PDA

View Full Version : سوال: استفاده از کنترلهای HTML در صفحات Asp .net(آری یا نه)

mri_6889
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 20:10 عصر
سلام به همگی.
من بارها خواسته ام در صفحات Asp .net از برخی کنترلهای Html هم استفاده کنم.
بخصوص در جاهایی که بیشتر جنه کلاینت دارد.
آیا اساسا چنین کاری صفحه را از Asp .net بودن و فلسفه Asp .net خارج نمیکند.
بعبارت دیگر آیا این کار غیر استاندارد نیست؟

meisam12
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 20:21 عصر
سلام دوست عزیز
این کار شما مشکلی را پیش نمی آورد ولی اساساً بهتر است تمامی کنترل ها server سایت باشند.

moferferi
چهارشنبه 11 مرداد 1391, 21:13 عصر
سلام.
در صورتی که به جی کوئری مسلط باشید و با ajax و json اشنایی داشته باشید دیگه نیازی به استفاده از کنترل های سمت سرور ندارین.

mri_6889
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 18:42 عصر
سلام.
در صورتی که به جی کوئری مسلط باشید و با ajax و json اشنایی داشته باشید دیگه نیازی به استفاده از کنترل های سمت سرور ندارین.
چطوری؟ ارتباط این موضوعی که من گفتم و موضوعی که شما میگی چطوری میشه؟
ضمنا من فکر میکنم در صورت استفاده بیشتر از کنترلهای xhtml، مثلا IMG بجای asp:image باعث میشه تا بار پردازشی سرور کم بشه و بابت چیزهایی که نیازی به پردازش ندارند، مثل عکسهای ثابت قالب سایت، منابعش به هدر نرود. همچنین با توجه به هماهنگی HTML و CSS باعث میشود تا طراحی سایت راحت تر باشد. بنابراین بهتر است قالب و عناصر ثابت با HTML بوده و سایر موارد با ASP! درست نیست؟ البته اگر اینها را در صفحه master ایجاد کنیم، احتمالا بازهم بار پردازشی دارد، چون خود صفحه master فقط استاندارد ASP net است در نتیجه برای ترکیب با صفحات ASPX نیاز به پردازش سرور دارد، هر چند که عناصر ما به صورت HTML باشند!
حالا بگید نظرتون چیه؟!

Saman Hashemi
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 19:47 عصر
منم با دوستمون موافقم استفاده از jQuery و کنترلهای html ترکیب مناسبی هست اما گاهی سخت میشه جایگزینی برای کنترلهای دات نتی پیدا کرد مثل گرید و ریپیتر...!
اگر بهینه از کنترلهای دات نتی استفاده کنید زیاد سنگین نمیشوند در ضمن اصلا سعی نکنید جایگزینی برای MasterPage پیدا کنید چون بعدا مشکلات زیادی براتون بوجود میاره...!