PDA

View Full Version : نحوه کار با Master Page

++Hichkas
دوشنبه 09 مرداد 1391, 02:24 صبح
بسم رب المهدی(عج)
سلام به همگی
من دارم اولین سایتم طراحی می کنم اما چند تا سوال دارم در مورد Master Page لطفا کمکم کنید:
1) آیا می تونم چندین صفحه مثلا 4تا صفحه رو به یه مستر پیج ارتباط بدم؟
2)آیا این کار اصولیه؟ایجاد اشکال نمی کنه؟
3)تو استفاده از Table در مستر پیج محدودیتی وجو داره؟
4)اگر می تونم چندین صفحه رو به یه مستر پیج ارتباط بدم و از نظر تکنیکی مشکلی نداشته باشه آیا می تونم کاری کنم که اول فقط صفحه login فعال باشه بعد با ورود کاربر 1 فرم ورود اطلاعات مثلا برای رشته فعال شه و با پر کردن هر فرم صفحه بعد فعال شه و در آخر صفحه Profile فعال بشه و تمام اطلاعات وارد شده رو نشون بده؟می تونم Button از هر فرم لینک بدم به صفحه بعدی؟
با تشکر

meisam12
دوشنبه 09 مرداد 1391, 05:34 صبح
سلام دوست عزیز
1- بله . شما هر چند تا صفحه بخواهید می توانید از مسترپیج نمونه بسازید.
2.بله. خیر . اتفاقاً این کار از اصول طراحی حرفه ای می باشد.
3.خیر.شما می توانید هر چند تا table که می خواهید در مسترپیج بگذارید.
4.برای اینکه کاربرانی که Login نیستند صفحه لاگین نمایش داده شود در مورد Forms Authentication جستجو کن. برای لینک دادن به صفحات می توانید از کد زیر استفاده کنید.

Response.redirect("آدرس صفحه مورد نظرت");

++Hichkas
سه شنبه 10 مرداد 1391, 02:08 صبح
با سلام دوباره
دوست عزیز میشه یه توضیح کوتاه در مورد Forms Authentication بدین؟
واقعا ممنون

++Hichkas
سه شنبه 10 مرداد 1391, 02:14 صبح
1سوال دیگه هم دارم اونم اینکه چرا منو و Login که تو مستر پیج گذاشتم با زدن Enter جا بجا میشه و میاد پایین؟چطوری می تونم ثابت نگهش دارم؟

++Hichkas
سه شنبه 10 مرداد 1391, 02:40 صبح
1 سوال دیگه چطور میتونم کار کنم که login فقط تو صفحه Login باشه نه تو صفحه های دیگه؟

++Hichkas
سه شنبه 10 مرداد 1391, 03:28 صبح
کسی نیست راهنماییم کنه؟؟؟؟:ناراحت:

samaram
سه شنبه 10 مرداد 1391, 08:47 صبح
1سوال دیگه هم دارم اونم اینکه چرا منو و Login که تو مستر پیج گذاشتم با زدن Enter جا بجا میشه و میاد پایین؟چطوری می تونم ثابت نگهش دارم؟
براش css نوشتین؟

1 سوال دیگه چطور میتونم کار کنم که login فقط تو صفحه Login باشه نه تو صفحه های دیگه؟

مگه login رو کجا پیاده کردین؟ نکنه گذاشتینش تو مستر پیج؟ برای لاگین باید یه صفحه ی جدا طراحی کنید که از مسترپیج گرفته شده باشه

++Hichkas
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:06 صبح
css ننوشتم
آره گذاشتمش تو مستر پیج ، نباید بذارمش؟یه صفحه دارم به اسم login باید بذارم اونجا؟

meisam12
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 02:59 صبح
سلام دوست عزیز
یک فایل برات گذاشتم که در مورد Authentication توضیح داده است
با سلام دوباره
دوست عزیز میشه یه توضیح کوتاه در مورد Forms Authentication بدین؟
واقعا ممنون

meisam12
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 03:01 صبح
یک فرم login.aspx بساز و به این صفحه لینک بده

++Hichkas
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 11:12 صبح
سلام
ممنون دوست عزیز
یه سوال دیگه
من login رو گذاشتم تو یه صفحه دیگه و براش کد نوشتم جواب میده اما یه صفحه Profile هم درست کردم که برای هر کاربری مجزا هستش اما ایرادی که داره اینکه با هر User و Pass که وارد میشم فقط مشخصات اولین نفر موجود تو دیتا بیس نشون میده حتی اگر من User و Pass نفر پنجم رو هم وترد کنم فقط نفر اول رو نمایش میده ایراد کارم از کجاس؟
ممنون میشم کمکم کنید

smhz777
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 12:45 عصر
توصفحه لوگین باید سیشن رو با یوزرنیم کاربر پر کنی
بعد توصفحه پروفایل از اون به عنوان شرط سلکت استفاده کنی