PDA

View Full Version : ایجاد سطر جدید در گرید ویو

joojoo_sami
یک شنبه 08 مرداد 1391, 09:59 صبح
چطوری میشه یه سطر خالی رو با استفاده از کدنویسی به زبان سی شارپ به یه دیتا گرید ویو اضافه کرد!
اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم

hamid_hr
یک شنبه 08 مرداد 1391, 10:59 صبح
با استفاده از این کد
Dgrid.Rows.Add("", "", "");
جای "" مقادیرتو بزار فقط دقت کن باید اندازه ستون هات "" داشته باشی

ali_habibi1384
یک شنبه 08 مرداد 1391, 11:00 صبح
اگر ديتا سورس داشته باشه بايد به ديتا سورسش اضافه كني. مثلا اگر ديتا تيبل dt باشه بايد به dt سطر اضافه كني
اگر ديتا سورس گريدت وصل نباشه به جايي چندتا روش داريم كه دو روش پر كاربردش ايناست:

dataGridView1.Rows.Add(datarowName);
dataGridView1.Rows.Add(2, 3, "Ali");

کدنویسی به زبان سی شارپ

اينجا تالار سي شارپه پس هر كدي بچه ها مينويسن به همين زبانه .نميخواد همش تكرار كنيد به چه زباني باشه.:چشمک:

joojoo_sami
یک شنبه 08 مرداد 1391, 11:17 صبح
اگر ديتا سورس داشته باشه بايد به ديتا سورسش اضافه كني. مثلا اگر ديتا تيبل dt باشه بايد به dt سطر اضافه كني
اگر ديتا سورس گريدت وصل نباشه به جايي چندتا روش داريم كه دو روش پر كاربردش ايناست:

dataGridView1.Rows.Add(datarowName);
dataGridView1.Rows.Add(2, 3, "Ali");

اينجا تالار سي شارپه پس هر كدي بچه ها مينويسن به همين زبانه .نميخواد همش تكرار كنيد به چه زباني باشه.:چشمک:

ممنون از راهنماییتون ولی یه مشکلی که هست اینه که من توی gridview یه فیلد checkbox دارم به جای اون توی پرانتز چی باید بذارم؟

ali_habibi1384
یک شنبه 08 مرداد 1391, 12:01 عصر
ممنون از راهنماییتون ولی یه مشکلی که هست اینه که من توی gridview یه فیلد checkbox دارم به جای اون توی پرانتز چی باید بذارم؟
True يا false

ممنون از راهنماییتون

از كليد تشكر استفاده كنيد!

joojoo_sami
یک شنبه 08 مرداد 1391, 12:24 عصر
[QUOTE=ali_habibi1384;1559061]True يا false

ببخشید فقط یه سوال دیگه
من gridview رو به یه بانک متصل کردم حالا میخوام بدون اینکه به جدولم اضافه شه یه سری سطر جدید با محتوا به grid اضافه شه آیا امکانش هست؟
این چیزی که شما گفته بودینو انجام دادم اما بهم errorمیده

ali_habibi1384
یک شنبه 08 مرداد 1391, 12:46 عصر
[QUOTE=ali_habibi1384;1559061]True يا false

ببخشید فقط یه سوال دیگه
من gridview رو به یه بانک متصل کردم حالا میخوام بدون اینکه به جدولم اضافه شه یه سری سطر جدید با محتوا به grid اضافه شه آیا امکانش هست؟
این چیزی که شما گفته بودینو انجام دادم اما بهم errorمیده
جواب اين سوالتون هم توي پست اول دادم:

چون ديتا سورس داريد بايد به اون اضافه كنيد تا توي گريد نمايش داده بشه. مثلا اگر ديتا سورس گريدتون ديتا تيبلي با نام dt هست بايد به dt اضافه كنيد:

dt.Rows.Add(1, 2, "Ali", true);

joojoo_sami
یک شنبه 08 مرداد 1391, 13:05 عصر
[QUOTE=joojoo_sami;1559080]
جواب اين سوالتون هم توي پست اول دادم:

چون ديتا سورس داريد بايد به اون اضافه كنيد تا توي گريد نمايش داده بشه. مثلا اگر ديتا سورس گريدتون ديتا تيبلي با نام dt هست بايد به dt اضافه كنيد:

dt.Rows.Add(1, 2, "Ali", true);

میدونم اما من نمیخوام به جدولم اضافه شه فقط میخوام تو طراحی ببینمش