PDA

View Full Version : مبتدی: ذخیره عکس در حال نمایش پیکچر باکس در فایل مورد نظر کاربر

h.rezaee
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 19:17 عصر
سلام بر دوستان و اساتید محترم. دوستان بنده برنامه ای نوشته ام که عکسی از یک مدیا پلیر میندازه در پوشه ای کنار خود برنامه ذخیره میکنه حالا می خواستم به کاربر این امکان رو بدم که این عکس رو در هر جایی از هارد که می خواهد کپی کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

the king
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:10 عصر
سلام بر دوستان و اساتید محترم. دوستان بنده برنامه ای نوشته ام که عکسی از یک مدیا پلیر میندازه در پوشه ای کنار خود برنامه ذخیره میکنه حالا می خواستم به کاربر این امکان رو بدم که این عکس رو در هر جایی از هارد که می خواهد کپی کنه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

در کدتون لابد جایی هست که اسم فایلی که تصویر داخلش Save میشه رو نوشته، اون اسم فایل می تونه یک مسیر کامل باشه، روی هر درایو و پوشه ای. مطابق مسیری که
کاربر می خواد تغییرش دهید.

h.rezaee
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:27 عصر
در کدتون لابد جایی هست که اسم فایلی که تصویر داخلش Save میشه رو نوشته، اون اسم فایل می تونه یک مسیر کامل باشه، روی هر درایو و پوشه ای. مطابق مسیری که
کاربر می خواد تغییرش دهید.
دوست عزیز بنده تو زبان C# تازه واردم نمی دونم چه جوریه. اگه یک مثال عملی بزارید ممنون میشم.

Farshid007
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:46 عصر
اول بگو چجوری عکس رو ذخیره می کنی!

h.rezaee
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:56 عصر
اول بگو چجوری عکس رو ذخیره می کنی!
دوست عزیز ببینید بنده از روی صفحه عکس میگیرم بعد اونو ذخیره می کنم . حالا می خوام خود کاربر این محل ذخیره ساری رو تعیین کنه.

Farshid007
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 20:58 عصر
داداش تو کدی که عکس رو ذخیره می کنی رو بده تا جوری تنظیمش کنم تا SaveDialog باز بشه!

:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب::متعجب::م عجب::متعجب::متعجب::متعجب::مت جب::متعجب::متعجب::متعجب::متع ب::متعجب::متعجب::متعجب::متعج ::متعجب::متعجب::متعجب::متعجب: :متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب:

مگه می خوام کد رو بخورم!

the king
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 21:44 عصر
دوست عزیز ببینید بنده از روی صفحه عکس میگیرم بعد اونو ذخیره می کنم . حالا می خوام خود کاربر این محل ذخیره ساری رو تعیین کنه.

شما روی فرم تون یک TextBox به اسم textBox1 قرار بدهید و داخلش هم فرضا به عنوان پیشفرض مسیر D:\My Folder\My Picture.jpg رو بنویسید.
یک PictureBox با اسم pictureBox1 هم قرار دهید و یک تصویر رو داخل مشخصه Image اش نمایش دهید.
کد زیر رو اجرا کنید تا بره اونجا که مسیر رو داخل textBox1 نوشتید ذخیره کنه، اولش کدی اضافه کردم که اگر اسم پوشه جدید بود اول پوشه رو بسازه :

string dirPath = System.IO.Path.GetDirectoryName(textBox1.Text);
if (System.IO.Directory.Exists(dirPath) == false)
{
System.IO.Directory.CreateDirectory(dirPath);
}
pictureBox1.Image.Save(textBox1.Text);