PDA

View Full Version : دستورات آجاکس

HOSSEINONLINE7
جمعه 13 مرداد 1391, 12:50 عصر
سلام من css و php بلدم به تازگی دارم آجاکس یاد میگیرم و از روی منابع فارسی شروع به یاد گرفتن کردم که متفاوت بودن مطلب منابع باعث سردرگمی من شده حالا سوال من اینجاست :

1. توی یک کتاب خوندم با استفاده از شی xml http request که باید بسازیمش به آجاکس دسترسی پیدا میکنیم ولی توی یک کتاب دیگه گفته باید از ()jQuery.ajax استفاده کنیم که کلا این دو کتاب یک چیز دیگه گفتن حالا من موندم کدومشون درست میگن .

2. چرا بعضی برنامه های آجاکس از کدها و توابعی که گفتم استفاده نکردن و 4 تا تابع ساده جکوئری نوشتن و صفحه بصورت آجاکس باز میشه ؟ فرق توابع جکوئری و کدنویسی آجاکس چیشه ؟

plague
جمعه 13 مرداد 1391, 13:14 عصر
جیکوئری یه کتابخونه جاوا اسکریپته که دستورات و کد های جاوا اسکریپت رو ساده و خلاصه کرده
یعنی برای شما ساده کرده و خودش پشت پرده کارا رو انجام میده برای همین کد هاش نسبت به جاوا اسکریپت خیلی سبک و کوتاه تره

HOSSEINONLINE7
جمعه 13 مرداد 1391, 13:44 عصر
جیکوئری یه کتابخونه جاوا اسکریپته که دستورات و کد های جاوا اسکریپت رو ساده و خلاصه کرده
یعنی برای شما ساده کرده و خودش پشت پرده کارا رو انجام میده برای همین کد هاش نسبت به جاوا اسکریپت خیلی سبک و کوتاه تره

اینو میدونم دوست عزیز ولی سوال من چیز دیگه ایی هست (آجاکس)...

plague
شنبه 14 مرداد 1391, 00:02 صبح
خب ایجکس هم با دستورات جاوا اسکریپت کا میکنه زبون دیگه ای که نیست
وقتی شما ()jQuery.ajax استفاده کنی جیکوئری شی مورد نیاز رو میسازه دیگه لازم نیست شما کاری به اونجاش داشته باشی

HOSSEINONLINE7
شنبه 14 مرداد 1391, 02:03 صبح
خب ایجکس هم با دستورات جاوا اسکریپت کا میکنه زبون دیگه ای که نیست
وقتی شما ()jQuery.ajax استفاده کنی جیکوئری شی مورد نیاز رو میسازه دیگه لازم نیست شما کاری به اونجاش داشته باشی

ممنون پس دستورات create xml http request چی میشه ? استفاده از دستورات handle و status change و...
من که واقعا گیج شدم بالاخره روش استفاده از آجاکس کدام هست آیا چندین روش وجود دارد ؟

HOSSEINONLINE7
شنبه 14 مرداد 1391, 11:32 صبح
دوستان خواهشا یک راهنمایی بکنید ...:چشمک:

plague
شنبه 14 مرداد 1391, 14:20 عصر
ممنون پس دستورات create xml http request چی میشه ? استفاده از دستورات handle و status change و...
نه نیاز نیست جیکوئری خودش ترتیب همه چیز رو میده

من که واقعا گیج شدم بالاخره روش استفاده از آجاکس کدام هست آیا چندین روش وجود دارد ؟
هردوش درسته هدوش هم یک کار انجام میده
فرقش برای شماست که نویسنده کد هستی و با جیکوئری کمتر کد مینویسی و کارای لازم رو خودش انجام میده

HOSSEINONLINE7
یک شنبه 15 مرداد 1391, 13:03 عصر
نه نیاز نیست جیکوئری خودش ترتیب همه چیز رو میده

هردوش درسته هدوش هم یک کار انجام میده
فرقش برای شماست که نویسنده کد هستی و با جیکوئری کمتر کد مینویسی و کارای لازم رو خودش انجام میده

لطفا یک منبع درست به من معرفی کنید توی نت چیز درستی پیدا نکردم ...

Variable
دوشنبه 16 مرداد 1391, 02:25 صبح
یه مثال بزنم ؟
مثلا ما ایرانیا میام . دونه دونه آجرای بیست در 10 سانتی متری رو میزاریم رو هم دیگه تااااااااااااا یه خونه بسازیم .. درست ؟
خارجیا میان یه دستگاهی اختراع میکنن. که از همون آجرا هزار تا اجر رو باهم سر هم میکنه تبدیل به یه دیوار متوسط میکنه . بعدش به جا هزار تا اجر کوچیک. فقط یک دیوار متوسط میزارن .

خب کدوم زودتر تموم میسه؟ خونه ایی که ما میسازیم . یا خارجیا میسازن ....

حالا اینجا اون دستوراتی که مرتبط با ایجکس هست و شئی که ایجکس رو پیاده سازی میکنه . جکم اون آجر هارو داره که شما میای تک تک خودت بکار میبری .
ولی جیکوئری همون دستگاهی هست که اختراع شده . و دیگه لازم نیست زحمت کارای کوچیک و زیادو تکراریو بکشی . البته خوده جیکوئری تو دل خودش با همین اجرای کوچیک کار میکنه ولی چون ماشینه و ادم نیست که خسته بشه . ( پس خوبه ازش استفاده کنیم )

شما برا اینکه جیکوئری رو یاد بگیری . (چه نحوه کار با ایجکس چه چیزای دیگش) اول باید مفاهیم جاوا اسکریپت رو درک کنی. اونوقت خودت میتونی یه چیزی بنویسی مثله جیکوئری شایدم بهتر
بعدش میشه (جیکوئریه ملی ) ...:D
جاوا اسکریپت پدر جیکوئری هست (جیکوئری یعنی همون جاوا اسکریپت . جی کوئری هیچ چیزی جز جاوا اسکریپت نیست .)