PDA

View Full Version : راهنمایی در خصوص ذخیره فایل در بانک SQL

JaVa
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 14:03 عصر
با سلام و خسته نباشید ...

دوستانی که تجربه در خصوص پروزه هایی که تحت شبکه و وب هستن لطفا راهنمایی کنید.

من دارم یه برنامه می نویسم که هم باید تصویر کاربر رو ذخیره کنه هم باید فایل هایی با پسوند *.PDF رو ذخیره کنه. حالا من موندم که خود فایل (عکس و فایل PDF) رو در بانک ذخیره کنه یا آدرس فایل در هارد وجود داره ذخیره کنه ؟؟

در ضمن برنامه تحت شبکه و تحت وب هم هست...

لطفا دوستان راهنمایی کنید با تشکر.*

robat7
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 16:33 عصر
درود
من هم چنین پروژه ای داشتم. وقتی جستجو کردم دیدم بیشتر برنامه نویسان ذخیره سازی در بانک را پیشنهاد نمی کنند. چون مشکلات پشتیبانی آن دردسر ساز خواهد بود. البته من می خواستم قسمتی از فایل های بخش مهندسی که پیوست های فرم های مشخصی هستند را به بصورت امنی نگهداری نمایم که از بین نروند.
در نهایت یک فولدر در شبکه ساختم و تمامی فایل ها را در یک ساختار مشخص در آن نگهداری می کنم و برای اینکه امنیت فایل ها از بین نرود فقط یک کاربر دسترسی تغییر به آن فولدر را دارد. بقیه کاربران دسترسی فقط خواندنی دارند. وقتی کاربران می خواهند فایلی ذخیره کنند، در درون برنامه کاربر را تغییر می دهم و فایل را درون فولدر می نویسم و در پایان کار مجددا کاربر را بر می گردانم
ولی برای پل ارتباطی فایل را در SQL بارگذاری می کنم و از SQL در فولدر مورد نظر کپی می نمایم.

کامیاب باشید

ali_habibi1384
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 17:36 عصر
چون پروژه تحت شبكه هست و مسير فايلهاي جاري در هر سيستم متفاوت است من ذخيره سازي روي ديتابيس رو پيشنهاد ميكنم.

lilyum2
شنبه 30 آذر 1392, 15:20 عصر
چون پروژه تحت شبكه هست و مسير فايلهاي جاري در هر سيستم متفاوت است من ذخيره سازي روي ديتابيس رو پيشنهاد ميكنم.

سلام

برای ذخیره فایل های حجیم باید از چه روشی استفاده کرد؟
اگه ممکنه توضیح کاملی در این مورد بفرمایید.