PDA

View Full Version : طراحی نقشه سایت

جوان ایرانی
جمعه 13 مرداد 1391, 02:13 صبح
باسلام
من برا پروژم یه سایت درست کردم حالا برا نقشه سایت نمی دونم چکار کنم ینی بلد نیستم طراحیش کنم
لطفا کدنویسی ترین راه ممکن رو پیشنهاد کنین

meisam12
جمعه 13 مرداد 1391, 04:23 صبح
سلام دوست عزیز
شما باید از siteMap استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر به این لینک http://asplearning.blogsky.com/1390/05/16/post-55/ مراجعه کن.

meisam12
جمعه 13 مرداد 1391, 05:10 صبح
در ضمن یک نمونه پروژه کوچک در این زمینه گذاشتم.امیدوارم مفید واقع شود.:لبخندساده::لبخندساده::ل بخندساده:

جوان ایرانی
یک شنبه 22 مرداد 1391, 07:52 صبح
من کد سایت مپ رو اینطوری نوشتم:
<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<siteMap xmlns="http://schemas.microsoft.com/AspNet/SiteMap-File-1.0" >
<siteMapNode url="Group_Froum.aspx" title="صفحه اصلی" description="Home Page">
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=17" title="پایگاه های داده" description="Database"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=18" title="برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft.Net Framework" description="Programming Oriented Microsoft.Net Framework"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=19" title="برنامه نویسی در Delphi" description="Delphi Programming"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=20" title="برنامه نویسی با ++C" description="C++‎ Programming"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=21" title="برنامه نویسی جاوا" description="Java Programming"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=22" title="توسعه وب" description="Web developing"/>
<siteMapNode url="ForumPosts.aspx?ID=23" title="مباحث مرتبط با شبکه وامنیت" description="Network and Security"/>
</siteMapNode>
<siteMapNode url="Register.aspx" title="عضویت" description="Register Page"/>
<siteMapNode url="Login.aspx" title="ورود" description="Login Page"/>
<siteMapNode url="Search.aspx" title="جستجو" description="Search Page"/>
<siteMapNode url="Aboutme.aspx" title="درباره من" description="Aboutme Page"/>
<siteMapNode url="Contactme.aspx" title="تماس با من" description="Contactme Page"/>
<siteMapNode url="RecoveryPassword.aspx" title="بازیابی رمز عبور" description="Recovery Pass Page"/>

</siteMap>

اما دوتا مشکل وجود داره اول اینه که نمیذاره دوتا ریشه بذارم ینی حتما باید صفحه اصلی ریشه باشه در حالی که تو سایتم اینطوری نیست وزیر مجموعه های صفحه اصلی اینجوریه که اینجا مشخص کردم
از طرف دیگه آدرسی که برای صفحات پایگاه های داده تا مباحث مرتبط با شبکه گذاشتم ظاهرا قابل قبول نیست و موقع اجرا وقتی رو این صفحات کلیک می کنم ارور میده ولی بقیه صفحات درسته وبا کلیک رواونا میره تو صفحه مورد نظر
البته از یه روش دیگه هم استفاده کردم که تو یه صفحه xml نقشه سایت رو نوشتم
<آدالاولیس>
<صفحهاصلی>
<نقشه عنوان="پایگاه های داده"/>
<نقشه عنوان="برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft.Net Framework"/>
<نقشه عنوان="برنامه نویسی در Delphi"/>
<نقشه عنوان="برنامه نویسی با ++C"/>
<نقشه عنوان="برنامه نویسی جاوا"/>
<نقشه عنوان="توسعه وب"/>
<نقشه عنوان="مباحث مرتبط با شبکه وامنیت"/>
</صفحهاصلی>
<نقشه عنوان="عضویت"/>
<نقشه عنوان="ورود"/>
<نقشه عنوان="جستجو"/>
<نقشه عنوان="درباره من"/>
<نقشه عنوان="تماس بامن"/>
<نقشه عنوان="بازیابی رمز عبور"/>
</آدالاولیس>
بعدتو صفحه ای که می بایست نقشه سایت نمایش داده بشه با استفاده از xmlDataSource و TreeView نقشه رو نمایش دادم ولی با این روش عناوین لینک نیستند ینی وقتی روشون کلیک می کنم دوباره همون صفحه لود میشه البته این روش یه مشکل دیگه هم داره که اون هم زبان فارسیه چون نیازه بعد از هر کلمه spacebar زده بشه بخاطر همین صفحه اصلی بهم چسبیده اینم توضیح بدم که سایتم یه فرومه مثلا مثل همین فروم برنامه نویس واون زیر مجموعه های صفحه اصلی گروه هاهستند
میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید

جوان ایرانی
یک شنبه 22 مرداد 1391, 12:21 عصر
راستی مشکل راست چین کردنشون رو هم دارم چطوری اینکارو کنم؟

جوان ایرانی
یک شنبه 22 مرداد 1391, 21:55 عصر
آدرسی که برای صفحات پایگاه های داده تا مباحث مرتبط با شبکه گذاشتم ظاهرا قابل قبول نیست و موقع اجرا وقتی رو این صفحات کلیک می کنم ارور میده
این مسئله حل شد آدرس رو اشتباه نوشته بودم اما حالا یه مسئله دیگه می خوام از site map path استفاده کنم اما برا صفحات پستها نمیدونم چطور اینکارو بکنم ینی مثلا وقتی رو صفحه پایگاه های داده کلیک میشه ویا وقتی رو یکی از پستها
خواهشا یکی یه نظر به من بکنه :گریه:

razeghaik1
سه شنبه 07 شهریور 1391, 11:23 صبح
لطفا اگه می شه بگید واسه درست کردن سایت مپ باید چی کار کنیم؟ممنون می شم راهنمایی کنید.مرسی