PDA

View Full Version : امکان تغییر محتوی packet در شبکه

hmm
چهارشنبه 28 آبان 1382, 08:42 صبح
با سلام
مدتی است مشکلی بشدت گریبان نازنین من را گرفته و ول نمیکند
موضوع از این قرار است که وقتی فایلهای با حجم بالا را در شبکه lan خود کپی میکنم
احتمال دارد که این فایل تغییر کند مثلا یک فایل zip که در روی کامپیوتر من مشکلی ندارد
بعد از کپی امکان دارد باز نشود (البته این مشکل همیشگی نیست)
یا یک مقدار از یک رکورد در فایل access خودبخود تغییر میکند مثلا مبلغ 1000 به 1001 تبدیل میشود
حال این سوال مطرح است که اگر نویز در شبکه وجود داشته باشد امکان تغییر اندک در packet های شبکه وجود دارد (به نظر بعضی از دوستانی که سوال کردم نویز در شبکه فقط سرعت را
پایین می آورد و امکان تغییر غیر ممکن است ولی به نظر بعضی دوستان دیگر این احتمال وجود
دارد مانند دانلود بعضی برنامه ها که بروی کامپوتر باز نمی شوند)
و سوال دیگر آنکه آیا ویروس میتواند چنین کاری را انجام دهد
لطفا راهنمایی کنین و یقه بنده را از دست این مشکل برهانید
با تشکر

Inprise
شنبه 01 آذر 1382, 17:21 عصر
بسته به نوع پروتکل مورد استفاده "شاید" عدم دریافت صحیح برخی فایلها قابل تصور باشه اما تغییر یک رکورد مثلا از 1000 به 1001 برای اولین باره که به چشم من میخوره !! :shock:

Gladiator
شنبه 01 آذر 1382, 22:22 عصر
آقا واقعا جالبه :mrgreen:

وقتی اینپرایز چشماش از حدقه بیرون میزنه ...

Noise نمیتونه توی ساختار و محتوای پکتها تغییری اعمال کنه . به هیچ وجه . فقط همون که اینپری جونم گفت احتمالش هست اونم نه به خاطر Noise . شما وقتی مثلا یک آی پی رو روی Lan پینگ میکنید اگر Noise وجود داشته باشه . پکت اکنوریج دیرتر به دست شما میرسه یا اینکه اصلا به دست شما نمیرسه . ولی در مورد تغییر پیدا کردن محتوای فایلها و تغییر اطلاعات رکوردها :shock: واقعا بعیده .

مشکل شما شاید از جای دیگه ای ناشی میشه .

آیا شما از فقط یک هاب استفاده میکنید یا از بیشتر از یک هاب ؟

hmm
سه شنبه 04 آذر 1382, 07:42 صبح
با سلام خدمت آقایون
و با تشکر که به این تاپیک اومدین
در جواب دوستم بگم من از یک هاب استفاده میکنم ... چطور؟
حالا کم کم به این نتیجه رسیدم که مشکل من از RPC است چون یک برنامه با vb دارم که هنگام کار بروی شبکه و دریافت اطلاعات مرتب این
پیغام رو میدهد حتی internet explorer کلیه دستگاهها موقعی که بروی یک صفحه serch انجام میدهیم هم همین پیغام رو میدهد
در یک روزنامه هم یه چیزهایی در مورد ویروس های که مستقیما rpc رو هدف میگیرند چیزهایی نچندان واضح نوشته بود مثلا نوشته بود
که برای حل این مشکل باید پورت 111 را درسطح روتر و پورت 135 را در سطح فایروال بلوک نمایید ولی بگفته بود چطور لطفا اگه چیزی به ذهنتون
اومد یه ندایی بدین
هر چیز جزیی هم میتونه سرنخ بزرگی باشه.

Gladiator
سه شنبه 04 آذر 1382, 13:41 عصر
سوال من در مورد هاب به این حاطر بود که اگر از 2 هاب استفاده کنید امکان بوجود آمدن اختلال ( Noise ) خیلی بیشتر میشه . مخصوصا اگر هابها یکیشون مثلا 100 M باشه یکی 10 M . و همچین مشکلی رو قبلا دیدم .

در مورد این ویروسها هم باید خدمتت عرض کنم شما لازم نیست که دستی کاری انجام بدی . میتونی Patch هر نوع ویروسی رو نصب کنی تا این مشکلات بروز نکنه . در مجموع تنها راه خلاصی به روز نگه داشتن ویندوزه .

حتما UpDate کن .
موفق باشی .

hmm
یک شنبه 09 آذر 1382, 08:12 صبح
سلام
گلادیاتور جون دمت گرم ... :!: :!: :!:
من اشتباه کردم از دو هاب استفاده میکردم که سرورم روی یک هاب و بقیه کامپیوتر ها روی هاب دیگر قرار داشت
جای سوکتها رو عوض کردم مثل بنز داره کار میکنه :mrgreen:
اما برای من جای سواله چرا این اتفاق می افتد هر دو هاب از یک مدل و یک سرعت هستند
اگه یه توضیحی بدی یک دنیا ممنون میشم
البته تا اینجا که خیلی کمکم کردی بیش از ده مرتبه ویندوز رو نصب کردم 20 دفعه برنامه رو چک کردم 30 دفعه به سرور فحش دادم و....
بالاخره ما رو نجات دادی
خدا پدر مادرتو برات نگهداره :mrgreen:

Gladiator
یک شنبه 23 آذر 1382, 15:26 عصر
با سلام

من این پست شما رو تازه خوندم .

دوست عزیز جواب سوال شما خیلی سادست . شما فرض کن 10 تا استیشن روی یک هاب داری و روی هاب دیگه هم 10 تا استیشن دیگه . حالا این 2 هاب رو با یک کابل Cat5 به هم متصل کردی . یعنی اطلاعات 10 استیشن از یک هاب باید با یک کابل Cat5 به هاب دیگه منتقل بشه . به این دلیله که یه خورده مشکل پیش میاد و سرعت انتقال دیتا به شدت کاهش پیدا میکنه . حالا نویزش چیکارست ؟ نویز موقعی به وجود میاد که پکتها با هم برخورد میکنند و برای رسیدن به مقصد دچار مشکل میشن .

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم . اگر باز هم سوالی هست در خدمتم .
گلادیاتور .

hmm
یک شنبه 30 آذر 1382, 08:05 صبح
سلام
گلادیاتور جان
از این که گفتی سرعت کم میشه کاملا قبول دارم ولی این دلیل نمیشه که محتوای داده ها عوض بشه ؟ :?:
ما که هنوز نفهمیدیم
:cry:

Gladiator
یک شنبه 30 آذر 1382, 09:17 صبح
تغییر پیدا کردن رکوردهای بانک اطلاعاتی ربطی به این موضوع نداره .