PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از فلش در طراحی + سایر ملزومات یادگیری asp

samaram
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:23 صبح
خسته نباشید. من در زمینه ی asp.net مهارتم در حد یه پروژه است که به عنوان پروژه ی فارغ التحصیلی نوشتم. اما الان خیلی دوست دارم بیشتر برم دنبالش. اما قبلش یه سری سوالات و ابهامات دارم که میخوام با کمک شما حلش کنم. ازتون میخوام راهنمایی و تجربه تون رو ازم دریغ نکنید. ببخشید اگه سوالاتمم خیلی ساده و معمولی بود.

1- تو سایت هایی که از فلش برای نمایش یه سری تصاویر استفاده میشه بیس کار چطوره؟ اول این تصاویر رو در فلش پلیر می سازن و بعد میذارن تو سایتشون؟ با کدوم کنترل این فایل فلش رو روی صفحه ی وب قرار میدن؟
2- هنوز دنبال یادگیری فلش نرفتم. تو فلش امکان تعریف لینک برای نوشته ی یه قسمت از تصویر وجود داره؟
3- یکی به من گفت چرا میخوای با asp.net طراحی کنی و اینقدر خودت رو اذیت کنی. برو وردپرس یادبگیر و راحت سایت طراحی کن. درسته؟ یعنی ورد پرس خودش تا این حد کامله؟
4- بجز یادگیری خود asp.net چه تکنولوژی های دیگه ای رو باید یاد بگیرم؟

فعلا همینا کافیه. تا فکر کنم و بقیه سوالاتم رو بذارم.
پیشاپیش ممنون

mohsen_f_b
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:41 صبح
سلام

نکته : کلیه پاسخ ها، پاسخ های شخصی خود بنده می باشد.

1- تو سایت هایی که از فلش برای نمایش یه سری تصاویر استفاده میشه بیس کار چطوره؟ اول این تصاویر رو در فلش پلیر می سازن و بعد میذارن تو سایتشون؟ با کدوم کنترل این فایل فلش رو روی صفحه ی وب قرار میدن؟2 راه بعنوان بیس وجود داره. اول از همه اینکه شما از طریق Timeline آن طرح عکس های خود را طراحی و افکت های مورد نظر را با کمک ActionScript اضافه و بعنوان یک فایل swf در سایت استفاده کنید(به ازای هر عکسی که بخواهید عوض کنید باید کلی کار انجام دهید) دوم اگر کد نویسی حرفه ای فلش را بلد باشید می توانید به صورت External تمامی عکس ها همراه با افکت ها استفاده کنید. ولی کلا بدلیل سنگینی به شخصه استفاده نمی کنیم و همیشه از jQuery استفاده می کنم.

2- هنوز دنبال یادگیری فلش نرفتم. تو فلش امکان تعریف لینک برای نوشته ی یه قسمت از تصویر وجود داره؟ بله، هست.(حالا چرا اینقدر فلش می خواهید کار کنید؟)(وقت خودتان را صرف فلش نکنید.)

3- یکی به من گفت چرا میخوای با asp.net طراحی کنی و اینقدر خودت رو اذیت کنی. برو وردپرس یادبگیر و راحت سایت طراحی کن. درسته؟ یعنی ورد پرس خودش تا این حد کامله؟ببینید وردپرس یا امثال آن سیستم های مدیریت محتوا هستند که بشما اجازه می دهند که وب سایتی جهت مثلا اخبار یا یک سایت شخصی طراحی کنید. و اینکه شما از .Net استفاده می کنید بخاطر اینکه شما چیزی رو که دوست دارید کد نویسی می کنید و خلق می کنید، آیا با وردپرس می شود یک سیستم مالی داشت؟!آیا با وردپرس می شود سیستم CRM داشت؟!آیا با وردپرس میشه یک= پورتا اختصاصی سازمانی داشت؟!

4- بجز یادگیری خود asp.net چه تکنولوژی های دیگه ای رو باید یاد بگیرم؟1- CSS2 And CSS3
2- JavaScript
3- jQuery
4- Ajax
5- نرم افزارهای طراحی در صورتی که همه کارها رو خودتان انجام می دهید.
6- تکنولوژی های جدید برنامه نویسی که شمارا بروز نگه میدارد.

بشخصه اصلا از فلش استفاده نمی کنم. فقط و فقط در زمانی که هیچکدام از تکنولوژی های نام برده به داد من نرسند از فلش استفاده می کنم.
تا الان چندین پورتال و سایت طراحی و برنامه نویسی نمودم و تا کنون از فلش استفاده نکرده ام. مثلا تمامی اسلاید ها با jQuery راحت Handel می شود.

موفق باشید

samaram
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:54 صبح
خیلی خیلی ممنونم. خیلی کامل توضیح دادین و حسابی ذهنم نسبت به ابهاماتم حل شد.
طراحی بانک ها و دستورانم با linque در کدوم دسته از اون تکنولوژی ها که شما گفتین قرار میگیره؟

samaram
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:57 صبح
یه سوال دیگه. نمی دونستم css هم ورژن داره. 2 و 3؟ من برای طراحی همین سایت دانشجوییم css نوشتم ولی ورژنش رو از کجا بدونم چی بوده؟ من تو خود ویژوال یه کلاس استایل ساختم

mohsen_f_b
سه شنبه 10 مرداد 1391, 09:59 صبح
طراحی بانک ها و دستورانم با linque در کدوم دسته از اون تکنولوژی ها که شما گفتین قرار میگیره؟
ببینید طراحی بانک ها رو هم بخواهید اضافه کنید یک بخش با بالا اضافه می شه به نام پایگاه داده که حالا و بنا به احتیاج باید یاد بگیرید و پیشنهاد من که همه پروژه ها رو الان داره Handel می کنه SQL Server 2008 R2 هستش.
دستورات LINQ هم در تقسیم بندی 6 بنده هستش که یکی از تکنولوژی های .Net محسوب می شود.

موفق باشید

mohsen_f_b
سه شنبه 10 مرداد 1391, 10:03 صبح
نمی دونستم css هم ورژن داره. 2 و 3؟Css ها که بصورت معمول نوشته می شود همان Css 2 محسوب میشود. Css3 تکمیل کننده همان Css2 هستش و کمبودهای آنرا برطرف میکند. خیلی کارهای که باید با مثلا PhotoShp برنامه ها طراحی انجام میشد که به کاربر یک شکل طراحی زیبا را نشان دهیم حالا بسیاری از این کارها را می شه به راحتی با Css3 انجام داد. ا گر بخواهم یک مثال بزنم : در CSS3 تغییرات شگفت انگیزی برای حاشیه ها اتفاق افتاده است. شما به راحتی می توانید کادرهایی با گوشه های گرد، همراه با سایه ایجاد کنید همچنین CSS3 به شما این امکان را می دهد که از یک تصویر به عنوان حاشیه استفاده کنید بدون اینکه نیازی به دانش طراحی توسط نرم افزارهایی همچون فوتوشاپ داشته باشید.

تفاوت CSS2 و CSS3
مهمترین تفاوت بین CSS2 و CSS3 این است که CSS3 به بخش های مختلفی تقسیم می شود که هریک از این بخش ها یک Medule نامیده می شود. هر یک از این Medule ها بصورت جداگانه و مستقل برای پیشبرد اهداف خود به کار می روند. طیف عظیمی از مرورگرها (Opera, Safari, Chrome, Mozila) از Medule های CSS3 پشتیبانی می کنند.
CSS3 Modules
در CSS3 مشخصات قدیمی به بخش های کوچکتری تقسیم شده اند و مشخصات جدیدی نیز به آن اضافه شده.
برخی از مهمترین Medule ها در CSS3 عبارتند از :

• Selectors
• Box Model
• Backgrounds and Borders
• Text Effects
• 2D/3D Transformations
• Animations
• Multiple Column Layout
• User Interface

موفق باشید

nooshzad_parto
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 15:46 عصر
با سلام
اگه pdf آموزشی css3 که به صورت خیلی ساده و فارسی بیان کرده دارید لطفا لینک دانلودش برایم بگذارید ممنون

saeed_sho
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 09:30 صبح
با سلام
اگه pdf آموزشی css3 که به صورت خیلی ساده و فارسی بیان کرده دارید لطفا لینک دانلودش برایم بگذارید ممنون

برای یادگیری css بهترین راه اینه که به لینک زیر مراجعه کنید
http://w3schools.com/css3/