PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی فرم

h.rezaee
شنبه 07 مرداد 1391, 22:00 عصر
سلام بر دوستان امیوارم نماز و روزه هاتون قبول باشه. دوستان و اساتید گرامی بنده نرم افزاری رو نوشتم منتها یکی از صفحات اون باید به طور کامل ( فول ) باشه حالا بنده این رو با کامپیوتری که صفحه نمایشش عریض هستش درست کردم منتها وقتی این رو تو کامپیوتر با مانیتور کوچیکتر میبرم نصف صفحه میره و درست نشون داده نمیشه. چیکار کنم تا تو همه کامپیوتر ها درست کار کنه؟ این رو هم بگم به خاطر این که کاربر نتونه صفحه رو تکون بده یا تغییر اندازه بده مجبور شدم خاصیت formborderstyle رو none گذاشتم.

the king
شنبه 07 مرداد 1391, 22:13 عصر
سلام بر دوستان امیوارم نماز و روزه هاتون قبول باشه. دوستان و اساتید گرامی بنده نرم افزاری رو نوشتم منتها یکی از صفحات اون باید به طور کامل ( فول ) باشه حالا بنده این رو با کامپیوتری که صفحه نمایشش عریض هستش درست کردم منتها وقتی این رو تو کامپیوتر با مانیتور کوچیکتر میبرم نصف صفحه میره و درست نشون داده نمیشه. چیکار کنم تا تو همه کامپیوتر ها درست کار کنه؟ این رو هم بگم به خاطر این که کاربر نتونه صفحه رو تکون بده یا تغییر اندازه بده مجبور شدم خاصیت formborderstyle رو none گذاشتم.

مشخصه WindowState فرم را Maximized کنید تا کل صفحه رو بپوشونه. اندازه عادی فرم رو هم کوچکتر در نظر بگیرید و با مشخصه Anchor و Dock کنترل ها
رو تنظیم کنید تا با تغییر اندازه فرم در جای درستی قرار بگیرند. شاید لازم بشه برای حالت های خاص از کنترل TableLayoutPanel کمک بگیرید.

h.rezaee
شنبه 07 مرداد 1391, 23:22 عصر
مشخصه WindowState فرم را Maximized کنید تا کل صفحه رو بپوشونه. اندازه عادی فرم رو هم کوچکتر در نظر بگیرید و با مشخصه Anchor و Dock کنترل ها
رو تنظیم کنید تا با تغییر اندازه فرم در جای درستی قرار بگیرند. شاید لازم بشه برای حالت های خاص از کنترل TableLayoutPanel کمک بگیرید.
دوست عزیز اون کارهایی رو که گفتین رو انجام دادم منتها خودتون نگاه کنید ببینید.

saeedhushmand
شنبه 07 مرداد 1391, 23:30 عصر
سلام با کد زیر با استفاده از رزولیشن این کار بکن
public void ResolationForm()
{
Screen scrn = Screen.FromControl(this);
if (scrn == null)
{
scrn = Screen.PrimaryScreen;
}
int deskHeight = scrn.Bounds.Height;
int deskWidth = scrn.Bounds.Width;
int Width = deskWidth;
int Heigth = deskHeight;
int FormHeight = this.Size.Height;
int FormWidth = this.Size.Width;
int WidthFormNew = (FormWidth * deskWidth) / 1366; //...............Width Resolation
int HeightFormNew = (FormHeight * deskHeight) / 768; //...............Height Resolation
this.Size = new Size(WidthFormNew, HeightFormNew);
this.StartPosition = FormStartPosition.Manual;
this.Location = new Point((deskWidth - WidthFormNew) / 2, (deskHeight - HeightFormNew) / 2);
}