PDA

View Full Version : سوال: دریافت اطلاعات از یک فایل اکسل و استفاده در برنامه

parsester
جمعه 13 مرداد 1391, 03:44 صبح
سلام
من میخوام توی برنامم از اطلاعاتی استفاده کنم که اطلاعاتش در یک فایل اکسل ذخیره شده...
دقیق تر بگم فرض کنید لیست اطلاعات شرکت های بورس اوراق بهادار به صورت یک فایل اکسل دریافت بشه...
حالا من میخوام در برنامم با انتخاب یک شرکت (توسط نماد اون شرکت که یکتاست) و زدن دکمه بروزرسانی، اطلاعات اون شرکت که در یکی از سطرهای اون فایل اکسل وجود داره (مثلا ستون سرمایه از سطر شرکت انتخاب شده) بیاد در تکست باکس مورد نظرم که متناظر با اونه (تکست باکس سرمایه در برنامه) قرار بگیره تا بتونم ذخیرش کنم...چون کاربر اگر بخواد هر روز این فایل اکس رو دریافت کنه و بعد به صورت دستی خودش برای شرکت های مورد نظرش اطلاعات رو بروزرسانی کنه طول میکشه...
برای رسوندن منظورم مثال میزنم
فرض کنید کاربر فایل اکسل رو از اینترنت دریافت کرده و در سیستم ذخیره داره...
حالا با انتخاب شرکت تولی پرس در برنامه و انتخاب دکمه بروزرسانی برنامه بره و در فایل اکسل تمام ستون های مورد نظر برای بروزرسانی مربوط به شرکت تولی پرس رو انتخاب کنه و اطلاعاتش رو بروزرسانی کنه...
چطور میشه اینکارو کرد؟

faravaghi
جمعه 13 مرداد 1391, 05:05 صبح
سلام دوست عزیز،
با یکم تغییر می تونید استفاده کنید:
انتقال اطلاعات از اکسل به برنامه(Datagridview) (http://barnamenevis.org/showthread.php?307361-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-excel&p=1366208&viewfull=1#post1366208)