PDA

View Full Version : راه کار کسب درامد از C#‎

saeedhushmand
دوشنبه 09 مرداد 1391, 06:54 صبح
یا سلام خدمت تمامی دوستان
سن من حدود 20 ساله حدود 1.5 هم هست که برنامه نویسی #C دارم کار می کتم چند بار برنامه حسابداری سفارشی درست کردم هربار نسبت به دفعه قبل بهتر بوده و مطمئنا هم هر چی می رم جلو بهتر هم می شه
تا الان توی خانه بودم و جوری بوده که از این راه خرجیمو در می آوردم حالا می خواهم از این راه درآمد کسب کنم و یکی کاری رو ار برنامه نویسی دنبال کنم
یکی از راه های کسب درآمد از این راه ساخت نرم افزار اتوماسیون اداری که به این راحتی هایی که من فکر می کنم نیست باید با حسابداری ، حقوق و دستمزد و... آشنا باشی تا نرم افزار خوبی از کار در بیاد و تازه پس از این همه کار مشتری پیدا کردن برای این نرم افزارها که می خواهد با حساب و کتاب های شرکت ها سروکار داشته باشه کار مشکل تری از ساخت اونه بعد مشکل بعدی زیاد بودن این نرم افزارها هستش و اکثر شرکت ها هم این نرم افزارها رو تا حالا گرفتند ولی اگر بشه نرم افزار جالب تری نسبت به نرم افزار در دست آن شرکت ساخت نرم افزارتو می خرند ، شرکت ها هم مهم ترین مسئله براشون اطلاعاتشون ، پس باید بتونی اطلاعات شرکت خریدار رو به نرم افزارت منتقل کنی و حتما خیلی مشکلات دیگر که من خبر ندارم...

یکی دیگر از کارها که می شه انجام داد رفتن به یک شرکت که خیلی لطف کنند طبق وزارت کار 495000 تومان ماهی بدند حالا احتمال داره اگر کاری که می خوای انجام بدی مهم باشه خودتم حرفه ای باشی تا 800 تومان برسه خودم هم یک شرکت رفتم 3 ماه ولی پولی که به من می دادند جوابم نمی داد همون وزارت کار...:متعجب:

قدرت ساخت نرم افزار های کاربردی مثل downloadmanager هم که هر کسی نداره

پس آیا راه های دیگری برای کسب درآمد از برنامه نویسی هست ...؟؟
یا اگر بهترین راه همون ساخت اتوماسیون ادرای دوستانی که نتیجه گرفتند یا نگرفتند راه کارهای شروع و نصیحت هاشون بگویند..

hakim22
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:05 صبح
اول اینکه : خیلی از نرم افزارهای اتوماسیون اداری مشکل دارند و واقعا نیازهای مشتزی ها رو برآوره نمی کنند. مشکل این نرم افزارها عدم ارتباط مستقیم برنامه نویس ها با محیط های اداریه و درک کافی رو از محیط اداری ندارند و تک تک نرم افزارهای موجود در بازار رو می تونم مورد به مورد آنالیز کنم که نقاط و ضعف و قوتشون چیه .

دوم اینکه :
برنامه های اتوماسیون اداری زمان زیادی رو برای کد نویسی ، طرح ریزی و پیاده سازی لازم دارند و بدون شک آنهایی که خوب هستند آنهایی هستند که تیم های کاری مفصل روش کار کردند. و دیگر اینکه کم کم فاصله بعضی از شرکتها با بقیه در حال زیاد شدنه و مثل ما که 99 درصد میریم سراغ ویندوز ، سازمانها و ادارات هم به سراغ نرم افزارهای مشهور تر موجود در بازار میروند. چون چیزی که برای اداره مهمتر از نرم افزار است پشتیبانی و قابلیت اعتماد به فروشنده است. به همین دلیل شانس اینکه شما یک برنامه اتوماسیون اداری یا حسابداری بنویسید که با قیمت ارزشمندی به یک شرکت یا سازمان معتبر بفروشید خیلی پایین است. (باز هم به همون دلیل که خیلی ها جنس مارکدار می خرند !)

سوم :
مهمترین استعداد بشر خلاقیت و نوآوری بوده و هست. تنها مشکل مردم دنیا که اتوماسیون اداری یا حسابداری نیست. بی نهایت نرم افزار وجود دارد که ممکن است به کار یک عده ای بیاید. برنامه های کوچک و کاربردی زیادی است که می توانید بنویسید. سری به منوی Start ویندوز خود بزنید تا ببینید که چه نرم افزارهایی نصب کرده اید و دارید کار می کنید. هر کدام از آنها می تواند محصول کار شما باشد.

چهارم :
بعله شما نمی توانید برنامه ای مثل ورد بنویسید اما می توانید برای نرم افزارهای آفیس افزونه درست کنید. (Plug -in) . کاربران فارسی زبان نرم افزار ورد می توانند از خیلی افزونه های کوچک و کاربردی استفاده کنند که در کار روزمره بدردشان بخورد. در اکسل که بی نهایت قابلیت هست که می توانید اضافه کنید. همینطور در فتوشاپ و IE و حتی فایر فاکس هم محیط طراحی پلاگین دارند . شما باید تحقیق کنید و مثلا از یک تایپست بپرسید چه کارهای می توانید انجام دهید که سرعت کارش را بهبود ببخشید.

پنجم : طراحی نرم افزارهای آموزشی و بازی و سرگرمی همیشه راه خوبی برای کسب درآمد است. اکنون با محیط های مثل Silverlight و WPF کد نویسی گرافیکی برای بسیاری از انواع بازی ها ممکن است و خیلی هم سخت نیست.

ششم : برنامه نویسی برای ویندوز موبایل ( اگر فقط C# بلدید) خیلی از نرم افزارها هنوز بر روی گوشی ساخته نشده اند . مثلا یک حسابدار شخصی که روی ویندوز موبایل کار کند به نظر من ایده ی درخشانی است و من خودم یک نسخه از آن را حتی با قیمت 50 تومان برای یک سال حاضرم خریداری کنم !! - در این مورد خیلی بهتر است که برای اندروید و یا iphone برنامه نویسی کنید . مخصوصا که استفاده کنندگان آی فون مشکل مالی ندارند و این گروه از افراد حاضرند برای یک نرم افزار کاربردی پول خیلی خوبی پرداخت کنند ( هر چند تعدادشان کم است کیفیتشان بالاست !)

هفتم : طراحی و کد نویسی پس زمینه مثل WCF یا شی سازی و ساخت کامپوننت و dll هایی که به کار برنامه نویسان و طراحان دیگر بیاید . تسلط بر ADO.Net و خیلی از این نوع تکنولوژِی هایی که خیلی از شرکت های بزرگتر استفاده می کنند و تخصص و تسلط داشتن بر آنها راه خوبی برای کسب در آمد است.

کار هم نشد ندارد . با مطالعه می توانید هر برنامه ای بنویسید . download manager نوشتن هم ممکن است. اما برای نتیجه مطلوب گرفتن ، پیشنهاد من به شما تشکیل یک گروه است. تیم کاری که بتوانید ایده های بزرگتری داشته باشید و روی کار های مشکلتر کار کنید.
موفق باشید.

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:21 صبح
تنها راه پيشرفت در كامپيوتر: خلاقيت.خلاقيت.خلاقيت
اگر ميخواي به نرم افزار بسازي و بعد دنبال مشتريش باشي خيالي واهي است و به هيچ نتيجه اي نميرسي. بهترش اينكه حداقل براي اولين كاري كه قراره بكني مشتري ئاشته باشي ولو با مبلغ كم . علتش اينكه دقيقا بفهمي مشتري چي نياز داره اينجوري خود به خود ضعفهاي نرم افزارهاي ديگه رو پوشوندي.
قبل از شروع كار هم حتما همه نرم افزارهاي موجود در بازار رو نگاه كن تا هم ايده بگيري هم ضعفاشونو بپوشوني تا كار تو بياد رو. نگاه نكن كه فلان شركت فلان برنامه رو داره.و حتما يك مشاور كاركرده بازار حرفه اي داشته باش تا بهترين راه حلها و نواقصت رو بهت بگه.

ehsan7007
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:27 صبح
من هم با نظر ایشون موافقم.
شما با کمی ایده و خلاقیت می تونید یک برنامه ساده ، ولی باکیفیت و با استقبال فراوان بسازبد.
البته فقط برنامه نویسی اون هم به زبان سی شارپ کافی نیست ، و برای موفقیت (مخصوصا اگر تنها کار میکنید) باید در زمینه های مختلف دیگه ای هم تجربه کسب کنید و دانش بیاموزید.
در هر حال اگر به دنبال برنامه نویسی برای کسب درامد هستید ، حتما لازم نیست یک برنامه ی بزرگ و فوق العاده بسازید ، حتی یک برنامه ساده اما با خلاقیت و ایده هم می تونه خیلی موفق تر باشه.
البته همه ی این ها نظر منه و ممکنه دوستان چیر متفاوتی بگند و همیشه بدونید که چیز های جالبه که جلب توجه می کنند.
برای شما ارزوی موفقیت دارم دوست عزیز.

مهرداد صفا
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:48 صبح
سلام طاعات قبول.
دوستان نظرتون در مورد تولید نرم افزار برای بازار های بین المللی چیست؟ فرض کنیم نرم افزاری به قیمت 50 دلار فروخته میشود. تولید مثلا نمونه 15 دلاری این نرم افزار میتواند سود بخش باشد. این نرم افزار های ا چجوری باید فروخت اگر از دوستان کسی با روند کار آشنایی دارد لطفا توضیح دهد.
و اینکه تولید نرم افزار های اداری هم بد نیست دوستمون در یک و نیم سال اول کارش چند نرم افزار تحویل داده، فکر میکنم روی نرم افزارهای تجاری بیشتر از این حدود باید کار کرد چون شما با یک مخاطب طرف نیستید و باید انواع سلیقه ها را در نظر بگیرید. در ضمن فکر میکنم پشتیبانی این گونه نرم افزارها هم راحتتر باشد.

hakim22
دوشنبه 09 مرداد 1391, 10:04 صبح
فعلا که تحریم هستیم و برای دانلود اندروید از گوگل هم مشکل داریم. دولت هم در گرفتن پول نفت اینروزها اوضاع بسامانی نداره.
وگرنه مثلا ساختن App برای اندروید مارکت کار زیاد سختی نیست. اما در دریافت پول خودتون به مشکل برخورد می کنید حتی اگر نرم افزار شما هزاران بار دانلود بشه.
این روزها که خیلی ها فقط از گذاشتن پست های ویدیویی در یوتیوب پول در می آورند یا از Social Game های فیس بوک ثروتمند می شوند برای پول دار شدن از رایانه نیاز به برنامه نویس بودن نیست. ولی برای ما همه چیز فرق می کند. ما در جزیره اسرار آمیز گیر افتاده ایم و خلیج همیشه فارس البته.

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 10:05 صبح
دوستمون در یک و نیم سال اول کارش چند نرم افزار تحویل داده، فکر میکنم روی نرم افزارهای تجاری بیشتر از این حدود باید کار کرد چون شما با یک مخاطب طرف نیستید و باید انواع سلیقه ها را در نظر بگیرید. در ضمن فکر میکنم پشتیبانی این گونه نرم افزارها هم راحتتر باشد.

كاملا موافقم. خود من بعد از 6-7 سال سابقه كار تجربي بازار يه نرم افزار حسابداري مالي واسه يه بابايي شروع كردم به نوشتن و الآن يكساله هنوز هم تموم نشده!! نميدونم دوستمون چطور در اين مدت جندتا مثل اينو بدون سابقه كاري نوشته! شايد منظور ايشون نرم افزارهاي بسيار محدودتر و كوچكتر از اون چيزي كه ما اسمشو ميذاريم حسابداري نوشته؟

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 10:30 صبح
فعلا که تحریم هستیم و برای دانلود اندروید از گوگل هم مشکل داریم. دولت هم در گرفتن پول نفت اینروزها اوضاع بسامانی نداره.
وگرنه مثلا ساختن App برای اندروید مارکت کار زیاد سختی نیست. اما در دریافت پول خودتون به مشکل برخورد می کنید حتی اگر نرم افزار شما هزاران بار دانلود بشه.
این روزها که خیلی ها فقط از گذاشتن پست های ویدیویی در یوتیوب پول در می آورند یا از Social Game های فیس بوک ثروتمند می شوند برای پول دار شدن از رایانه نیاز به برنامه نویس بودن نیست. ولی برای ما همه چیز فرق می کند. ما در جزیره اسرار آمیز گیر افتاده ایم و خلیج همیشه فارس البته.
دادش بحثو سياسيش نكن:لبخند: پس نبود درآمد براي برنامه نويسان ايراني هم دليلش استكبار جهانيه:گیج:

مهرداد صفا
دوشنبه 09 مرداد 1391, 10:49 صبح
وقتی در یک سایت فروش نرم افزار میبینید یک نرم افزار موبای و یا یک نرم افزار ساده دسکتاپ که شاید دو سال پیش فکرش به ذهنتون رسده بود چند هزار بار فروخته شده و یا مقاله صادرات نرمافزار؛ ايران: 65 ميليون دلار، هند: 76 ميليارد دلار (HTTP://www.persiandatanetwork.com/itnews/140-iransoftwareexport) را میخوانید و میبینید در داخل کمتر به پرداخت بابت نرم افزار عادت دارند به فکر پیدا کردن چاره ای می افتید.

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 11:56 صبح
وقتی در یک سایت فروش نرم افزار میبینید یک نرم افزار موبای و یا یک نرم افزار ساده دسکتاپ که شاید دو سال پیش فکرش به ذهنتون رسده بود چند هزار بار فروخته شده و یا مقاله صادرات نرمافزار؛ ايران: 65 ميليون دلار، هند: 76 ميليارد دلار (HTTP://www.persiandatanetwork.com/itnews/140-iransoftwareexport) را میخوانید و میبینید در داخل کمتر به پرداخت بابت نرم افزار عادت دارند به فکر پیدا کردن چاره ای می افتید.
درسته اينجا برميگرديم به گفته اون دوستمون كه گفت در دريافت پول به مشكل ميخوريم! اين دليلشه . پس برنامه نويسان ايراني در همين جزيره اسرار آميز برنامه بنويسن بهترم. توي مقاله اي كه گذاشتيد رييس اتحاديه اميدوار بود كه اين رقم كمتر نشه نه اينكه بيشتر بشه...
هر روز بد بخت تر از ديروز. بقرآن دلم واسه خودمون سوخت چقدر ما بدبختيم:ناراحت:

jafarpalideh
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:01 عصر
من موندم شرکت های مثل سبز داده افزار چطور قیمت هاشون روی 500 میلیون سیر مسیر میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه چی نوشتن؟
چند سال وقت گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الله اکبر

nunegandom
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:07 عصر
اتفاقا منم تو فکر اینم که تویه سایت هایه خارجی که پروژه میدن دسته برنامه نویس برنامه بنویسم، کسی در این زمینه اطلاعاتی داره که بخاد به اشتراک بذاره؟
با سیستم شبا میتونیم پول رو دریافت کنیم؟ یا مستر کارت؟ یا بریزیم به حساب صرافی؟
اصلا پول میدن یا سر کاریه؟ ممنون میشم توضیح بدین چون من که رفتم دیدم کلی پول توش هست برای برنامه هایه که ۱ ۲ ساعت بیشتر کار نمی بره، و تحلیل هم نمیخاد! :لبخند:

مهرداد صفا
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:29 عصر
چند جا شنیده بودم بعضی از تولید کنندگان نرم افزار از کوشورهای خارجی سفارش میگیرند یا طرحهای خودشون رو برای شرکتهای خارجی ارسال میکنند که البته نمیدونم چقدر و چطوری عملی است.
نباید مرسیه خون باشیم واسه جزیره اسرار آمیزمون به هر حال این ما هستیم ه باید این جزیره رو آباد کنیم بدون نگاه کردن به مشکلات خارجی و خارجی و خارجی و داخلی.

فکر میکنم طراحی سایت همیشه جزو پر رونق ترینها بوده است هر هر روز نیز استفاده از سایتها در زمینه های مختلف بیشتر میشه به نظر شما در داخل کشور طراحی نرم افزار برای دسکتاپ رونق بیشتری دارد و یا طراحی سایت؟

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:35 عصر
اتفاقا منم تو فکر اینم که تویه سایت هایه خارجی که پروژه میدن دسته برنامه نویس برنامه بنویسم، کسی در این زمینه اطلاعاتی داره که بخاد به اشتراک بذاره؟
با سیستم شبا میتونیم پول رو دریافت کنیم؟ یا مستر کارت؟ یا بریزیم به حساب صرافی؟
اصلا پول میدن یا سر کاریه؟ ممنون میشم توضیح بدین چون من که رفتم دیدم کلی پول توش هست برای برنامه هایه که ۱ ۲ ساعت بیشتر کار نمی بره، و تحلیل هم نمیخاد! :لبخند:
چند وقت پيش قرار بود با يه شركت مالزيايي كار كنم الته چون نيروهاشون ايروني بودن حساب داشتن توي ايران و حقوق رو هم قبل از ماه به حسابت ميريختن . اگه خواستي كاركني سيرش اينجوريه. اول پول .به قول يه بنده خدا : كاري كه پول ميكنه غول نميكنه

nunegandom
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:35 عصر
برای من که وب بیشتر داشته! برای خارج هم تا حالا کاری نکردم

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 12:38 عصر
من موندم شرکت های مثل سبز داده افزار چطور قیمت هاشون روی 500 میلیون سیر مسیر میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه چی نوشتن؟
الله اکبر
حرف شما مثل اين ميمونه كه بگي يه برنامه نوشتن مثل تايپ كردنه پس چرا تايپيسته كمتر پول ميگيره ... شما ميري دكتر 2 دقيقه توي اتاقشي ميگه 15000 تومن ويزيت بده بهش ميگي مگه چند دقيقه وقت گذاشتي؟؟؟؟؟؟؟ نه اصلا چون داره پول تجربه و مهارتشو ميگيره. اين شركت هم همينطور. مطمئن باش اگر پروژش اينقد نمي ارزيد مشتري اينقد پول نميداد. پس ارزش داره.

مهرداد صفا
دوشنبه 09 مرداد 1391, 13:36 عصر
مگه چی نوشتن؟
الله اکبر
این قیمتیست که تولید کننده برای نرم افزار خودش تعیین کرده نه تحمیل! به هر حال احتمالا نمونه های خارجی و داخلی زیادی هست که مزیت این نرم افزار نسبت به آنها دلیل این قیمت است.
مطمئن باشید خریدار بیشتر از ما به این موضوع فکر میکند و حتما با تحقیق و بررسی خرید میکند.

حرف شما مثل اين ميمونه كه بگي يه برنامه نوشتن مثل تايپ كردنه پس چرا تايپيسته كمتر پول ميگيره ... شما ميري دكتر 2 دقيقه توي اتاقشي ميگه 15000 تومن ويزيت بده بهش ميگي مگه چند دقيقه وقت گذاشتي؟؟؟؟؟؟؟ نه اصلا چون داره پول تجربه و مهارتشو ميگيره. اين شركت هم همينطور. مطمئن باش اگر پروژش اينقد نمي ارزيد مشتري اينقد پول نميداد. پس ارزش داره.
به نظر من که کار یک برنامه نویس زبده بیشتر از یک پزشک زحمت دارد شما برای هر پروژه خود چقدر مطالعه میکنید؟ چقدر اطلاعات تخصصی و گسترده و گوناگون باید داشته باشید تا یک نرم افزار تولید کنید؟ حالا این سوال را از یک پزشک بپرسید که بعضی از آنها فقط در دوران دانشگاه و دروس دانشگاه را خوانده و نسخه های از پیش نوشته شده و موارد هر روز تکراری و...

به نظر من صنعت نرم افزار در کشور ما مظلوم واقع شده. به صنعت خودرو نگاه کنید...
یک نگاه کوچک به پیشرفت؟ تنوع؟ قیمت در برابر نمونه های خارجی؟

youngold
دوشنبه 09 مرداد 1391, 14:39 عصر
حرف هاي تكراري ....
امان امان امان از ..

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 15:28 عصر
حرف هاي تكراري ....
امان امان امان از ..
تاپيكهاي فاقد محتوا . . . امان امان امان ...
اگر حرفي داري بگو اينجا محل بحث كردن درباره همين چيزاست. شما بفرماييد كجا بحث شه؟؟

ali_habibi1384
دوشنبه 09 مرداد 1391, 15:34 عصر
به نظر من که کار یک برنامه نویس زبده بیشتر از یک پزشک زحمت دارد شما برای هر پروژه خود چقدر مطالعه میکنید؟ چقدر اطلاعات تخصصی و گسترده و گوناگون باید داشته باشید تا یک نرم افزار تولید کنید؟ حالا این سوال را از یک پزشک بپرسید که بعضی از آنها فقط در دوران دانشگاه و دروس دانشگاه را خوانده و نسخه های از پیش نوشته شده و موارد هر روز تکراری و...

به نظر من صنعت نرم افزار در کشور ما مظلوم واقع شده. به صنعت خودرو نگاه کنید...
یک نگاه کوچک به پیشرفت؟ تنوع؟ قیمت در برابر نمونه های خارجی؟

پدر من پزشكه و هميشه سر همين موضوع با هم بحث داريم و من هميشه شغلشو با شغلم مقايسه ميكنم كه هميشه بايد آپديت باشيم و گرنه هيچ.
فرض كن يه دكتر و يه مهندس كامپيوتر خوابشون ميبره و 20 سال ديگه از خواب بيدار ميشن (مثل اصحاب كهف) حالا ميخوان برن دنبال كار. دكتره با همون دانشي كه از قبل داشته با همون درآمد كارش رو ادامه ميده و مهندسه گرسنگي ميميره!!!
اين تفاوت كار يك مهندس از نوع كامپيوتره با يك پزشك.
به خاطر همين هميشه آپديت بودنمونه كه عاشق كارمم و سير نميشم.
فكر ميكنم همه برنامه نويسا واسه خانوماشون يك هبو بنام كامپيوتر دارن چون اين موضوع رو به كرات شنيدم:قهقهه:

fjm11100
دوشنبه 09 مرداد 1391, 15:57 عصر
اگر میخوای برای خارج از کشور کار کنی باید چندتا نکته را قبلش بدونی اگر مشکلی نبود بهم پیام بده من دارم یک کارایی می کنمفیلم ویدی
1- رعایت کپی رایت حتی در حد عکس و آیکونی که توی برنامه ات میزاری
2- یک نرم افزار خارجی شاید مثل یک نرم افزار ایرانی هزارتا ویژگی را ساپورت نکنه اما ویژگی هایی که ساپورت میکنه کامل تا حد امکان بی باگ، مستند شده(دارای 100 مدل راهنمای word و pdf و فیلم های ویدئویی) است.
3- به زبان انگلیسی رایج در کامپیوتر مسلط باشی!(جدا کمی با انگلیسی معمولی فرق داره خودت help برنامه ها را بخون)
4- حتما یک سایت قوی دارای وبلاگ برای خبررسانی و فروم برای بحث و گفتگو درباره برنامه ات باشی و جنبه انتقاد داشته باشی و جواب مشکل مردم را بدی(نه مثل ایران که طرف گوشیش را جواب نمیده!!!)
5- در سطح بین المللی رقابت فشرده ای وجود داره. تا حد امکان سادگی، کامل بودن، پشتیبانی مناسب، ورژن دهی منظم، ارایه سرویس پک ها و hotfix ها در کمترین زمان، جوسازی در فیسبوک و فروومها و سایر جاهای عمومی برای تبلیغ برنامه ات(صدتا کاربر بساز که به به و چه چه اندازه از برنامه ات کنند) و حتی دادن کرک برنامه ات در فرووم ها(برای چند نسخه اول جهت پاچیدن دون و آلوده کردن ملت به نرم افزارت:شیطان:) توسط خودت!! جهت مشهور کردن نام نرم افزارت خیلی مهمه
حالا اگر هستی بسم الله من دارم روی یک پروژه کار میکنم و راه دریافت پول را هم پیدا کردم!

mahdad sepah
دوشنبه 09 مرداد 1391, 16:55 عصر
اگر میخوای برای خارج از کشور کار کنی باید چندتا نکته را قبلش بدونی اگر مشکلی نبود بهم پیام بده من دارم یک کارایی می کنمفیلم ویدی
1- رعایت کپی رایت حتی در حد عکس و آیکونی که توی برنامه ات میزاری
2- یک نرم افزار خارجی شاید مثل یک نرم افزار ایرانی هزارتا ویژگی را ساپورت نکنه اما ویژگی هایی که ساپورت میکنه کامل تا حد امکان بی باگ، مستند شده(دارای 100 مدل راهنمای word و pdf و فیلم های ویدئویی) است.
3- به زبان انگلیسی رایج در کامپیوتر مسلط باشی!(جدا کمی با انگلیسی معمولی فرق داره خودت help برنامه ها را بخون)
4- حتما یک سایت قوی دارای وبلاگ برای خبررسانی و فروم برای بحث و گفتگو درباره برنامه ات باشی و جنبه انتقاد داشته باشی و جواب مشکل مردم را بدی(نه مثل ایران که طرف گوشیش را جواب نمیده!!!)
5- در سطح بین المللی رقابت فشرده ای وجود داره. تا حد امکان سادگی، کامل بودن، پشتیبانی مناسب، ورژن دهی منظم، ارایه سرویس پک ها و hotfix ها در کمترین زمان، جوسازی در فیسبوک و فروومها و سایر جاهای عمومی برای تبلیغ برنامه ات(صدتا کاربر بساز که به به و چه چه اندازه از برنامه ات کنند) و حتی دادن کرک برنامه ات در فرووم ها(برای چند نسخه اول جهت پاچیدن دون و آلوده کردن ملت به نرم افزارت:شیطان:) توسط خودت!! جهت مشهور کردن نام نرم افزارت خیلی مهمه
حالا اگر هستی بسم الله من دارم روی یک پروژه کار میکنم و راه دریافت پول را هم پیدا کردم!
دوست عزیز میشه چند تا نمونه برنامه ای که میشه تو خارج عرضه کرد را نام ببرید؟

hakim22
دوشنبه 09 مرداد 1391, 17:11 عصر
به قول گفتنی که خر کم بود رفتن از قبرس بیارن !
بابا لازم نیست این همه راه دور بروید. ایران کشور فرصتهاست . حتی تحریم ها هم برای بعضی ها گران تمام می شود و برای بعضی ها شیرین.
در موقعیتی که ما الان هستیم نیاز به همه جور نرم افزاری داریم و هزاران نرم افزار هست که نسخه ی فارسی درست و حسابی ندارد.
مثلا یک نرم افزار که OCR نوشته های فارسی باشد. یا خیلی نرم افزارهایی که برای هر ملتی و فرهنگی باید اختصاصی ایجاد شود.
اما باور کنید رقابت شدید است. هر کسی در گوشه ی خانه اش با کمترین امکانات می تواند بهترین نرم افزارها را بنویسد و نیازی هم سرمایه ی اولیه زیاد ندارد. تنها استعداد لازم دارد و وقت. هزینه ی تولید نرم افزار خیلی کم است و بازه فروش آن می تواند خیلی زیاد باشد.
نرم افزارهای مشابه زیاد است و هر روز کرک آخرین نسخه ها وارد بازار می شود و ...
شب دراز است و قلندر بیدار !!!

fjm11100
دوشنبه 09 مرداد 1391, 22:06 عصر
دوست عزیز میشه چند تا نمونه برنامه ای که میشه تو خارج عرضه کرد را نام ببرید؟
هر نرم افزاری که خوب نوشته بشه قابل عرضه است. البته خب بعضی نرم افزارها بدلیل تفاوت نظام کاری و سیستم زندگی اونها با ما خیلی متفاوت هستند. مثلا من برای اولین نرم افزار حضور و غیابم توی اینترنت گشتم و چند نمونه خارجی پیدا کردم اما نرم افزارهای آنها از نظر کارکرد خیلی با ما فرق داشت(نرم افزارهای ایرانی بدلیل ضعف سیستم اداری کلی استثنائات عجیب غریب دارند) یا حسابداری آنها کمی متفاوت است.

Arash_janusV3
سه شنبه 10 مرداد 1391, 02:06 صبح
من می خوام یک مطلبی را بگم شاید جواب خیلی ها در همین باشه
و شاید هم خیلی نکته های دیگری را بشه ازش فهمید
البته این نظره خودمه
مثال را از خودم می گم
من برنامه نویس الان در هر جایی که هستم در هر شرایطی که باشم
اگر نتونم آدم موفقی باشم
در هر جایی که برم و تحت بهترین شرایط هم باشم باز هم موفق نخواهم شد
موفق باشید

fjm11100
سه شنبه 10 مرداد 1391, 10:14 صبح
من برنامه نویس الان در هر جایی که هستم در هر شرایطی که باشم
اگر نتونم آدم موفقی باشم
در هر جایی که برم و تحت بهترین شرایط هم باشم باز هم موفق نخواهم شد
شرمنده دوست من ولی اگر یک نگاهی به تفاوت حقوق برنامه نویس های ایرانی و خارج ایران بندازی میبینی که حتما دلیلی داره که در ایران برنامه نویس را به چشم کارمند و در خارج ایران این شغل جز بهترین مشاغل است.
وقتی مشتری در ایران نرم افزار 4000 دلاری را 500 تومن از انقلاب میخره و مبلغ واقعی نرم افزارهای موجود در کامپیوتر یک بچه مدرسه ای نزدیک به چند هزار دلار میرسه که با 20000 هزار تومن cd کینگ و پادشاه و ارباب!!! قابل خریده نمیتونی بگی فضا فرقی نداره. البته اینم بگم که خارج برای ما نریختند باید تلاش کنی در حد المپیک ولی میدونی اگر آدم خلاق و با استعدادی باشی یه جایی میرسی نه مثل ایران بهت پیشنهاد حقوق 850 هزار تومنی بدهند که قیمت یک گوساله هم نمیشه!!!

Arash_janusV3
سه شنبه 10 مرداد 1391, 11:58 صبح
منظور من از موفقیت، کسب درآمد بالا نیست
بلکه کار و سطح علمی بالاست

fjm11100
سه شنبه 10 مرداد 1391, 13:52 عصر
اگر لازم باشه خرج یک خانواده را بدی و از پشتوانه پولی مناسبی برخوردار نباشی دیگه مخت بهت اجازه کار علمی نمیده چون اولین چیزی که یک برنامه نویس لازم داره یک فکر آزاد و بی دغدغه است. ضمنا شما یک سازمان در ایران نام ببر که به کار علمی اهمیت بدهند. تمام تصور سازمانها و شرکتها از علم مدرک تحصیلی است که همه میدونیم به هیچ عنوان مدرک تحصیلی اونم از دانشگاه های ما ربطی به کار در صنعت نداره. نه ایران که یادمه زمانی جایی دیدم که شرکتهایی مثل اینتل افرادی را که استخدام می کنند اول تا چند ماه در لابراتورهای خودشان آموزش می دهند. اونوقت تو ایران خود من یک نرم افزار فوق تخصصی برای یکی از سازمانها می نوشتم که در رقابت با نرم افزاری فرانسوی بود که به اندازه سن من عمر داشت!!! این سازمان نه تنها از نطر مشاوره و کمک کارشناسهاش به شرکت ما کمکی نکرد بلکه شرکت هم نخواست هزینه کنه و حداقل یک فارغ التحصیل از اون رشته را برای کمک به من استخدام کنه. من برنامه نویس بدبخت برای اون پروژه علاوه بر کار سخت فنی و چالشهای زیادش مجبور بودم بشنیم مقالات عجیب قریب و فرمولهای وحشتناک ریاضی در زمینه ... بخونم. بعد چون پروژه به یکسال کشید کلی غر روی سر من بود!!!
بعد از 8 سال تجربه به شما میگم در ایران نه اینکه نمیشه کاری کرد اما برای کار علمی باید از خودت مایه بزاری و اصلا به فکر عایدی نباشی. ناامیدتون نمیکنم اما اگر 35 سالتون شد و بعنوان برنامه نویس از شرکتی بیرون اومدین و خواستین جایی دیگه کار کنید بهتون میگم. هر چقدر هم کارای بزرگ کرده باشید چون پیر بحساب می آیید شانستون خیلی کمه. به من نگید که آدم باید رشد کنه مثلا بشه طراح یا مدیر پروژه و... که اگر صبر کنید و به اونجا برسید و بعد یک نفر 26-27 ساله بشه مدیرتون می فهمید که برای مدیر پروژه شدن فقط تجربه مهم نیست.