PDA

View Full Version : چیجوری اسم فیلدی از جدول که کلید هست رو بدست بیارم ؟

Variable
شنبه 14 مرداد 1391, 16:49 عصر
سلام
چیجوری اسم فیلدی از جدول که کلید هست رو بدست بیارم ؟

اسم فیلدهای جداول رو ندارم . فقط اسم جدول دارم. حالا میخام اسم فیلدی که کلید هست رو بدونم چیه ؟

pejman_view
شنبه 14 مرداد 1391, 17:37 عصر
سلام

خوب برای سوال اولتون که باید مانند زیر عمل کنید:
SHOW INDEX FROM `TABLE_NAME` WHERE Key_name = 'PRIMARY'
و از طریق mysql_fetch_Assoc یا array یا هرچیز دیگری برای دریافتش استفاده کنید. مانند select کردن

سوال دوم هم خواندم با اولی یکی بودم پس جواب همان است
موفق باشید.

Variable
شنبه 14 مرداد 1391, 18:06 عصر
ممنونم . بله یک سوال بود . که اولی همون عنوان بود و دومی براتوضیح بیشتر. ممنونم
فقط یک سوال که برام گنگ key_name اینجا یک مقدار ثابت و جزء کلمات کلیدی هست یا اینکه اطلاعات کاربره ؟

pejman_view
شنبه 14 مرداد 1391, 19:12 عصر
سلام

نه این key_name مثله ستون می مونه که وقتی از show index می کنم چندین تا ستون برگردانده می شود که اگر در ستون key_name نوشته شده باشه primary یعنی آن کلید اصلی هست و چون فقط یک کلید اصلی هم هست یک ردیف بر می گرداند.
و تنها چیزی که یادم رفت بگم اسم ستون کلید اصلی بود که چطور بر گردانید که مانند زیر عمل کنید:

$dbc = mysqli_connect('localhost','root','','test');
$q = "SHOW INDEX FROM accounts WHERE Key_name = 'PRIMARY'";
$r = mysqli_query($dbc,$q);
$row = mysqli_fetch_assoc($r);
echo $row['Column_name'];

با آرزوی موفقیت

pejman_view
شنبه 14 مرداد 1391, 19:26 عصر
راستی یک چیز دیگر هم که می توانید استفاده کنید استفاده از دستور : describe 'table name' هست. این هم مشابه روش بالا هست فقط تنها نمی توانید از شرط WHERE استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت

Variable
شنبه 14 مرداد 1391, 21:37 عصر
excellent
بسیار عالی
میشه بپرسم این اطلاعات رو از کجا میارید. چندوقته مگه پی اچ پی و اسکیوال کار می کنید (اگه بی ادبی نباشه )

pejman_view
یک شنبه 15 مرداد 1391, 00:40 صبح
سلام

خوب همه ی این راه هایی که شما رفتید من چندین سال پیش رفتم و تجربه و سابقه باعث شده که هر زبان برنامه نویسی جدید را خوب یاد بگیرم البته بخاطر پیش زمینه هایی که از زبان های دیگر مانند خانواده c داشتم . سینتکس های آن خیلی شبیه به php اند. برای MySql و PHP باید بگم چیز زیادی نیست که شروع کردم و ممکنه حدود 3 ماه نشه اما برنامه نویسی رو از 10 سال پیش یاد گرفتم و حدود 6 سال آکادمیکی و در اصل تخصصم در زمینه تحت وب نیست اما بخاطر دلایلی به تازگی به زبان های برنامه نویسی تحت وب روی آوردم.
در کل کتاب بخوانید کتاب های تخصصی مانند کتاب تخصصی MySQL و PHP خیلی کمکتان خواهد کرد.

با آرزوی موفقیت