ورود

View Full Version : گفتگو: مقایسه نرم افزار های ویندوز و لینوکس

linuscomex
سه شنبه 10 مرداد 1391, 15:09 عصر
سلام به همه اساتید و دوستان به نظر شما نرم افزار های لینوکس و ویندوز قابل مقایسه است؟
به نظر من نه نمی دونم برنامه نویسان لینوکس توان نوشتن نرم افزار هایی به قدرت ویندوز را ندارند یا جریان چیز دیگه ای هست ولی به نظر من توان این کار را ندارند نظر شما چیست؟

mr.gigil
یک شنبه 29 مرداد 1391, 23:22 عصر
من لینوکس را با این جمله "لینوکس بهشت برنامه نویسان" شروع کردم. وقتی با لینوکس آشنا شدم مسیر زندگیم بیشتر به سمت شبکه و امنیت شبکه .

مقایسه ویندوز و لینوکس این طور اصلا خوب نیست. من خودم شخصا لینوکس رو برای زندگی :D ترجیح می دم اما به عنوان مثال وقتی یک سفارش نرم افزار گرفتم از یک شرکتی که تمام زندگیشون داره رو ویندوز می چرخه می تونم یک نرم افزارم رو برای محیط دیگه ای خلق کنم ؟

یا یک زمان مثلا این تجهیزات داخل اتاق های ICU و CCU که وجود دارند و نیاز به یک سیستم عامل دارند و طبیعتا یک نرم افزار به نظر غیر از لینوکس نمی تونن به چیز دیگه ای فکر کنن.

نظرم بود :-)

حامد مصافی
یک شنبه 29 مرداد 1391, 23:57 عصر
منظورتون اینه که نرم‌افزار‌های ویندوزی در کل قوی‌تر از نرم‌افزار‌های لینوکسی هستند؟
در چه زمینه‌ای قصد مقایسه دارید؟

linuscomex
شنبه 18 شهریور 1391, 19:42 عصر
دقیقا منظورم همینه قدرت نرم افزار های ویندوز به مراتب بیشتر از لینوکس

prpe26
شنبه 18 شهریور 1391, 20:29 عصر
دقیقا منظورم همینه قدرت نرم افزار های ویندوز به مراتب بیشتر از لینوکس
بستگی داره در چه زمنه ای ! مثلا گیمپ ممکنه با فتوشاپ نتونه رقابت نکنه ، ولی بلندر یکی از بهترین سه بعدی سازهاست. یا Qemu و Apache و ....