PDA

View Full Version : سوال: مشکل عجیب با کنترل openFileDialoge

bita_naz
یک شنبه 08 مرداد 1391, 00:01 صبح
سلام دوستان

من یک پروژه تحت VS2010 نوشتم و درش از کنترل openFileDialog استفاده کردم . نرم افزار مشکلی نداشت . تا اینکه اونو به یک سیستم جدید منتقل کردم . حالا در سیستم جدید که ویندوز 7 هم هست وقتی پروژه رو از ویژوا استودیو دیباگ میکنم هنگام اجرای دستور openFileDialog.ShowDialog() دیباگ Exit میشه و به محیط ویژوال استودیو برمیگرده . این در حالی هست که وقتی پروژه رو درون پوشه bin اجرا میکنم مشکلی نداره .

لطفا راهنمایی بفرمایید:لبخندساده:

ali_habibi1384
یک شنبه 08 مرداد 1391, 00:10 صبح
شايد مشكل از 32 بيتي بودن برنامه شما و 64 بيتي بودن ويندوزه!
البته از اين چيزا منم زياد ديدم مثلا بعضي وقتها فرمي كه توش كريستال ريپورت ويور رو گذاشتم باز ميكنم ارور ميداد .يه try -catch گذاشتم ديگه روي سورس هم خطا نميداد. نميدونم چه مرگش بود! اينم حتما از همين دسته باگهاست يه try-catch بذار.(صورت مسئله رو پاك كن. وقتي وجود نداشته باشه نياز نيست دنبال جوابش باشي:چشمك:)

bita_naz
یک شنبه 08 مرداد 1391, 00:31 صبح
شايد مشكل از 32 بيتي بودن برنامه شما و 64 بيتي بودن ويندوزه!
البته از اين چيزا منم زياد ديدم مثلا بعضي وقتها فرمي كه توش كريستال ريپورت ويور رو گذاشتم باز ميكنم ارور ميداد .يه try -catch گذاشتم ديگه روي سورس هم خطا نميداد. نميدونم چه مرگش بود! اينم حتما از همين دسته باگهاست يه try-catch بذار.(صورت مسئله رو پاك كن. وقتي وجود نداشته باشه نياز نيست دنبال جوابش باشي:چشمك:)

ویندوزم 32 بیتی هست و برنامه رو هم 32 بیتی کامپیل میکنم. جالب اینکه قبلا با همین ویندوز مشکلی نداشتم . ویندوز رو که عوض کردم اینطوری شده .
اخه پیغام خطا هم نمیده که ببینم چه مشکلی داره

try -catch هم مشکل رو حل نمیکنه. دیگه موندم چکار کنم .

nunegandom
یک شنبه 08 مرداد 1391, 01:23 صبح
از این استفاده کن، بعد نتیجه رو اینجا بذار (لوگه دامپ رو)
http://blogs.msdn.com/b/debugger/archive/2009/12/30/what-is-a-dump-and-how-do-i-create-one.aspx

hakim22
یک شنبه 08 مرداد 1391, 08:31 صبح
در مرحله ی Debug یکی سری خطایابی هایی انجام میشه که در مرحله ی build این خطایابی ها فعال نیستند و بسته به اینکه چه تنظیماتی انجام داده باشید خیلی از موارد به عنوان exception گزارش نمی شوند.
با تعریف یک سری Break Point و watch مراحلی رو که به Open File Dailog میرسه رو بررسی کنید.

bita_naz
دوشنبه 09 مرداد 1391, 23:02 عصر
با تشکر از راهنمایی دوستان مشکل حل شد
یک Tracepoint در محل متد openFileDialoge.showDialoge() تعریف کردم و بعد دیباگ کردم . dump رو هنوز تست نکردم