PDA

View Full Version : جابجایی منو

++Hichkas
شنبه 14 مرداد 1391, 11:47 صبح
بسم رب المهدی(عج)

سلام به همگی
من از خود Toolbox ویژوال استدیو یه منو گذاشتم روی صفحه و مواردی رو براش گذاشتم اما مشکل اینجاس که منو با Enter زدن جابجا میشه و ثابت و کلا صفحه بهم میریزه و نمیمونه چیکار باید بکنم؟
با تشکر

amir22448
شنبه 14 مرداد 1391, 13:30 عصر
اگر از ویژوال استودیو 2010 استفاده می کنید روی منو یک بار کلیک کرده و به منوی Format رفته Set Position اون رو به Absolute تغییر بدید.حالا می تونید راحت اونو جابه جا کنید و هرجا که خواستید ببریدش(روی عکس, روی یک تگ دیو دیگه و..).
و با اینتر زدن پایین هم نمیره.

اما اگه از ویژوال استودیو 2008 استفاده می کنید کد زیر را در کد صفحه و در تگ <head> اضافه کنید:

<style>
#xxxx
{
position: absolute;
}
</style>

به جای xxxx خاصیت ID منوی خود را بزارید.
در ویژوال استودیو و در منوی Format دارای Set Position نیست و باید این کار را دستی انجام بدهید.این کار را که بکنید همان اتفاق می افتد.

++Hichkas
شنبه 14 مرداد 1391, 13:43 عصر
ببخشید دوست عزیز استدیو 2010 اما format نداره

amir22448
شنبه 14 مرداد 1391, 14:55 عصر
ببخشید دوست عزیز استدیو 2010 اما format نداره
می دونید منظورم از منو بالای برنامه هست(همون جایی که منوی File, Edit و... هست)؟

++Hichkas
یک شنبه 15 مرداد 1391, 00:54 صبح
با سلام دوباره
دوست عزیز من کاری که شما گفتین رو انجام دادم ولی به مشکلات زیر بر خوردم:
1- وقتی Absoluteرو انتخاب کردم منو راحت جابجا نمیشه و همینطور اینکه کلا صفحه بندیم تو صفحه های دیگه بهم میریزه
2- بعد از یکی دوبار جابجا کردن یهو برنامه هنگ میکنه و بسته میشه و خودش دوباره باز میشه
البته باید بگو من Login و Meno رو داخل Table قرار دادم بخاطر همین که راحت جابجا نمیشه یا نه دلیل دیگه ای داره؟
با تشکر

karbala
یک شنبه 15 مرداد 1391, 05:23 صبح
سلام دوست عزیز بهتر این راهکار از دید بنده اینه که شما با قراد دادن یک div بر روی صفحه و سپس در داخل اون یک منو قرار بدید و همانطور که دوستمون در مورد منو گفتن که در قسمت فرمت گزینه absolute را انتخاب کنی این عمل را در مورد div انجام بده و به راحتی میتوانی با جابجایی div منو را به هرکجا خواستی انتقال بدی و همانطور که مستحضر هستید div از ابزار htmlمیباشد

amir22448
یک شنبه 15 مرداد 1391, 15:09 عصر
بعد از یکی دوبار جابجا کردن یهو برنامه هنگ میکنه و بسته میشه و خودش دوباره باز میشه

مال من هم همینه ولی وقتی میره دیگه نمیاد فقط از طریق ریکاوری بازیابیش می کنه.

البته باید بگو من Login و Meno رو داخل Table قرار دادم بخاطر همین که راحت جابجا نمیشه

ببخشید می شه بگید اصلا برای چی از Table تو سایت استفاده کردید؟اگه بخواین سایت طراحی کنید باید حتما از Div استفاده کنید.
تمام سایت هایی که شما دارید می بینید از تگ div استفاده کردند.حتا فروم سایت برنامه نویس پر از تگ div هست.البته بعضی وقتا برای نشان دادن بعضی چیزا مثل محصولات و قیمت های آن به تگ Table نیاز داریم.

بعد از یکی دوبار جابجا کردن یهو برنامه هنگ میکنه و بسته میشه و خودش دوباره باز میشه

++Hichkas
شنبه 21 مرداد 1391, 04:59 صبح
من یه کلاس ASP میرفتم تو اون کلاس فقط از Table استفاده کردن گفتن از div استفاده کردن نگفتن
میشه راهنماییم کنین که چطور میتونم از نحوه کار این تگ ها مطلع بشم و باهاشون کار کنم؟
البته قبلا یکم Html خوندم و کار کردم الانم باید از html استفاده کنم؟منبعی سراغ دارین؟