم اما اگه تگ ها را نمی آورد می توانی تگ ها را دستی بنویسی.

در مورد سوال دوم :
زمانی که مستر پیج را ساختی روی پروژه ات راست کلیک کن و گزینه add را انتخاب و سپس new item را انتخاب کن کادر محاوره ای add new item ظاهر می شود از گزینه های موجود گزینه Web Form Using Master Page را انتخاب کن و دکمه add را بزن و یک کادر محاوره ای select a master page ظاهر می شود و مسترپیجی را که ساختی انتخاب کن.

سلام دوست من
راستش من هر چی گشتم گزینه web form using master page رو پیدا نکردم!!! اگه کسی درباره پزسش سوم هم چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه.(وقتی مسترپیجی رو میسازم توی شی asp:ContentPlaceHolder پیام خطا میده که اینه:
error rendering control
an unhandled exeption has occurred.
this control can only be used in a master page.

من این کنترل رو حذف میکنم و دوباره بصورت دستی مینویسم که درست میشه ولی بعضی وقتی دوباره اررور میاد!)

یه چیز دیگه هم هست من واسه استایل مسترپیجم از یه style sheet استفاده کردم اما اینم خیلی گیر داره مثلا اگه یه تغییر توی مسرپیج بدم کل css صفحه پاک میشه و مجبورم دوباره لینک بدم.اگه ممکنه بگید این مشکلها واسه چیه :گیج::ناراحت:

پروگرامنویس
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 22:40 عصر
آقایون بلاخره بعداز مدتها خودم مشکلش رو فهمیدم
البته نه از سایت های ایرانی چون من هر چی تو این انجمنهای خودمون این سوال رو پرسیدم کسی نتونست مشکل رو بفهمه هی میگفتن مشکل از نسخه Vs2008 و باید ورژن رو عوض کنم.:ناراحت::اشتباه:
چند دقه قبل گفتم من که این همه گشتم یه سرچم به انگلیسی کنم که تو همون اولین انجمن جواب رو پیدا کردم(کاش زودتر تو سایتهای انگلیسی سرچ میکردم بخدا).:لبخند:

راه حل:
من تو مسیری که سایت رو تو اون میساختم یه پوشه بود که توی اسمش از علامت "#" استفاده کرده بودم.تنها کاری که باید میکردم حذف این کاراکتر از اسم پوشه موردنظر بود همین!!:متفکر:

خدایی سرچ انگلیسی یه چیز دیگس من که واسم تجربه شد:چشمک: