PDA

View Full Version : سوال: زمان دادن به یک مطلب ؟

hamedd82
جمعه 06 مرداد 1391, 13:10 عصر
من یه سایتی درست کردم که آگهی از کاربر میگیره و در بانک ذخیره میکنه و با datalist نمایش میده
من میخوام به هر آگهی که در بانک ثبت شده برای نمایش در سایت زمانی بدم مثلا هر آگهی فقط یک روز حق نمایش در سایت را داره اگه میشه بگین چیکار باید بکن
ممنون

meisam12
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:59 عصر
سلام دوست عزیز
شما می توانید در جدول مورد نظر مثلاً یک فیلد Schedule تعریف کنید و یک جدول دیگر مثلاً به نام DateSchedule ایجاد کنید و شامل فیلد id , date باشد و فیلد Scheduleیک رابطه یک به چند با جدول DateScheduleداشته باشد و یک stored procedure بنویسید که مثلاً تاریخ سیستم را بگیرد اگر در جدول مربوطه قرار داشت یعنی می تواند نمایش داده شود و این stored procedure را به datalist تان وصل کنید.

sara_aryanfar
دوشنبه 09 مرداد 1391, 13:13 عصر
برای آگهی خودتون یک فیلد تاریخ انقضا قرار بدید و اونو با تاریخ سرور مقایسه کنید شما می تونین این مقایسه رو هم در زمان واکشی انجام بدین هم برنامه ای داشته باشین که در زمان های مشخص آگهی هایی که تاریخ انتقضا اونا گذشته به حالت غیر فعال دربیاره که در صورت به کارگیری روش دوم یک فیلد هم لازم دارین تا وضعیت آگهی رو نشون بده که فقط آگهی هایی که فعال هستن واکشی میشوند

saeed_sho
دوشنبه 09 مرداد 1391, 14:09 عصر
دو تا فیلد تاریخ شروع و تاریخ پایان آگهی بزار و موقع واکشی مقایسه کن که فیلد تاریخ شروع کوچکتر و مساوی تاریخ جاری باشه و همچنین فیلد تاریخ پایان هم بزرگتر و مساوی تاریخ جاری باشه
موفق باشید