PDA

View Full Version : ذخیره عکس در پایگاه داده sql

dash_saeid
شنبه 14 مرداد 1391, 16:48 عصر
سلام به همه برنامه نویسان عزیز
گیر کردم بد رقم فردا باید پروژمو تحویل بدم.
ی سایت مشاور املاک طراحی کردم. حالا می خوام هر ملکی که ثبت می کنم ی عکس هم واسش ذخیره کنم تو پایگاه دادم. ولی بلد نیستم اصلا نحوه ذخیره کردن عکسو.
هر کس بتونه کمکم کنه ممنونش می شم
ی برنامه بهم بدید یا کد بدید که چه جوری عکس رو ذخیره کنم تو پایگاه داده sql با asp.net و بعد چه جور باید نمایش بدم همون عکس رو
اگه کدی لازمه کجا باید بذارم لطفا کمکم کنید

++Hichkas
شنبه 14 مرداد 1391, 17:07 عصر
سلام
این کد احتمالا بدردت بخوره
اول تو قسمتsolution یه فولدر به هر اسمی می خوای ایجاد کن مثل(Ax) بعدش یه فایل آپلود رو فرمی که مورد نظرت قرار بده و بعدش تو دکمه مورد نظظرت کد زیر رو البته قسمت فایل آپلودش قرار بده این کد برا پروژه خودمه Insert مشخصات دانشجو همراه با عکس هستش
امیدوارم بدردت بخوره
راستی تو دیتا بیس فورمت Image رو استفاده نکن سنگین میشه NvarChar(MAX) رو قرار بده تا آدرسش قرار بده تو دیتا بیست

FileUpload1.SaveAs(Server.MapPath("~/ax/")+FileUpload1.FileName);
string file = "~/ax/" + FileUpload1.FileName;
// Image1.ImageUrl=file;
Class1 myclass = new Class1();
myclass.connection("insert into Student(idStudent,name,family,jensiyat,Tarikhtaval od,Idreshte,image) values(" + Convert.ToInt32(TextBox1.Text) + ",'" + TextBox2.Text + " ','" + TextBox3.Text + "','" + RadioButtonList1.SelectedItem.Text + "','" + Convert.ToInt32(TextBox4.Text) + "','" + Convert.ToInt32(TextBox5.Text) + "','"+file+"')");
GridView2.DataBind();

mehrzad_ali
شنبه 14 مرداد 1391, 17:14 عصر
دانلود کنید. کاملترین برنامه آپلود عکس که شامل ... (http://barnamenevis.org/showthread.php?278138-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF.-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A2%D9%BE%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%DA%A9%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D9%85%D9%84-...)

fakhravari
شنبه 14 مرداد 1391, 18:15 عصر
متاسفانه من از لفظ باید فردا تحویل بدم زیاد خوشم نمیاد .
من اگر بودم این پست و پستهایی که این درخواستهارا دارن حذف میکردم.
اگر از لفظ درخواست راهنمایی میکردید به سوال شما جواب میدادم.
و شما اولین نفر نیستید که این جمله را گفتم

sara_aryanfar
شنبه 14 مرداد 1391, 18:38 عصر
در مود ذخیره عکس در دیتا بیس به جز مواردی خاص این کار اصلا توصیه نمیشه مانند امضا در بانک البته تا جایی که اطلاع دارم این تصاویر به دلایل امنیتی در بانک ذخیره می شن
if (FileUpload1.HasFile)
{
string s = "~\\post-images\\" + FileUpload1.FileName;
FileUpload1.SaveAs(MapPath(s));
FileUpload1.Visible = false;
Image3.ImageUrl = "~/post-images/" + FileUpload1.FileName;

}
دوستی که کد رو دادن توجه داشته باشین باید چک کنیم که یه عکس انتخاب شده باشه برای آپلود در مورد کوئری تون هم جدا توصیه میشه از روش پارامتریک استفاده کنید تا از حملات تزریق کد به دیتابیس در امان باشن

حمید . ه
شنبه 04 خرداد 1392, 14:13 عصر
متاسفانه من از لفظ باید فردا تحویل بدم زیاد خوشم نمیاد .
من اگر بودم این پست و پستهایی که این درخواستهارا دارن حذف میکردم.
اگر از لفظ درخواست راهنمایی میکردید به سوال شما جواب میدادم.
و شما اولین نفر نیستید که این جمله را گفتم

آقای محترم شما نمیخوای جواب بدی جواب نده . میگی انگار مرحوم استیو جابز که اینجوری صحبت میکنه ( که من مطمئنم ایشونم اینجوری صحبت نمیکرد ) .
بابا اینجا این بنده خدا اومده سوال میکنه ، دوست داری جواب بده دوست نداری نده .