PDA

View Full Version : شبکه کردن SqLserver

rahime
یک شنبه 08 مرداد 1391, 09:00 صبح
سلام
من الان دارم روی یک سیستم معمولی که تحت شبکه نیست برنامه نویسی میکنم
اما میخوام برنامه رو یک شبکه نصب کنم که همه بتونن استفاده کنن.میشه راهنمایی کنین چجوری باید این کار رو انجام بدم

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 08 مرداد 1391, 09:31 صبح
سلام.
کار خاصی نیاز نیست انجام بدید.
دیتابیس رو روی یک سیستم به عنوان سرور نصب میکنید و مابقی برنامه ها باید Connection string اونها به این سیستم تنظیم بشه و ارتباط برقرار کنه.
فقط باید پروتکلهای ارتباطی مثل TCP/IP رو بررسی کنید و از ارتباط شبکه ای مطمئن باشید. برای تست هم میتونید از ODBC استفاده بفرمائید.

rahime
یک شنبه 08 مرداد 1391, 12:26 عصر
سلام.
کار خاصی نیاز نیست انجام بدید.
دیتابیس رو روی یک سیستم به عنوان سرور نصب میکنید و مابقی برنامه ها باید Connection string اونها به این سیستم تنظیم بشه و ارتباط برقرار کنه.
فقط باید پروتکلهای ارتباطی مثل TCP/IP رو بررسی کنید و از ارتباط شبکه ای مطمئن باشید. برای تست هم میتونید از ODBC استفاده بفرمائید.

خیلی ممنون
فقط میشه لطف کنین و بهم بگین چجوری connection string تعریف کنم و کجای برنامه این کارو انجام بدم
من از sqlserver 2000 استفاده میکنم و اونو به برنامه ام add کردم (براش کانکشن تعریف نکردم:ناراحت:)

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 08 مرداد 1391, 13:26 عصر
شما به چه طریق به دیتابیس وصل می شین؟ با چه زبانی کار میکنید؟

rahime
دوشنبه 09 مرداد 1391, 07:51 صبح
من VB.net کارمیکنم.
از منوی Tools یه گزینه داره connect to database اونجا دیتابیس رو انتخاب و attach میکنم

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:54 صبح
خوب با این طریق یک Connection String برای شما میسازه که باید اونو به سرور مقصد ارتباط بدید. وقتی پنجره ارتباط با سرور باز میشه میتونید از همونجا نام سرور رو انتخاب کنید که SQL Server روی آن نصب شده بعد با دیتابیس مورد نظر ارتباط برقرار کنید.
یک راه دیگه این هست که این رشته رو به صورت داینامیک خودتون ایجاد کنید ، به این شکل که یک پنجره مانند Connect To Database طراحی کنید و پارامترهای مختلفی که کاربر پر میکنه رو در رشته مورد نظر جاگذاری کرده و Connection String خودتونو بسازید . با این روش دیگه نیازی نیست سورس نرم افزار تغییر کنه و برنامه شما قابلیت راه اندازی در هرمحیطی رو پیدا میکنه.

rahime
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:07 عصر
ممنونم

آیا امکان داره یه نمونه از اون داینامیک برام بذارین؟
یه سواله دیگه
توی اون حالت اولیه اگه بخوام یه setup واسه برنامه بسازم و با setup روی سیستم ها نصب کنم چجوری میشه این کارو انجام داد؟
البته ببخشید اگه من اینقدر مبتدی هستم:خجالت:

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 10 مرداد 1391, 11:42 صبح
در هردومورد بارها بحث شده لطفا جستجو بفرمایید