PDA

View Full Version : مشکلات طرّاحی قالب سایت در visual studio

mri_6889
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 20:01 عصر
سلام.
ASP .net و Visual Studio برای ساخت وب سایتهای دارای DataBase بخصوص نرم افزارهای تحت وب بسیار مفید است.
امّا... بزرگترین مشکل Visual Studio ضعف در امکانات طرّاحی ظاهر وب سایت و طرّاحی قالب وب سایت است.
مثلا وقتی شما میخواهید یک سیستم انتخاب واحد(سیستم دانشگاهی) طرّاحی کنید، در سایتهای حرفه ای(که در دانشگاه های خوب در حال استفاده است) معمولا گرافیک خوبی در سایت مشاهده میشود. حال سوال مهمّی که کمتر بدان پرداخته شده همین است که:
1-چگونه در Visual Studio مثلا با استفاده از Master Page یک قالب زیبا طرّاحی کنیم
2-چگونه در Visual Studio دکمه ها و منو ها را به فرم دلخواه(بر اساس Template مورد نظر) طرّاحی کنیم
3-روش ایجاد منوهای قابل گسترش که در کنار سایتهای دانشگاهی وجود دارد چگونه است
4-اگر بخواهیم طرّاحی قالب سایت را در یک نرم افزار راحت تر مثل Expression Web انجام داده و سپس قسمتهای DataBase را در Visual Studio کار کنیم چگونه بدون آسیب رسیدن به فایلها(با توجه تفاوت ساختار فایل این دو نرم افزار بخصوص در زمینه کد نویسی C#‎ که در Visual خارج از کدهای اصلی ASP .Net و در فایلهای .cs نگه داری میشود)
5-چونه از Template های CSS در Visual Studio استفاده کنیم.
6-قالبهای آماده Asp .net بخصوص برای سایتهای Web Application را از کجا میتوان تهیه نمود؟
خلاصه اینکه لطفا این موضوع را بصورت متنی، عکس و فیلم های تهیه شده توسط خودتان و هر روش دیگری که فکر میکنید مفید خواهد بود آموزش دهید و به بحث بگذارید.

alirat
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 00:09 صبح
visual studio 2,1برای طراحی نیست بلکه به شما سادگی در ساخت ساختار سایت رو به شما میده ! برای یه طراحی خوب تنها vs کافی نیست... شما باید به نرم افزار های گرافیکی مثل photoshop هم آشنایی داشته باشید...
یه طراح بهتره اول روی کاغذ یه طرح خوب ایجاد کنه بعد با نرم افزارهای گرافیکی عکس ها رو درست کنه و در محل های مورد نظر با vs قرار بده !
3- از کنترل menu استفاده کن و itemlist های تودر تو
4- فکر نمی کنم همچین مشکلی باشه !
5 - از تگ link استفاده کن
6 - یه search تو google ولی من این سایت رو بت پیشنهاد می کنم :
http://www.openwebdesign.org/
یا
http://www.templatemo.com

sg.programmer
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 17:19 عصر
سلام دوستان
بحث قالب براي سايت براي خيلي از دوستان از جمله خودم جاي بحث هست. اكه ممكنه بيشتر در اين زمينه بحث و راهكار و سايت ارايه بديد

sara_aryanfar
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 17:29 عصر
من هم به تجره میگم هم از کارهایی که دیدم میگم وقتی بحث ظاهر سایت میشه ما نمی تونیم از یک برنامه نویس انتظار کار یک گرافیست رو داشته باشیم همانطور که شما در روز ساعت های زیادی رو برای آموختن انواع روش های بهتر پیاده شدن یک برنامه می کنید یک گرافیست هم زمان زیادی رو برای زیباتر شدن طرح های خودش می کنه توصیه من همکاری با یک فردی هست که کارش طراحی قالب هست مطمئن باشین هر چه میزان تلاش هم کنید کارتون به پای اون نمی رسه مگه اینکه برنامه نویسی رو ول کنید بچسبید به طراحی قالب اکثر شرکت های معتبر کار طراحی قالب سیستم های خودشون رو به جای دیگه می سپارن

dr.undead
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 12:05 عصر
خوب چجوری میشه برای سایتای ASP قالب درست کرد ؟
این قالب باید توی asp.net درست بشه ؟ یا ؟؟؟

ahmad156
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 13:00 عصر
دوست عزیز قالب چیز خاصی نیست .مجموعه ای از StyleSheetها و Image ها که در صفحات HTML استفاده میشن.شما میتونین هر جوری و با هر نرم افزاری قالب رو درست کنین.
عبارت شما کاملا غلطه که :
" این قالب باید توی asp.net درست بشه ؟ یا ؟؟؟ "
asp.net یه تکنولوژی هست نه یک نرم افزار که شما بخواین کار طراحی رو انجام بدین.
شما برای طراحی یا همون ایجاد قالب برای سایت باید یه نرم افزار انتخاب کنین که مهمترین اونها Visual Studio و Dreamweaver هست.البته بنده هیچ نرم افزاری رو به خود Visual Studio ترجیح نمیدم
بعدش هم قالب سایت هیچ ربطی به asp یا php بودن زبان نداره!

dr.undead
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 15:58 عصر
مرسی رفیق من خودم برنامه نویسی وب انجام ندادم .
واسه همینه سوالم ساده بود
به من یه سایتی که با asp.net نوشته شده دادند
من اینو به صورت کد چه با VS و DW میتونم بازش کنم و مثل یه دیزاین معمولی کاراشو انجام بدم
درست متوجه شدم ؟