PDA

View Full Version : سوال: آپدیت سایت به صورت زنده

woeful
یک شنبه 08 مرداد 1391, 21:14 عصر
سلام
من در مورد سوالم توی نت زیاد سرچ کردم ولی فک میکنم نمیدونم در مورد چی سرچ کنم اگر هم سوالم رو در جای نامناسبی پرسیدم ببخشید

فرض کنید من یه شمارنده روی سایتم دارم که مقدار این شمارنده روی دیتابیس ذخیره شده حالا من میخام هر کاربری که وارد سایت میشه و روی button کلیک میکنه این شمارنده افزایش پیدا کنه و به صورت داینامیک و در کمترین زمان برای همه افرادی که در سایت هستند این شمارنده افزایش پیدا کنه .

با php که نمیشه لطفا اگه منبعی آموزش انگلیسی فارسی هرچی دارین به من بدید

ممنون

woeful

desatir7316
یک شنبه 08 مرداد 1391, 21:54 عصر
چرا با ایجکس نمینویسیش؟
مثلا چت روم رو حساب کن :
شما یه صفحه باز می کنی و بعد میری رو یه سیستم دیگه همون صفحه چت رو باز می کنی، توی این صفحه قدیمی می نویسه که یه کاربر وارد شد ...

خیلی شباهت به اون چیزی داره که شما می خوای بنویسی

woeful
دوشنبه 09 مرداد 1391, 04:23 صبح
سلام
ممنون از پاسختون

درسته حق باشماست ولی من سرچ کردم برای چت روم اسکریپت های آماده وجود داشت اگه بخوام از داخل اونها برم قسمت های مشابه با کارم رو استخراج کنم خیلی وقت میبره شما نمیتونید به من بگید که من چه مباحثی از ایجکس رو باید بخونم تا مشکلم برطرف بشه

ممنون

amin1softco
دوشنبه 09 مرداد 1391, 07:00 صبح
خوب در همین حد که یک تایمر با جاوا اسکریپت درست کنی و بعد از یک مدت درخواست اطلاعات بدی به سرور و محتویات شمارنده رو بروز کنی زیاد سخت و عمقی نیست همین اولاش رو بخون :دی

plague
دوشنبه 09 مرداد 1391, 13:33 عصر
باید برای همه کاربر ها هر چند ثانیه یه درخواست ایجکس بفرستی به سرور و چک کنی که مقدار شمارنده چیه اگه افزایش یافته بود تغییرش بدی
روش حرفه ای تر هم استفاده از ایجکس برعکس یا reverse ajax هست که یکم مبحثش پیشرفته تره و نیاز به امکانات و نصب کد داره