PDA

View Full Version : سوال: ساز و کار تعویض قالب وبلاگ!؟

Qaflanti
دوشنبه 09 مرداد 1391, 00:39 صبح
دوستان من سایتی طراحی کردم که اعضا می تونن توش عضو شن و مطالبشونو منتشر کنن؛ درست مثل سرویس های وبلاگدهی.
ولی چیزی رو که نمی تونم سر در بیارم اینه که چطور می تونم به کابرانم امکان تعویض قالب وبلاگشون رو بدم؟
مثلا چطور می تونم قطعه قالب زیر رو:

<POSTSLIST>
<h3><-PostTitle-></h3>
<div class="pst"><-PostContent-></div>
</POSTLIST>

به کد زیر تغییر بدم:

<?PHP while ( $row = mysql_fetch_array($resault) ): ?>
<h3><?PHP echo $row['PostTitle']; ?></h3>
<div class="pst"><?PHP echo $row['PostContent']; ?></div>
<?PHP endwhile; ?>

مثلا یه ایده ای که دارم اینه که کل قالبو قاطی سایر اطلاعات کاربر تو دیتابیس ذخیره کنم و موقع نمایش وبلاگ قالبو لود کنم و بعد عبارات کلیدی رو با نظایرشون جایگزین کنم مثلا <-PostTitle-> رو با <?PHP echo $row['PostTitle']; ?> ولی مسئله ای که بوجود میاد اینه که نتیجه این جایگذاری یه متنه که نمی دونم چطوری باید کامپایل شه!؟
ایده دیگه ای که دارم هم اینه که همون موقع ذخیره قالب این جایگذاری ها رو انجام بدم و متن نهایی رو تو یه فایل php ذخیره کنم و با mod_rewrite آدرس وبلاگ کاربران رو به فایل مربوطه شون منتقل کنم و مشکلی که با این حالت دارم هم اینه که برای 10 هزار تا وبلاگ مجبورم 10 تا فایل php داشته باشم که این یعنی اشتغال بخش عمده ای از فضای هاست.

حالا سوالم از شما اینه که آیا شما از روش استاندارد و معمول تغییر قالب در سایت های وبلاگدهی خبر دارید؟ این سایت ها به چه روشی از قالب های مختلف پشتیبانی می کنن؟
لطفا منو راهنمایی کنید.

dousti_design
دوشنبه 09 مرداد 1391, 18:58 عصر
میتونید به کاربر بگید برای تعویض قالب فایل css آپلود بکنه و برای هرکاربر یه فایل css قرار بدید

mfungroup
جمعه 27 مرداد 1391, 21:34 عصر
شما میتونید برای هر کاربر که عضو میشه یه ساب بدید و درنهایت یه صفحه همه کاره.
بعد امکان تغییر تو اون صفحه رو به کاربر می دی و بعد کلمات کلیدی ایجاد می کنی که کاربر بتونه قالبشو طراحی کنه مثل blogtitle بعد با ترکیب آجاکس و پی اچ پی خیلی راحت میشه این کارو انجام داد