PDA

View Full Version : سوال: تعیین عکس پیش فرض برای کاربر

C# Programer
سه شنبه 10 مرداد 1391, 05:32 صبح
سلام ، سوال : در فرم عضویتی که عکس کاربر هم دریافت می شه چطور می شه زمانی که کاربر تمایلی به گذاشتن عکس خود نداشت یک عکس پیش فرض براش ثبت بشه؟ و بعد ثبت نام ، کاربر اگر عکس آپلود کرد عکس خودش و اگر آپلود نکرد عکس پیش فرض نمایش داده بشه من چطور باید خالی بودن یا نبودن فیلد عکس در دیتابیس رو چک کنم و چطور تعیین کنم که کدام عکس باید نمایش داده بشه؟ لطفا راهنمایی بفرمائید یا اگر سورسی در این زمینه با #C دارید متشکرم.

mohsen_f_b
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:29 صبح
با سلام

شما یک فیلد برای ذخیره آدرس عکس کاربر در بانک خود دارید. حالا زمان ثبت نام اگر کاربر عکسی را انتخاب نکرده بود آن فیلد را یا NULL یا با یک مقدار پر کنید مثلا NoImage ، حالا در برنامه زمانی که به کاربر می خواهید عکس را نشان دهید با یک شرط ساده می توانید چک کنید که اگه مقدار فیلد برابر با مثلا NoImage بود عکس مورد نظر شما نشان داده شود در غیر این صورت عکس فد را نمایش دهد. شما حتی می توانید آدرس عکسی که قرار به کاربر در زمان ارسال نکردن عکس هم در بانک ذخیره کنید که این کار باعث می شود حجم دیتای اضافه داشته باشید. برای اینکه بخواهید هر وقت خواستید بدون اینکه در کد خود دستکاری کنید و عکس را عوض کنید می توانید آدرس عکس را در Web.Config ذخیره و از آنجا اطلاعات را بخوانید.

موفق باشید