PDA

View Full Version : گفتگو: شروع برنامه نویسی از 0

امید خطیبی
سه شنبه 10 مرداد 1391, 00:01 صبح
با سلام خدمت دوستان
دوستان یک سوال دارم می خواستم بدانم که چگونه میشه برنامه نویسی رو از 0 شروع کرد آخه من به یک مشکلی برخوردم که هر برنامه ای رو العان می خواهم شروع کنم به نوشتن حتی نمی دونم چجوری الگوریتمش رو رو کاغذ پیاده کنم چه برسه به برنامه نویسیش العان هم موندم چی کار کنم دیگه دارم خسته میشم یکی کمکم کنه
:((

butterfly8528
سه شنبه 10 مرداد 1391, 00:20 صبح
سلام .
به نظر من براي شروع يك كتاب مرجع از زبان مورد نظرت تهيه كن و از اول شروع به خواندن و تمرين كردن مثال هاش كن ، به مرور هرچه بيشتر پيش بري ، درك برنامه نويسيت هم بيشتر مي شه و كلا از نظر فكري هم آزاد تر مي شي .
همزمان مي توني سورس ها و برنامه هاي موجود رو هم بررسي كني .
و نهايتا سعي كن چند تا پروژه انجام بدي كه به خاطر نياز هاي پروژه درگير يك سري نكات و ريزه كاري ها بشي .
موفق باشي .

mohammadriano
سه شنبه 10 مرداد 1391, 00:29 صبح
این کتاب رو تهیه کن : رایانه کار برنامه نویس زبان ویژوال بیسیک
تالیف : مهندس غلامرضا خلیق
سازمان آموزش فنی و حرفه ای
برای شروع فوق العاده هستش

arenaw
سه شنبه 10 مرداد 1391, 13:30 عصر
سلام
واسه یاد گرفتن دیکته کد ها و اینکه چجوری نوشته میشن باید از کتاب یا ... استفاده کنی
ولی ساختن الگوریتم و ... به ضریب هوش شما بستگی داره که اونم الان مشخص نمیشه. (چون اطلاعاتتون کمه)

واسه شروع هم من کتاب برنامه سازی 1،2،3 واسه سال دوم و سوم هنرستان رشته کامپیوتر رو پیشنهاد میکنم

امید خطیبی
یک شنبه 15 مرداد 1391, 23:39 عصر
سلام دوستان ممنون از کمکتون ولی من با کد نویسی در تمام زبان ها آشنا هستم اما نمی تونم مثل قبلا کد نویسی کنم حالا یا به خاطر کم کاری بوده یا به علتی دیگر که نمی دونم چی هست.