PDA

View Full Version : سوال: تغییر نام node با استفاده از کلیک موس

piroozman
شنبه 07 مرداد 1391, 22:49 عصر
با سلام
همانطور که می دانید وقتی روی فایل یا پوشه ای در windows explorer کلیک کرده ابتدا انتخاب می شود و با کلیک دوم امکان تغییر نام فایل یا پوشه ایجاد می شود. گویی کلید F2 را فشار داده اید.
حالا اگر من بخواهم این امکان را بر روی node های یک treeview اضافه کنم باید چه کار کنم. البته با استفاده از کلید F2 این کار را انجام داده ام اما می خواهم روش طرح شده رو نیز پیاده سازی کنم. ممنون می شم کمک کنید.

piroozman
یک شنبه 08 مرداد 1391, 04:41 صبح
کسی نیست جواب بده؟ ممنون می شم به خدا!:ناراحت:

Parham.D
یک شنبه 08 مرداد 1391, 06:11 صبح
من خاصیت LabelEdit رو برای TreeView فعال کردم و با دوبار کلیک، البته با فاصله امکان ویرایش اضافه شد.

piroozman
یک شنبه 08 مرداد 1391, 09:20 صبح
ممنون از پاسختون. اما من از رويداد دوباركليك جهت تغيير تصوير نود استفاده كرده ام و نمي تونم از اون براي اين كار مجدداً استفاده كنم. ضمناً تغيير نام در ويندوز اكسپلورر با دوبار كليك نمي باشد. چون دوبار كليك باعث باز شدن پوشه يا فايل در ويندوز اكسپلورر مي شود. دوبار كليك جداگانه مد نظر بنده بود. با تشكر

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 08 مرداد 1391, 12:52 عصر
فعال کردن این خاصیت ربطی به Double Click نداره. شما وقتی Node مورد نظر انتخاب شده باشهٰ در صورت کلیک روی اون نود به حالت ویرایش خواهد رفت...

piroozman
یک شنبه 08 مرداد 1391, 20:06 عصر
رئیس جان تشکر. اما نکته اش این هست که خصیصه Label Edit کنترل tree view می بایست روی true باشه.