PDA

View Full Version : حرفه ای: لطفا بگید بغیر از کد نویسی چه موارد دیگه ای برای طراحی، توسعه و نگه داری سایت باید رعایت کنیم؟

idocsidocs
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 11:45 صبح
من می دونم که وقتی سایتی رو طراحی می کنیم باید بغیر از کد نویسی مواردی مثل تجزیه و تحیلی سایت، مستند سازی و ... رو انجام بدیم تا یه سایت حرفه ای ایجاد کنیم. با یه شرکت صحبت می کردم و می گفتن که باید UML رو هم توی کدها پیاده سازی کرد تا درآینده برای توسعه کدها مشکلی ایجاد نشه.

لطفا بگید بغیر از کد نویسی چه موارد دیگه ای برای طراحی، توسعه و نگه داری سایت باید رعایت کنیم؟

Unique
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 17:39 عصر
تجزیه و تحلیل و مستند سازی و UML همشون قبل از کدنویسی هستش ! بعد از کد نویسی فقط میمونه پشتیبانی شما. شاید هم پس از مدتی برنامه ریزی برای ارتقاء ویرایش برنامه !

idocsidocs
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 20:26 عصر
تجزیه و تحلیل و مستند سازی و UML همشون قبل از کدنویسی هستش ! بعد از کد نویسی فقط میمونه پشتیبانی شما. شاید هم پس از مدتی برنامه ریزی برای ارتقاء ویرایش برنامه !

در مورد استفاده از مستند سازی و تجزیه و تحلیل که دلیلشون مشخصه ولی چرا از UML استفاده می شه؟

بغیر از این سه مورد دیگه چه مواردی ووجود داره؟

Unique
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 02:10 صبح
دوست عزیز توی مباحث مهندسی نرم افزار از این چیزا تا دلت بخواد وجود داره اما من همیشه سعی میکنم توی مسیر تولید نرم افزار بخش تخصصی خودم که کد نویسی هست را پیگیری کنم این مباحث شما کار کدنویس نیست و به درد پروژه های متوسط و حتی کمی پیشرفته نیمخوره ! پروژه های خیلی بزرگ یا اونهایی که در آینده بزرگتر می شوند نیاز به این مسائل پیدا میکنند که گروه متخصص خودش را نیاز داره. UML از دید من یک سری مدلسازی هست و بس ! زیاد به جزئیات اجرایی کد نویسی مربوط نمیشه. کلا این مطالب را من از هم مجزا میدونم مگه اینکه دوستان نظر دیگه ای داشته باشند و من هم استفاده کنم.