PDA

View Full Version : کمک درباره انتخاب رشته

moh31372
دوشنبه 09 مرداد 1391, 18:50 عصر
با سلام
من سوالی درباره انتخاب رشته سراسری داشتم. من با توجه به درصدهایی که در کنکور 91 بدست آوردم احتمال قبولی در دوجا دارم :
علوم کامپیوتر شهید بهشتی تهران یا مهندسی کامپیوتر اصفهان و شیراز و مشهد و ... . حالا به نظر شما کدام را بالاتر بزنم ؟ با توجه به این که به ریاضی علاقه دارم و از طرفی بازار کار و درآمد هم برایم مهم است. واقعا این دو رشته چقدر تفاوت دارند و ایا وضعیت کلی اموزش کامپیوتر در تهران با شهرستان ها تفاوت زیادی دارد ؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 09 مرداد 1391, 19:17 عصر
سلام . من بخشی رو می تونم در موردش صحبت کنم و اون هم انتخاب دانشگاه هست . خیلی خیلی مهمه که شما چه دانشگاهی میرید ، تفاوت بسیاری هست بین دانشگاهی که مثلا 100 نفر اول کنکور رو بر میداره با دانشگاهی که همه شاغل هستند و می خوان مثلا ارتقاء شغلی بگیرن . شما یه دانشگاه میری آقای روحانی رانکوهی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%AA%D9%82%DB%8C_%D8%B1% D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D A%A9%D9%88%D9%87%DB%8C) بهت پایگاه داده درس میده ، یه دانشگاه هم میری که مدرسش در حد اطلاعات عمومی پایگاه داده بلده . شب یه چیزی در میاره که سر کلاس بگه ، اونوقت کلاس ها رو با جزوه گفتن ( یعنی از روش می خونه و بقیه همون و می نویسند !!! ) پیش میبره ...

فرق می کنه دانشگاهی که بچه هاش یه سال کنکور خوندن ، کلاس زبان رفتن ، اکثرا آدم های با هدفی هستند ، با دانشگاهی که اگر شما اینها رو دنبال کرده باشید ، بینشون اصلا غریبه ایید !!! و حتی اجازه رشد هم بهتون نمیدن چون می ترسند کاری کنی که جزوه برای پایان ترم زیاد تر بشه !

نمی تونم بگم شهرستان یا تهران . فقط می تونم بگم دانشگاه خوب برید . زمینه در پیشرفت شما تاثیر داره ، من یه تیکه زمین دارم ، ( کشاورزی ) هر چی گندم بهش بندازی رشد نمی کنه ، بهترین بذر رو بپاش باز هم چون زمینش خوب نیست رشد مناسبی نداره ، اما همون و بنداز تو یه تیکه دیگه ، بهترین محصول و میده . زمین خوب انتخاب کنید اگر می خواید رشد کنید .

mohammadriano
دوشنبه 09 مرداد 1391, 22:30 عصر
سلام

سلام . من بخشی رو می تونم در موردش صحبت کنم و اون هم انتخاب دانشگاه هست . خیلی خیلی مهمه که شما چه دانشگاهی میرید ، تفاوت بسیاری هست بین دانشگاهی که مثلا 100 نفر اول کنکور رو بر میداره با دانشگاهی که همه شاغل هستند و می خوان مثلا ارتقاء شغلی بگیرن .

تا حدودی با شما موافقم اما به فضل خدا در شرایط کنونی یک مقدار مدرک گرایی کم شده و سوادگرایی بهتر داره میشه

شما یه دانشگاه میری آقای روحانی رانکوهی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%AA%D9%82%DB%8C_%D8%B1% D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D A%A9%D9%88%D9%87%DB%8C) بهت پایگاه داده درس میده ، یه دانشگاه هم میری که مدرسش در حد اطلاعات عمومی پایگاه داده بلده . شب یه چیزی در میاره که سر کلاس بگه ، اونوقت کلاس ها رو با جزوه گفتن ( یعنی از روش می خونه و بقیه همون و می نویسند !!! ) پیش میبره ...

البته من استادی رو که معرفی کردین نمیشناسم.
حق با شماست ولی دانشجو خودش هم باید تلاش کنه
اگه قرار باشه همه چیز آماده در اختیارش قرار بگیره ، پس مفهوم دانش پژوهی چی میشه

فرق می کنه دانشگاهی که بچه هاش یه سال کنکور خوندن ، کلاس زبان رفتن ، اکثرا آدم های با هدفی هستند ، با دانشگاهی که اگر شما اینها رو دنبال کرده باشید ، بینشون اصلا غریبه ایید !!! و حتی اجازه رشد هم بهتون نمیدن چون می ترسند کاری کنی که جزوه برای پایان ترم زیاد تر بشه !

این قسمت حرف های شما واقعاً جالب و صحیح و صریح بود
واقعاً حرف های ناگفته رو گفتید
کلاً نه تنها دانشگاه بلکه در تمامی زمینه ها همین طور هست.[حتی دوست ندارن سر به تن شما باشه]
__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________

اما در مورد سوال شما

علوم کامپیوتر شهید بهشتی تهران یا مهندسی کامپیوتر اصفهان و شیراز و مشهد و ... . حالا به نظر شما کدام را بالاتر بزنم ؟ با توجه به این که به ریاضی علاقه دارم و از طرفی بازار کار و درآمد هم برایم مهم است. واقعا این دو رشته چقدر تفاوت دارند و ایا وضعیت کلی اموزش کامپیوتر در تهران با شهرستان ها تفاوت زیادی دارد ؟
شما اصفهان و شیراز و مشهد رو شهرهای کم اهمیتی ندونید.
بالاخره کلان شهر هستند.
در ضمن به مسافت شهر خودتون تا شهر مقصد هم توجه کنید.

Fastdesign
دوشنبه 09 مرداد 1391, 23:13 عصر
به نظر من دانشگاهی رو انتخاب کنید که سطح علمی بالاتری و امکانات آموزی بیشتری داشته باشه . چون می تونی برای مقطع بالاتر(ارشد) از نظر علمی پیشرفت بیشتری داشته باشی.

شما می تونی با تحقیق سطح علمی هر دانشگاه با توجه مسافت با اون شهر که داری نتیجه بهتری به دست آوری .

موفق و پیروز باشی

_lotus_
دوشنبه 04 دی 1391, 18:45 عصر
سلام
این کتاب میتونه کمک کنه
http://sadighim.ir/Personal/fa/selection-guide.html