PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد کدینگ ها و جداول پایه و مرتبط کردن آنها به combobox ها

k1csharpdeveloper
شنبه 07 مرداد 1391, 12:54 عصر
من یک نرم افزار کلینیک طراحی کردم و در مورد یک کاری که انجام دادم شک دارم که درسته یا نه
من جاهایی که از ComboBox استفاده کردم فرض کنید نام پزشک اومدم در فرم تعریف پزشکان در کدینگ ها که وصل کردمش به یک جدول مستقل در sqlserver که کاربر نام پزشک هاشو اونجا تعریف میکنه و اون جدول رو وصل کردم به combobox هایی که در برنامه دارم و نام پزشک هام هستش و مجددا نام پزشک رو در جدول بیماران هم تعریف کردم و در هر بارinsert در فرم بیماران نام پزشک ثبت میشه و دلیل تعریف کدینگ این بود که فرض کنیم 50 تا بیمار داریم که 25 تاش با یک پزشک و 25 تاش با پزشک دیگه هستن اگر combobox من وصل میشد به نام پزشک در جدول بیماران 25 بار اسم یک دکتر رو نشون میداد 25 بار اسم یک پزشک رو درحالی که باید 2 تا بیشتر نشون نده میخواستم نظرتون رو بگید

Mahmoud.Afrad
شنبه 07 مرداد 1391, 19:18 عصر
وقتی یک جدول برای پزشکان دارید دیگه نیازی نیست در جدول دیگر یک ستون برای نام پزشک داشته باشید بلکه باید از id پزشک استفاده کنید.

k1csharpdeveloper
شنبه 07 مرداد 1391, 19:49 عصر
من یک پروژه ای شبیه به پروژه خودم ساختم و گذاشتم توی تاپیک بالایی میشه اونجا بیاید گفتگو کنیم برای اینکه اصلا از روش dataset.designer که استفاده کردم و tableAdapter اضافه کردم و متود های Insert,update,delete داخلش به عنوان query توسط querybuilder قرار دادم و.....
وهمینطور که منظورتونو واضح تر میگید یعنی من بیام شماره پرونده رو که به عنوان id استفاده کردم رو و pk هستش توی جدول بیمارانم عین همون فیلد رو توی جدول کدینگ پزشک قرار بدم و اونروfk بذارم ؟؟؟