PDA

View Full Version : سوال: اشكال در استفاده از ديتابيس در پروژه ها

mah_s63
شنبه 14 مرداد 1391, 11:17 صبح
با سلام
من يه مشكل دارم و اونم اينه كه وقتي از ديتابيس access توي پروژه هام استفاده مي كنم ، وقتي اون برنامه رو توي يه سيستم ديگه با يه ورژن ديگه از access اجرا ميكنم (مثلا فايل با پسوند .accdb از access 2007 رو در سيستمي كه office 2010 داره ) اشكال از ورژن ميگيره و ديتابيس رو تو برنامه باز نميكنه.

كلا ميخوام اينطوري نباشه كه بانكي كه من دارم ، حالا access باشه يا sql ، واسه اجراي برنامم توي يه كامپيوتر ديگه ، مجبور باشم يه برنامه واسه باز كردن ديتابيسم نصب كنم.

اگه ممكنه راهنماييم كنين.....

h_assefi
شنبه 14 مرداد 1391, 12:21 عصر
ببین دوست عزیز شما از هر مدل بانک اطلاعاتی که استفاده کنید با این مورد روبرو هستید وکاریش هم نمیشه کرد.
اشکالی که از شما میگیره به احتمال زیاد مربوط به موتوره اون بانک اطلاعاتی است و وقتی از اکسس استفاده می کنید نباید حتما اکسس یا آفیس نصب شده باشه.
شما فقط باید موتور یا Jetی که داخل برنامت استفاده کردی را نصب کنی و اطلا کار مشکلی نیست
اگه موتورها را خواستی و یا سئوالی داشتی بگو :لبخند:

mah_s63
شنبه 14 مرداد 1391, 14:08 عصر
به يه جاهايي تونستم برسم. من بانكو با access2000 ساختم حالا بدون اينكه آفيس روي سيستمي نصب باشه ، ديتابيسو باز ميكنه. با ورژن هاي ديگه ي آفيس مشكل داشتم

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:55 عصر
من فرار از مشکلات را پیشنهاد نمی کنم و به رفعش بیشتر تلاش می کنم و همین را هم توصیه می کنم
همون طوری که توی پیست قبلی هم گفتم هر بانک اطلاعاتی برای اینکه بتونه کار کنه نیاز به یک موتور (jet) داره که باید روی سیستم ها نصب بشه. روی بعضی از سیستم ها به همراه آفیس نصب می شه اما روی یکسری دیگه نصب نمیشه. و تنها کاری که باید بکنی اینه که نصبش کنی.