PDA

View Full Version : چگونه باید یک تعامل بین جاوا اسکریپت و code behinde برقرار کرد؟

white fox
سه شنبه 06 دی 1384, 09:19 صبح
با سلام خدمت شما دوستان عزیز....
از متن سوال تقریبا مشخصه اما بزارید مثال بزنم که شما بهتر متوجه بشید منظورم چیه....

فرض بگیرید یک فرم ثبت نام داریم و یک دکمه به اسم ثبت نام...حالا من میخوام وقتی کاربرم دکمه رو میزنه ابتدا با کدهای جاوا اسکریپت در حالت Client ورودی هاش validate بشه و اگر درست بود ادامه کار بره روی Code behind دکمه و کدی که براش نوشتیم اجرا بشه....

یا یه مثال دیگه...
شما در گریدتون چک باکس گذاشتید و میخواهید چند ردیف رو با هم پاک کنید حالا میخواید وقتی کاربر بیش از مثلا 3 یا چهار گزینه رو انتخاب میکنه و دکمه Delete رو که میزنه اول یه پنجره Confirm به کاربر نشون بده اگر کاربر بر روی Yes کلیک کرد کد Code behind دکمه اجرا بشه وگرنه که نه
با تشکر پیشاپیش از شما دوستانی که کمک میکنید....

jazire
چهارشنبه 07 دی 1384, 09:39 صبح
بستگی داره دقیقا چکار می خواهید بکنید.
مثلا برای استفاده از confirm جاوااسکریپت دستور زیر تو code behind جواب میده :

response.write("</script>confirm(".....");</script>")

white fox
پنج شنبه 08 دی 1384, 01:34 صبح
از توجهت ممنونم
اما من خودم راشو پیدا کردم حداقل برا کاری که میخواستم
شاید بد نباشه بقیه هم بدونند
باید مقادیری که میخواییم چک کنیم در یک تابع جاوا اسکریپت بنویسیم و در تگ Form صفحه باید خاصیت submit رو برابر نام تابع قرار بدیم در واقع اگر در صفحه دکمه ای از نوع submit داشته باشیم اول تابع جاوا اسکریپت اجرا میشه و اخطار های لازم رو میده اگر مشکلی نبود true بر میگردونه و در این هنگام دکمه submit »ا کارشو در codebehine ادامه میده فقط یادتون نره که دکمه submit ذاتا یک کنترل html ی میباشد که باید خاصیت runat = server رو به اون بدیم