PDA

View Full Version : مبتدی: قرار دادن چند موزیک در مدیا پلیر با کد نویسی

h.rezaee
سه شنبه 10 مرداد 1391, 23:07 عصر
سلام بر دوستان. یه سوال داشتم میخواستم ببینم چه جوری میشه چند تا آهنگ که تو پوشه خود برنامه هستش رو به یک مدیا پلیر بدیم به طوری که کاربر بتونه اون رو با دکمه های next و prev تغییر بده؟

h.rezaee
سه شنبه 10 مرداد 1391, 23:38 عصر
اگر از ویندوز مدیا پلیر استفاده میکنید باید آهنگها رو به current playlist اضافه کنید.

میشه کدش رو قرار بدین. بنده مبتدی هستم.

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 02:41 صبح
axWindowsMediaPlayer1.currentPlaylist.appendItem(a xWindowsMediaPlayer1.newMedia(@"full path of file"));میتونید از یک حلقه استفاده کنید و آدرس فایل رو عوض کنید.

h.rezaee
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 09:32 صبح
axWindowsMediaPlayer1.currentPlaylist.appendItem(a xWindowsMediaPlayer1.newMedia(@"full path of file"));میتونید از یک حلقه استفاده کنید و آدرس فایل رو عوض کنید.
دوست عزیز انجام نمیشه؟!
بعد اینکه موزیک های من تو فایلی به نام music کنار فایل exe برنامه هستش؟!

h.rezaee
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 11:47 صبح
دوستان واقعا کسی نیست به من بدبخت کمک کنه؟

sirvan-me
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 12:21 عصر
سلام ، چرا بدبخت ... ؟ ببین شما باید اول از قسمت ToolBox وبا RightClick روی اون و انتخاب Choose Item وارد صفحه ی Choose Item ToolBox بشی ... بعد رو Tab ، Com Component کلیک کنی ... از اینجا Windows Media Player رو انتخاب کن تا ابزارش وارد ToolBoxبشه ...خب حالا اونو بکش رو فرمت ... حالا می تونی یه دکمه Browse درست کنی و از طریق کدی که دوستمون دادن فایل هاتو به PlayList این ابزار اضافه کنی ... اینطوری :
if (openFileDialog1.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{ axWindowsMediaPlayer1.currentPlaylist.appendItem(a xWindowsMediaPlayer1.newMedia(openFileDialog1.File Name));
}

یا با استفاده از حلقه دستی فایل هاتو به برنامه بدی ...

خب بعد از اینکه همه ی آهنگا رو هر جوری اضافه کردی یه Button بساز که حکم Play رو داشته باشه .... تو رویداد Click ش این کد رو برای Play کرد بنویس و ...
axWindowsMediaPlayer1.Ctlcontrols.play();

برای جلو و عقب کردن موزیک هم می تونی Button بسازی و اینطور عمل کنی :

axWindowsMediaPlayer1.Ctlcontrols.previous();

axWindowsMediaPlayer1.Ctlcontrols.next();