PDA

View Full Version : سوال: چگونه فاکتور بسازیم ؟

aradrobo
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 16:09 عصر
سلام .من چندتا تکست باکس دارم که مقدار عدد تعداد کالا را درونش وارد می کنم به همراه قیمت .
در پایان می خواهم وقتی روی باتم کلیک کردم ، کل اطلاعات در قالب یک فایل پی دی اف ذخیره شود و تبدیل به یک فاکتور شود .
لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

hakim22
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 16:16 عصر
فاکتور هارو با report ها می سازند

nilmil_nil
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 16:51 عصر
سلام
دوست عزیز
شما اول باید فاکتور رو توی یه دیتا تیبل بریزی
بعد با استفاده از کریستال ریپورت اون نمایش بدی
خود کریستال ریپورت یه گزینه جهت تبدیل به PDF داره
میتونی از اون استفادهک کنی
اگه متوجه نشدی بگو یه مثال کاربردی برات بزنم

ali_habibi1384
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 17:32 عصر
سلام .من چندتا تکست باکس دارم که مقدار عدد تعداد کالا را درونش وارد می کنم به همراه قیمت .
در پایان می خواهم وقتی روی باتم کلیک کردم ، کل اطلاعات در قالب یک فایل پی دی اف ذخیره شود و تبدیل به یک فاکتور شود .
لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر
كاري كه ميخواي بكني اصولي نيست ولي چون خودت ميخواي اين لينك (http://www.developerfusion.com/code/5682/create-pdf-files-on-fly-in-c/)كليه مراحل ايجاد فايل pdf رو توضيح داده. و اما پيشنهاد من:
يه ديتا تيبل بساز اطلاعات داخل تكست باكست رو بريز اونتو و بعد يه گزارش با كريستال ريپورت درست كن و اطلاعاتت رو اونجا بفرست.لازم نيست حتما گزارش رو نشون بدي ميتوني توسط يه فرمان اونو مستقيم به pdf تبديل كني. دقيقا همون چيزيه كه ميخواي:

ReportDocument rd = new ReportDocument();
rd.ExportToDisk(ExportFormatType.PortableDocFormat , "C:\report.pdf");

aradrobo
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 10:50 صبح
كاري كه ميخواي بكني اصولي نيست ولي چون خودت ميخواي اين لينك (http://www.developerfusion.com/code/5682/create-pdf-files-on-fly-in-c/)كليه مراحل ايجاد فايل pdf رو توضيح داده. و اما پيشنهاد من:
يه ديتا تيبل بساز اطلاعات داخل تكست باكست رو بريز اونتو و بعد يه گزارش با كريستال ريپورت درست كن و اطلاعاتت رو اونجا بفرست.لازم نيست حتما گزارش رو نشون بدي ميتوني توسط يه فرمان اونو مستقيم به pdf تبديل كني. دقيقا همون چيزيه كه ميخواي:

ReportDocument rd = new ReportDocument();
rd.ExportToDisk(ExportFormatType.PortableDocFormat , "C:\report.pdf");

من تاحالا با کریستال ریپورت کار نکردم . اصلاً نمی دونم چی هست ؟ میشه کمک کنین ؟

ehsan7007
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 07:16 صبح
ببخشید ها ، ولی فکر نمی کنید یه کم ناقصه !!
فرض کنید دیروز یه فاکتور با 5 رکورد درست کرده ، حالا امروز که می خواد یه فاکتور 3 رکوردی بگیره تو کریستال 8 رکورد نشون میده!!!!!!
یا اطلاعات تیبل ها رو باید بعد از هر گزارش پاک کرد و یا اینکه دوتا تیبل درست کرد ، البته دوستان بهتر می دونن ها!!

aradrobo
چهارشنبه 24 آبان 1391, 20:03 عصر
خوب پس یک نفر کامل بگه باید چه کاری کنیم ؟

alias136790
چهارشنبه 24 آبان 1391, 22:34 عصر
سلام
اگه DVD ، ویژوال استودیو رو داشته باشی، معمولا برنامه کریستال ریپورت همراهش هست.
برای آموزش گزارش گیری با این برنامه هم ناچاری یه جستجو تو نت کنی.

معمولا روش کار به این صورت هست که اطلاعات رو تو دیتابیس ذخیره میکنن و بعد
برای گزارش گیری، از دیتابیس اطلاعات تو کریستال ریپورت لود میشه،
که حالا گزارشت بصورت تک رکوردی، چند رکوردی و تمام رکورد ها هست(که قبلا باید این گزارش رو تو کریستال ریپورت درست کنی.)
و وقتی هم گزارش تو کریستال ریپورت لود بشه، فاکتور آماده است ، میتونی مستقیما بذاری برای چاپ، پیش نمایش ، یا ذخیره در Pdf.

RIG000
چهارشنبه 24 آبان 1391, 22:47 عصر
عملا" نیاز هم نیست تو بانک ذخیره کنی. چون من از فرم یک چند مقدار رو با پارامتر به فرم دوم فرستادم که کریستال ریپورت من اونجا بود و سپس مقدار ها تو جاهای مناسبشون می نشستن و من پرینت میگرفتم ازشو و اتمام و دیگه نیازی به ثبتشونم نبود .
حالا شما هم میتونی pdf یا ...
تبدیلش کنی. دوست من عملا باید خودت سرچ بزنی . هر کدوم از دوستان روش رو بلد هستن اما وقت ندارن برای example زدنش.
موفق باشی.

samadblaj
چهارشنبه 24 آبان 1391, 22:48 عصر
من نزدیک به سه DVD زبان VS رو دارم تو هیچ کدوم crystal موجو نیست.
توی یکی از برنامه ها پیداش کردم که حجمش حدود 72 مگ هست که فکر کنم به غیر از این نیاز به برنامه های مکمل دیگه هم برای استفاده داره؟

RIG000
چهارشنبه 24 آبان 1391, 23:07 عصر
دوستال وِِِیژوال استدیو رو full نصب کنید کریستال هم نصب میشه. من خدوم 2008 کار میکنم و بدین شکل هست .
اما در 2010 و 2012 شنیدم باید جداگانه کریستال ریپورت رو اضافه کنید. یعنی دقیقا مثل ویژال استدیو باید مجدد نصب کنید.!

aboulfazl950
پنج شنبه 25 آبان 1391, 09:41 صبح
عملا" نیاز هم نیست تو بانک ذخیره کنی. چون من از فرم یک چند مقدار رو با پارامتر به فرم دوم فرستادم که کریستال ریپورت من اونجا بود و سپس مقدار ها تو جاهای مناسبشون می نشستن و من پرینت میگرفتم ازشو و اتمام و دیگه نیازی به ثبتشونم نبود .
حالا شما هم میتونی pdf یا ...
تبدیلش کنی. دوست من عملا باید خودت سرچ بزنی . هر کدوم از دوستان روش رو بلد هستن اما وقت ندارن برای example زدنش.
موفق باشی.

میشه بگویید چه طور پارامتر ارسال می کردید لطفا کامل توضیح بدهید

aradrobo
پنج شنبه 25 آبان 1391, 19:02 عصر
میشه بگویید چه طور پارامتر ارسال می کردید لطفا کامل توضیح بدهید

لطفاً از بحث خارج نشید و به سوال من جواب دهید . با تشکر