PDA

View Full Version : سوال: مشکل با کد نویسی

mrmoein1010
سه شنبه 10 مرداد 1391, 03:13 صبح
سلام من برنامه نویس نیستم اما یکمی با بعضی دستورات آشنایی دارم پس لطفا به درخواست من کامل توضیح دهید تا برام قابل فهم باشد.

من برای نوشتن یک برنامه کلا مشکل دارم میخوام تمام برنامه رو با سوالام راهنمایی کنید تا کاملش کنم مرحله به مرحله امکانات رو برسی میکنیم.

شروع: میخوام فایل اجرایی .exe برنامه در کنارش هیج فایلی وجود نداشته باشه فقط خودش تکو تنها باشه اما زمانی بازش میکنم مخفی باشه مثل فایل نصب عمل کنه اما فایل نصب نیست حالا درون خودش نمیدونم یه جوری 2 تا برنامه دیگه و چندتا فایل dll و 1 پوشه با خودش داشته باشه که به صورت مخفی تو یکی از درایوها یه پوشه بسازه بریزه شون تو این پوشه ای که ساخته بعد که فایلارو ریخت تو پوشه ای که ساخته بود برنامه از حالت مخفی بودنش خارج شه دفعه بعد که بازش میکنم چک کنه اگه فایلی کم بود بریزه سره جاش بعد از حالت مخفی در بیاد قراره آخر کار این یه برنامه ای باشه که یکسری امکانات داره فایل نصب نیسته ها.

حالا اگه امکان این کار وجود نداره پایین یه روش دیگه میگم ببینید با این روش میشه یا نه یا با هر دو روش میشه کدوم روش بهتره و . . .راهنمایی کنید مرسی.

خوب این روش اینجورییه یه فایل .exe فایل اجرایی باشه در کنار خودش هیچی نداشته باشه تکو تنها باشه حالا بازش که میکنیم مخفی باشه و با خودش یه پوشه و 2 تا برنامه دیگه و 2 تا فیل dll داشته باشه حالا اینهارو + اون برنامه ای که میخوام بنویسمو تو یکی از درایوها یه پوشه با هر اسمی بسازه و بریزه شون تو پوشه ای که ساخته حالا به صورت اتوماتیک برنامه ای که قراره بنویسمو بازش کنه. دفعه بعد که اون فایل .exe رو باز میکنم چک کنه اگه فایل ها تو پوشه ساخته شده بودن که هیجی برنامه ای که قراره بنویسمو باز کنه اگه نه فایلی کم بود باز بریزه سر جاش بعد برنامه ای که قراره بنویسمو باز کنه.

ممنون اگه کمک کنید.

mohammadriano
سه شنبه 10 مرداد 1391, 03:43 صبح
برنامه ساده ای است اما در پشت پرده فکر شما به هیچ وجه نوشتن همچین برنامه ای ممکن نیست
دلیل :
90518
ویروس نویسی ممنوع!

arenaw
سه شنبه 10 مرداد 1391, 12:40 عصر
سلام
راجع به ریسورس جست و جو کن (واسه اینکه اون فایل های dll و اینا که میگی داخل فایل exe شما باشن)
واسه اینکه بفهمی یه فایل وجود داره یا نه از Dir() استفاده کن :

If Not Dir("C:\salam.txt") = Empty Then
MsgBox "File exist!"
Else
MsgBox "File not exist!"
End If

واسه مخفی کردن فرم پروژت از کد Me.Hide توی فرم لود استفاده کن (Me.Show هم واسه نشون دادنش)

mrmoein1010
شنبه 14 مرداد 1391, 08:54 صبح
عزیزم ویروس چیه اینو واسه یک کانکشن میخوام بنویسم