PDA

View Full Version : سوال: بهترین مسیر یادگیری PHP کدام است؟

moham14
شنبه 07 مرداد 1391, 12:20 عصر
حقیر در زمینه های زیر قبلا کار کرده ام

PHP ، در حد مبتدی
جوملا مبتدی
فتوشاپ در حد نیمه حرفه ای
برنامه نویسی OOP در حد نیمه حرفه ای البته در ++C , دلفی

اگر اشتباه نکنم PHP با طراحی گرافیکی صفحات کاری ندارد ،
سوال : بهترین نرم افزار برای طراحی گرافیکی صفحات یا طراحی قالب ، به صورت ویژوال کدام است.

و در کل برای بنده با توجه به مواردی که از قبل آشنائی دارم بهترین مسیر یادگیری کدام است؟
یعنی چه مطالبی را باید یادبگیرم که مسئله پیشنیاز بودن مطالب هم رعایت شود؟

narsisss
شنبه 07 مرداد 1391, 12:48 عصر
اگه برای یادگیری Php میخواین کتاب php انتشارات ناقوس رو پیشنهاد میکنم دو جلده و خیلی واضح گفته! اگه میخواین برنامه نویس حرفه ای بشین از nodepad++ استفاده کنین تا خوب یاد بگیرین اگرم میخواین طراحی حرفه ای و خوب داشته باشین و راحتتر باشه کاراتون از adobe dreamweaver استفاده کنین.

eshpilen
شنبه 07 مرداد 1391, 19:45 عصر
HTML
CSS
Javascript
SQL
PHP
XML

برای یک برنامه نویس وب شدن به ترتیب از بالا به پایین باید یاد گرفت.
XML درحدی که بدونی چیه و یعنی چی. چیز پیچیده و گسترده ای نیست. مکان یادگیریش هم ضروری نیست حتما آخرش باشد، ولی چون اهمیتش از بقیه کمتره یا حداقل زمان دیرتری بهش میرسی، احتمالا همون آخر جاش خوبه.

البته مخلفات دیگه هم میتونه خیلی زیاد باشه. مثلا امنیت خودش دنیاییه. استانداردها، پروتکل ها. و خیلی جزییات دیگه. ممکنه در هرکدوم از این موارد کلی مقاله و مطالب متفرقه نیاز بشه بخونی (ممکنه که نه، درواقع همینطوره).
اونایی که من لیست کردم دیگه سرشاخه های کلاسیک و واضح هست.
یعنی بدونی از کجا شروع کنی و ترتیب کلی چی باشه و از پیش یک دید کلی داشته باشی. بقیش رو خودت میفهمی و در مسیر بهش برمیخوری.

nariman_t
شنبه 07 مرداد 1391, 21:35 عصر
برای استفاده حدودا ویژوالی از php از نرم افزار zendstudio استفاده کنید که در زمینه های دیری هم میتونه کمکتون بکنه در کنارش از dream waver هم استفاده کنید

Unique
یک شنبه 08 مرداد 1391, 02:41 صبح
بهترین نرم افزار برای طراحی گرافیکی صفحات یا طراحی قالب ، به صورت ویژوال کدام است.
اگه قالب بندی html (احتمالا منظورت از طراحی همینه ! وگرنه شماتیک که به همون photoshop بر میگرده) را میخواهین به صورت حرفه ای دنبال کنید اصلا سراغ محیط های ویژوال نرین ! dreamweaver بهترین محیط ویژوال برای html و css هست ! اما سعی کنید از قابلیت تقسیم صفحه به ویژوال و کد استفاده کنین و از ابتدا یاد بگیرین چطور باید یک قالب تمیز و استاندارد را در آورد ! استفاده از حالت ویژوالعمرا بتونه بهتون یک قالب تمیز و استانداد بده ! و کلی در هم ریختگی داره ! تازه در این زمینه DreamWeaver خداست ! مثلا front page فاجعه بهتون کد html میده ! خلاصه منطور اینکه از ویژوال بیاید بیرون ! اینجا مثل دلفی و Visual Studion بحث نرم افزار های Desktop نیست که بگیم تعریف کنترل ها توی کد دیوانگی هستش ! توی html موضوع این نیست که شما قالب را در بیارین ! موضوع اینه که شما قالب را با کم ترین و بهینه ترین و استاندارد ترین کد در بیارین !

اگه سوالتون فقط این بود که اصلا باید توی یک انجمن دیگه (انجمن طراحی وب) می پرسیدین ! اما در مورد php بهتره از یک IDE استفاده کنین که حداقل syntax error های شما را بگیره ! dreamweaver از نسخه 4 به بعد این کار را میکنه و نیاز به استفاده از ide های دیگه نیست ! بقیشون ابزار های کنترلی بیشتری در اختیار شما میگذارن!

در مورد ترتیب که جناب eshpilen توضیح دادند !
موفق باشین

moham14
یک شنبه 08 مرداد 1391, 13:04 عصر
ممنون از همه دوستان

راهنمائی شما خیلی راگشا است

مشکل من چون در رابطه با PHP و ترکیب آن با طراحی است حدس میزنم اگر بقیه سوالم را در انجمن دیگر مطرح کنم به جواب خوبی شاید نرسم

خوب ، حالا برای فهمیدن و مهارت پیدا کردن در زمینه

تقسیم صفحه به ویژوال و کد و در آوردن یک قالب تمیز و استاندارد

چه زمینه را دنبال کنم و از کجا شروع کنم ؟

اصلا یک صفحه ساده
مثلا یک تصویر عریض در بالا ، یک ستون در سمت راست صفحه برای مجموعه لینک و بقیه صفحه هم برای متن

این صفحه را با کدام روش طراحی کنم و کد HTML حاصل را چطوری با PHP ترکیب کنم تا مسائلی که شما اشاره کردید رعایت شود؟

و آیا قراردادن کدهای PHP در لابلای کدهای HTML تابع قوانین خاصی است؟

Unique
دوشنبه 09 مرداد 1391, 01:47 صبح
این صفحه را با کدام روش طراحی کنم و کد HTML حاصل را چطوری با PHP ترکیب کنم تا مسائلی که شما اشاره کردید رعایت شود؟
دوست عزیز ! زمانی که شما توی Dream یا frontpage از طریق visual کد میزنین ! تگها را خود برنامه براتون اضافه میکنه ! و معمولا تگهای الکی مثل <p> یا <span> های نا بجا و این چیزا توش زیاده ! شما برای استاندارد کد زدن اول باید کامل تگ های HTML را یاد بگیری ! قالب بندی با استفاده از تگ DIV را یاد بگیرین ! که مستلزم دونستن CSS میشه ! اینجوری خودتون خیلی راحت میتونین چیزی شبیه به اونکه مثال زدین را حتی توی Notepad بنویسین !

تقسیم صفحه به ویژوال و کد و در آوردن یک قالب تمیز و استاندارد
منظور من از این مسئله این بود که وقتی دارین یک tag را توی قسمت کد وارد میکنید همون موقع ببینیند توی visual چه اتفاقی میفته که این واقعا بهتون کمک میکنه ! البته بر عکسش هم صادقه ! اکثر IDE ها این امکان را دارند البته DreamWeaver یه چیز دیگست.

و آیا قراردادن کدهای PHP در لابلای کدهای HTML تابع قوانین خاصی است؟
کلا به این روش میگن اسپاگتی ! هنوز رایج هستش و استفاده میشه ! ربطی هم به هم نداره چون کد های php توی <? php?> قرار میگیرن و HTML هم که Syntax خودش را داره ! شما با همین روش شروع کنین ولی میتونین با استفاده از کلاس ها و مفاهیم شی گرائی و کمی تجربه از شر کدهای اسپاگتی خلاص بشین ! از smarty هم میتونید استفاده کنید ! اما اینها فقط جهت اطلاع بود ! یک php کار آماتور بهتره از اسپاگتی کد استفاده کنه !

armsoftpc
دوشنبه 09 مرداد 1391, 15:19 عصر
به نام خدا
با سلام
همانطور که دوستان گفتند ، به نظر من استفاده از ویژوال برای طراحی وب بدرد نمی خوره، من به شما توصیه می کنم برید ، کتاب html , css آقای احمد بادپی رو که توی اینترنت ریخته بخونید، بهترین ویرایشگر هم ++Notepad!
دریم ویور اولا حجمش خیلی زیاده ، دوما سرعتش خیلی کمتر از ++n ، توی کد های تعداد خط زیاد هم هنگ می کنه، من حتی این ویرایشگر را برای شروع هم پیشنهاد نمی کنم.
در کنار یادگیری html, css پی اچ پی هم باید یادبگیری که سرعت یادگیری بالا بره.
موفق باشید.

Unique
سه شنبه 10 مرداد 1391, 03:50 صبح
نمخیوام از یک برنامه حمایت کنم ! اما کوبیدن یک نرم افزار وقتی شرکت پر افتخاری مثل Macromedia که Adobe با نا مردی تموم از بین بردش پشتش هست کمی بی انصافیه !

دریم ویور اولا حجمش خیلی زیاده
در مقابل کاری هایی که میتونه براتون انجام بده منطقیه که چندین و چند برابر Notepad++ حجم داشته باشه

دوما سرعتش خیلی کمتر از ++n
کلا از زمانی که Adobe شروع کرد به دادن نسخه های جدید Dream وقعا برای سیستم های نه خیلی به روز ! نسخه های جدید کمی سنگین هستند ! همونطور که Photoshop این مشکل را داره و مثلا خود من از CS3 استفاده میکنم و اگه Windows 7 با CS مشکل نداشت ازون استفاده میکردم ! اما این دلیل نیست که کلا مشکل داره ! از نسخه 8 یا 9 استفاده کنین اگه سیستم به روزی ندارین ! منظورم حداقل Core 2 Duo هستش.

توی کد های تعداد خط زیاد هم هنگ می کنه
در مورد وب توی یک فایل معمولا کدها نباید از 1000 تجاوز کنه ! البته اینم خیلی زیاده به نظر من ! باید یاد بگیریم کمترین کد را بنویسیم و از require به درستی بهره ببریم و از شی گرائی استفاده کنیم و از کد هامون بهینه استفاده کنیم ! من با 3000 خط کد هم باهاش به مشکلی نخوردم.

notepad ++ اگه در اولین مرحله اذیتت نکنه و از خشک و بی روح بودنش ناراحت نشی خیلی هم بد نیست اما اگه با Dream شروع کنی ! بعید میدونم بتونی بری سراغ notepad++ مثل اینه که از photoshop بری سراغ Microsoft Paint ! یا از بنز پیاده بشی بری سوار پیکان بشی ! (شوخی بود ، کسی به دل نگیره اما بالاخره واقعیته)