PDA

View Full Version : کمک درباره اتصال sql serverو delphi

Asgary
سه شنبه 06 دی 1384, 14:21 عصر
با سلام
من نیاز فوری به کمک شما دارم . راستش یکسری اطلاعات در sql server دارم و گزارش گیری را هم انجام داد ه ام فقط می خواهم که این اطلاعات با دلفی ارتباط ÷یدا کند به طوری که با یک کلیک بر روی دکمه ای که در دلفی طراحی کرده ام بتواند وارد محیط sql شود و بتواند گزارش گیری ها را نشان دهد
اگر این کار انجام ÷ذیر نیست راهی را ÷یشنهاد کنید و یا به صورت ساده برایم فرمی را در دلفی طراحی کنید که بتواند عمل گزارش گیری را در sql انجام دهد.
از توجه شما بسیار ممنونم

afarinn62
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 07:22 صبح
خوب از tadotable استفاده کن و connection string آن را برای اس کیو ال سرور استفاده کن

Omid Rekabsaz
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 20:18 عصر
نفهمیدم!!!
اگه می خواهید ارتباط برقرار نمایید که از component با نام TAdoConnection استفاده نمایید و dataset خود را به آن اتصال دهید... اگر هم چیز دیگه ایست توضیح دهید...

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 13 خرداد 1385, 07:11 صبح
دوست عزیز سوال شما مربوط به بخش دلفی هست نه SQL Server

ali_divsalar
شنبه 13 خرداد 1385, 09:59 صبح
همانطور که آقای کیمیا بیگی اشاره کردند این بحث مربوط به بخش دلفی هست . ولی جهت اطلاع شما باید بگم که تو دلفی با استفاده از Tadoconnectio به database تون و با استفاده از Tadotable به جداول تون وصل می شوید و با استفاده از Tadoquery و Tadocommand و ... بقیه کاراتونو انجام میدید ضمنا راههای دیگه ای هم وجود داره با جستجوهاتون توی بخش دلفی می نونید بیشتر آشنا بشید

samyn_sh
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 10:58 صبح
سلام
برای ارتباط بین sql2000 و دلفی میتونید یه dsn بسازید و اونو به sql یا هر کدوم از database های دلخاه وصل کنید و در دلفی table ها رو به این dsn ربط بدین .

حالا یه سوال :من یه برنامه به زبان دلفی و پایگاه sql server2000 نوشتم گزارشگیری و حذف انجام می شه اما اطلاعات در پایگاه ذخیره نمی شه باید چی کار کنم(البته فکر می کنم مشکلم با یه دستور حل بشه که اونو نمی دونم)