PDA

View Full Version : سوال: برطرف کردن محدودیتهای ناشی از ریرایت مد و لینکهای کاربر پسند

idocsidocs
دوشنبه 09 مرداد 1391, 00:10 صبح
من لینکهای سایت رو بصورت کاربرپسند در آوردم ولی مشکلی که هست اینه که بعضی جاها محدودیتهایی توی کد نویسی ایجاد می کنه.

یکی از محدودیتها اینه که اگر قرار بشه از درگاههای پرداخت آنلاین استفاده کنیم، از اونجاییکه این درگاهها برای متغیرهای آرایه گت از اسامی مخصوص به خودشوناستفاده می کنن، موقع کد نویسی نمی تونم لینکهای ریدایرکت شده از این درگاهها رو مدیریت کنم. مجبور هستم اول اونها رو بفرستم به یه صفحه جانبی و بعد دوباره لینکها رو به لینکهای کاربر پسند تبدیل کنم و بعد دوباره به صفحه اصلی بفرستم.

البته مثالهای دیگه هی هم وجود داره که باعث ایجاد محدودیت توی کد نویسی می شن.

بنظرتون چطور می شه این مشکل رو برطرف کرد؟

Unique
دوشنبه 09 مرداد 1391, 01:24 صبح
به نظر من یکی از مشکلات ما اینه که نمیدونیم چی به چه دردی میخوره ! لازم نیست هر جائی از این تیپ لینک ها استفاده بشه ! خیلی از سایت ها هم اصلا نیاز به این لینک ها ندارند ! فقط جایی ازشون استفاده کنین که بحث استفاده کاربر باشه یا بخواهین برای SEO استفاده کنین ! مثلا همین سایت داره عنوان پست را توی لینک میاره ! فقط بحث seo هستش وگرنه هیچ پنابنده ای لینک را با کدش حفظ نمیکنه ! گوگل هم هیچ مشکلی با get نداره !

idocsidocs
سه شنبه 10 مرداد 1391, 13:45 عصر
به نظر من یکی از مشکلات ما اینه که نمیدونیم چی به چه دردی میخوره !
بنظرتون باید از این لینکها کجاها استفاده کنیم؟

فقط بحث seo هستش وگرنه هیچ پنابنده ای لینک را با کدش حفظ نمیکنه ! گوگل هم هیچ مشکلی با get نداره !
بحث منم سئو هست دیگه.

Unique
سه شنبه 10 مرداد 1391, 16:07 عصر
بنظرتون باید از این لینکها کجاها استفاده کنیم؟

لینکهای کاربر پسند که با rewrite شدن url ایجاد میشوند بیشتر به درد مباحث SEO و آسان شدن دسترسی کاربر میخورند ولی انقدر که مسائل دیگه مثل title و محتوای صفحه و meta ها اهمیت دارند در بحث SEO دارای اهمیت نیستند ! اگه اینطور بود سایتی مثل imdb.com هم از نام فیلم ها و بازیگران و ... در لینک استفاده میکرد ! این لینک ها برای آسانی کار کاربر خیلی مهم هستند ! مثلا اگه شما سایت خبری دارین بجای لینک :
http://www.news.com/list.php?cat=4&subcat=2
از
http://www.news.com/sports/football
استفاده کنید. اما شما دارین موضوع را میبرین سمت یه موضوع دیگه :

مجبور هستم اول اونها رو بفرستم به یه صفحه جانبی و بعد دوباره لینکها رو به لینکهای کاربر پسند تبدیل کنم و بعد دوباره به صفحه اصلی بفرستم.
اکثر این وب سرویس های بانکی یک reference از روی متد وب سرویس بهتون میدن شما هم با اون از طریق یک فرم generate a شده میرین توی سایت بانک و بعدش redirect میشین توی سایت خودتون ! حالا مثلا توی form یا get هم براتون وضعیت پرداخت را میفرسته ! شما توی این صفحه قراره به کاربر وضعیت فاکتورش را نشون بدین ! چه نیازی به لینک های کاربر پسند هست ؟ منظور کلی من اینه وقتی شما دارین توی این موضوع به مشکل بر میخورین ! بدونین دیگه دارین شور لینک های rewrite را در میارین ! خودتون را به نظر من زیاد بند این چیزا نکنین ! برای اطلاعات تصلی سایت خوبند اما نه برای process هایی که با فرم ها در ارتباط هستند !

idocsidocs
سه شنبه 10 مرداد 1391, 17:16 عصر
بدونین دیگه دارین شور لینک های rewrite را در میارین ! خودتون را به نظر من زیاد بند این چیزا نکنین ! برای اطلاعات تصلی سایت خوبند اما نه برای process هایی که با فرم ها در ارتباط هستند !
مشکل اینه که فریم ورکی که استفاده می کنم این محدودیتها رو ایجاد کرده.
یعنی پارامتر اول باید اسمش یه کنترلر باشه، پارامتر دوم باید اکشن باشه و...

اگر از ریرایت مد هم استفاده نکنم این مشکل از بین نمی ره.

بنظرتون ایراد از قریم ورک هست یا از ریرایت مد؟

Unique
سه شنبه 10 مرداد 1391, 20:11 عصر
احتمالا شما دارین از MVC استفاده میکنین و من از این pattern خوشم نمیاد و استفاده نمیکنم ! چون تا حالا حتی یک پروژه هم باهاش انجام ندادم نمیتونم راهنمایی کنم.