PDA

View Full Version : سوال: کار با پرینتر حرارتی در سی شارپ

solid_snake8
جمعه 06 مرداد 1391, 19:12 عصر
سلام به همگی
من اخیرا می خواهم که یک واسط برای کنترل و پرینت چاپگرهای حرارتی بنویسم
اما مشکل اینجاست که این نوع پرینتر ها مثل پرینتر های معمولی نیستند و فقط کاراکتر چاپ می کنن و مثل پرینترهای دیگه قایل دسترس نیستند.

اگر کسی تا به حال با این نوع از پرینتر ها کار کرده خوشحال میشم کمکم کنه تا شروع به کار کنم
من حتی نمی دونم برای شروع به کار باید از کجا شروع کنم
چگونه به پرینتر متصل شم
و اطلاعات بفرستم
و رول کاغذ رو کنترل ویا برش بدم

پیشاپیش از تمامی دوستان به خاطر مطالعه این پرسش سپاسگذارم

Mehdi Naderi
جمعه 06 مرداد 1391, 20:15 عصر
مشکل شما چیه؟

پرینترهای حرارتی هم مانند بقیه پرینترها هستند و از لحاظ برنانه نویسی و دستورات فرقی با دیگر چاپگرها نیست اختلاف آنها فقط در سخت افزار و نحوه چاپ انهاست که این هم زبط چندانی به این تالار و برنامه نویسی سی شارپ نداره

پرینتر حرارتی نیاز به شارژ ندارند و کارکرد آنها بیشتر از پرینترهای دیگر است بیشترین کاربرد این نوع پرینتر صدور فیش در صندوق های فروشگاهی و یا چاپ لیبل بارکد است
برش کاغذ هم جزو تنظیمات خود پرینتر است یعنی در انتهای چاپ کاتر آن کاغذ را برش میدهد

rezabehboodi0098
دوشنبه 20 خرداد 1392, 23:02 عصر
با سلام

من اخیرا یه برنامهبگم برای رستوران نوشتم که باید با پرینتر حرارتی فیش چاپ می کرد. من نحوه ی ساخت همین فیش رو که با پرینتر حرارتی کار میکنه رو شاید یه چیزی دستگیرتون شد.

اولین نکته اینه که شما باید با یکی از نرم افزارهای ساخت ریپورت کارکنید مثل : cristal report , stimol report من تو برنامم از دوومیش استفاده کردم چون هم اسونتره و امکاناتش هم خوبه.

مراحل ساخت

1- اپتدا من فیش رو در سی شارپ با یک datagrid view نمایش میدم .
http://upload7.ir/images/91254712719596791629.png

2-سپس در stimul report یه ریپورت طراحی کردم( که اگه تو گوگل بنویسید دانلود فیلم اموزش stimul report فیلم های مفیدی رو میتونین پیدا کنین)

3- نکته :" عرض کاغذ رو 8 سانتی متر تنظیم میکنیم"

4-بعد از طراحی ریپورت شما باید اول درایور پرینتر رو نصب کنید سپس اونو رو پرینتر پیشفرض defult میزا ریم بعد ریپورتمون رو از سی شارپ فرا خانی کرده به پرینت میفرستیم
behboodi_r@yahoo

rezabehboodi0098
دوشنبه 20 خرداد 1392, 23:07 عصر
این هم عکس ریپورت
http://upload7.ir/images/83461887833740505016.png

sajad1210
چهارشنبه 24 تیر 1394, 22:07 عصر
دوست عزیز مرسی از توضیحی که دادی منم یه برنامه برا رستوران دارم مینویسم و از کریستال ریپورت استفاده میکنم و عرض رو هم هشت سانت تنظیم کردم.فقط دوتا سوال دارم اگه کمک کنی ممنون میشم :
1.توی برنامه من نباید با طول کاغذ کاری انجام بدم اخه شنیدم خود فیش پرینتر بعد از تمام شدن مطلب اونو میبره و جز تنظیمات خود دسنگاه هست.این درسته؟
2.اگه بخوام همزمان به دوتا فیش پرینتر بفرسته باید چیکا کنم؟

amatra
چهارشنبه 25 شهریور 1394, 16:38 عصر
با سلام

من اخیرا یه برنامهبگم برای رستوران نوشتم که باید با پرینتر حرارتی فیش چاپ می کرد. من نحوه ی ساخت همین فیش رو که با پرینتر حرارتی کار میکنه رو شاید یه چیزی دستگیرتون شد.

اولین نکته اینه که شما باید با یکی از نرم افزارهای ساخت ریپورت کارکنید مثل : cristal report , stimol report من تو برنامم از دوومیش استفاده کردم چون هم اسونتره و امکاناتش هم خوبه.

مراحل ساخت

1- اپتدا من فیش رو در سی شارپ با یک datagrid view نمایش میدم .
http://upload7.ir/images/91254712719596791629.png

2-سپس در stimul report یه ریپورت طراحی کردم( که اگه تو گوگل بنویسید دانلود فیلم اموزش stimul report فیلم های مفیدی رو میتونین پیدا کنین)

4-بعد از طراحی ریپورت شما باید اول درایور پرینتر رو نصب کنید سپس اونو رو پرینتر پیشفرض defult میزا ریم بعد ریپورتمون رو از سی شارپ فرا خانی کرده به پرینت میفرستیم
behboodi_r@yahoo
سلام. لینک پروژه موجود نیست. منم با طراحی چاپ حرارتی مشکل دارم. اگه میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید. با استفاده از rdlc میخوام اینکارو کنم

sg.programmer
سه شنبه 10 آذر 1394, 14:57 عصر
طول پرینت چطور باید تنظیم گردد تا بعد از اتمام برش زده شود؟ ( طول متغییر باشه؟)

mahdi523
سه شنبه 10 آذر 1394, 20:58 عصر
دوست عزیز مرسی از توضیحی که دادی منم یه برنامه برا رستوران دارم مینویسم و از کریستال ریپورت استفاده میکنم و عرض رو هم هشت سانت تنظیم کردم.فقط دوتا سوال دارم اگه کمک کنی ممنون میشم :
1.توی برنامه من نباید با طول کاغذ کاری انجام بدم اخه شنیدم خود فیش پرینتر بعد از تمام شدن مطلب اونو میبره و جز تنظیمات خود دسنگاه هست.این درسته؟
2.اگه بخوام همزمان به دوتا فیش پرینتر بفرسته باید چیکا کنم؟

با سلام
من هم همین مشکل رو داشتم از کریستال ریپورت استفاده کردم و برای عدم نمایش منوی انتخاب پرینتر از کد زیر استفاده کردم

CrystalReport1 kitch_rpt = new CrystalReport1();
kitch_rpt.PrintOptions.PrinterName = KitchenPrinter;
kitch_rpt.SetDataSource(mytable);

kitch_rpt.PrintToPrinter(1, false, 1, 1);
kitch_rpt.PrintToPrinter(1, false, 1, 1);

kitch_rpt.Close();
kitch_rpt.Dispose();

که هر بار دستور PrintToPrinter یک بار فایل را چاپ می کنه

Helpco
شنبه 03 مهر 1395, 10:53 صبح
شرمنده اگه سوالم اینجا می پرسم
من که فیش طراحی کردم و با دستور چاپ سمت پریینتر حراتی ارسال می کنم
وقتی تعداد ارسال میکنم بین هر چاپ برش انجام نمیشه و 3 چاپ پشت سر هم میاد و بعد برش مخواره من مخوام دونه دونه برش بخوره

juza66
شنبه 03 مهر 1395, 12:05 عصر
برای چاپ دوباره، یک تابع بنویس و دوبار صداش بزن

malaki.davud
چهارشنبه 01 شهریور 1396, 16:06 عصر

با سلام چطور سایز کاغذ رو 8 سانتی متر قرار بدم؟؟

ali_md110
چهارشنبه 01 شهریور 1396, 19:44 عصر
چاپگرهای حرارتی معمولا عرض 8 سانتی دارند و نیاز نیست سایز عرض رو 8 سانت انتخاب کنید مهم طول گزارش هست که هرقدر گزارش طولانی در نظر بگیرید چاپ میشه
در ضمن دوستانی که مشکل با برش کاغذ دارند این پرینترها بعد از پایان گزارش کاغذ رو کات میکنند و اگر سه تا پرینت زده میشه بعد کات میشه مشکلش شما توی ارسال دیتا به سمت پرینتر هست به نظر من شما سه تا صفحه برای چاپ به سمت گزارش و نهایتا چاپگر دارید ارسال میکنید
در ضمن درایور پرینتر رو هم باید صحیح نصب کنید بعضی اوقات مشکل از نصب ناقص یا اشتباه درایور چاپگر هم هست

h.akbari.2002
جمعه 11 مرداد 1398, 05:41 صبح
سلام وقت بخیر.
من واسه پرینت میخوام از یه نوع پرینتر حرارتی استفاده کنم . مشکل اینجاست که این پرینتر درایور نداره که ویندوز بتونه بشناستش و فقط باید با استفاده از پورت سریال پرینت رو ارسال کرد . ممنون میشم از دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد داره کمکم کنه . نوع پرینتر هم IER 506 هست . تشکر