PDA

View Full Version : مشکل با sql

laleh_gb
سه شنبه 10 مرداد 1391, 14:43 عصر
سلام به همگی
یه مشکلی دارم یه برنامه دارم که به sql وصلش کردم حالا میخوام برنامه رو publish کنم و روی سیستم دیگه ای ازش استفاده کنم اما روی سیستمای دیگه تو برقراری ارتباط با بانک به مشکل برمیخوره و هیچ داده ای رو نشون نمیده.اینم کدشه:

<connectionStrings>
<add name="WindowsApplication1.My.MySettings.db1ConnString" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=db1;Persist Security Info=True;User ID='';Password=''"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>
یا اصلا user و pass را نمینویسم.
اسم سرور رو هم . گذاشتم که به مشکل بر نخوره.
البته توی سیستم خودم باید از user و pass استفاده کنم اما سیستم جدید نیازی نداره.
این از خودمه:
<connectionStrings>
<add name="WindowsApplication1.My.MySettings.db1ConnString" connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=db1;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=123"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

M.Nadiri
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:17 عصر
دوست عزیز باید مشخصات و ویژگی های بانکت رو به گونه ای تنظیم کنی که در شبکه قابل استفاده باشه

بعد هم حتماً باید یک User, Passwor هم داشته باشی

M.Nadiri
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:18 عصر
به این لینک برو بهت کمک میکنه خیلی

http://www.chapars.com/software/article/network.htm

h_assefi
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:41 عصر
شما یک چیزی رو که دقت نکردی اینه که connectionstring شما لوکال تعریف شده و توی حالت شبکه باید آدرس IP سیستمی که به عنوان سرور انتخاب می کنی و بانکت روی اون قرار دارده را تعریف کنی.

M.Nadiri
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:59 عصر
شما یک چیزی رو که دقت نکردی اینه که connectionstring شما لوکال تعریف شده و توی حالت شبکه باید آدرس IP سیستمی که به عنوان سرور انتخاب می کنی و بانکت روی اون قرار دارده را تعریف کنی.

مثلاً به این شکل باشه

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=192.168.1.69.;Initial Catalog=JournalDB;User ID=mansour;Password=Mansour");

laleh_gb
سه شنبه 10 مرداد 1391, 16:46 عصر
مثلاً به این شکل باشه

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=192.168.1.69.;Initial Catalog=JournalDB;User ID=mansour;Password=Mansour");

چرا با هم تبادل نظر میکنید منو راهنمایی کنید سیستم های من که شبکه نیستند اصلا با شبکه کار ندارم...

pooya1072
سه شنبه 10 مرداد 1391, 21:54 عصر
چرا با هم تبادل نظر میکنید منو راهنمایی کنید سیستم های من که شبکه نیستند اصلا با شبکه کار ندارم...

سلام دوست عزیز...عصبانی نشو
ببین , اگه می خوای از بانک اطلاعاتی روی سیستم دیگه ای (به غیر از سیستمی که روش برنامت رو نوشتی) استفاده کنی از حالت Mixed Mode Authentication استفاده کن.توی اس کیو ال سرور یک یوزر و پسورد ایجاد کن ( غیر از یوزر ویندوز...داخل اس کیو ال یوزر بساز ) .توی دیتابیس مورد نظرت این یوزر رو معرفی کن بعدش کانکشن استرینگت رو به شکل زیر تغییر بده :
ConnectionString="Data source=...;Initial catalog=....;user Id=...;password=..." ---------ok

laleh_gb
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 10:43 صبح
سلام دوست عزیز...عصبانی نشو
ببین , اگه می خوای از بانک اطلاعاتی روی سیستم دیگه ای (به غیر از سیستمی که روش برنامت رو نوشتی) استفاده کنی از حالت Mixed Mode Authentication استفاده کن.توی اس کیو ال سرور یک یوزر و پسورد ایجاد کن ( غیر از یوزر ویندوز...داخل اس کیو ال یوزر بساز ) .توی دیتابیس مورد نظرت این یوزر رو معرفی کن بعدش کانکشن استرینگت رو به شکل زیر تغییر بده :
ConnectionString="Data source=...;Initial catalog=....;user Id=...;password=..." ---------ok

مرسی..
من این مراحل رو رفتم درست شد.

با sa وارد شدم. در قسمت security در login ها new login زدم.در پنجره باز شده sql server authentication رو انتخاب کردم و ورود user1=user وpass=123 بعد ok کردم.
سپس در بانک اطلا عاتی ام در قسمت security وusers یک new user زدم و یوزرم رو وارد و ok کردم.خاصیت هاشم مثل یوزر sa تنظیم کردم.
حالا تو برنامه vb امتحانش وارد کردم:
ConnectionString="Data source=.;Initial catalog=db;Integrated Security=True""

M.Nadiri
شنبه 14 مرداد 1391, 09:53 صبح
من فک کنم داشتیم به تو کمک میکردیم :متفکر:

گفتم به این سایت برو یه سر بزن :

http://www.chapars.com/software/article/network.htm