PDA

View Full Version : کمممممک در باره برنامه نوت پد

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 16:56 عصر
سلام دوستان من یک برنامه نوت پد نوشتم که فایل ها رو در خود برنامه ذخیره میکنه به ترتیب اعداد مانند 1.txt
کاربر با زدن دکمه راست یکی به جلو می ره و با زدن دکمه چپ یکی به عقب میاد حالا چطوری آخرین فایل رو تشخیص بدم که برنامه با خطا مواجه نشه

spiderman200700
شنبه 14 مرداد 1391, 17:14 عصر
سلام
باید تمام فایلهایی که داخل پوشه داری رو لیست کنی داخل آرایه .
بعدش دیگه داخل آرایه طول و نامها مشخصه. با خطا هم روبرو نمیشی

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 17:34 عصر
البته باید عرض کنم خدمتتون که تعداد فایل ها رو داخل یک فایل دیگه میریزه مثلا اگه 11 فایل باشه فایل A.txt حاوی عدد 11 هستش ولی این که چطور داخل متغییر بریزمش و با متغییر دیگه چک کنم که اگه مساوی بود چه کاری بکنه رو بلد نیستم

اگه راهنمایی کنید ممنونتون میشم

spiderman200700
شنبه 14 مرداد 1391, 18:00 عصر
میتونی از FileConnection استفاده کنی.به این صورت که آدرس فولدری که فایلهات داخلش هست رو بهش بدی تا کل فایل های داخلش رو واست لیست کنه و میتونی با استفاده از این لیست هر کدوم از این فایل هایی رو که میخوای باز کنی و بخونی. یه سرچ کوچیک کنی خیلی مثال درباره استفاده از FileConnection وجود داره.

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 18:18 عصر
دوست عزیز فایل داخل خود برنامه هستش نه تو مموری

spiderman200700
شنبه 14 مرداد 1391, 19:06 عصر
داخل برنامه هم که باشه میتونی بیای با همون فایل A.txt مشکل رو حل کنی.
میتونی موقع ایجاد هر فایل بیای اسمشو انتهای فایل بنویسی و موقع سویچ کردن بین فایل ها بیای فایل A.txt که هر خطش حاویه اسم یه فایل هست رو بریزی داخل یه آرایه و با استفاده از این آرایه عمل سویچ بین فایل ها رو انجام بدی.

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 19:15 عصر
دوست عزیز ببین من از یک متغیر برای جابجایی بینشون استفاده میکنم
مثلا وقتی متغییر a=1 بود بره به فایل یک اگر متغییر a=2بود بره به فایل 2
حالا چطوری عدد A.txt را داخل متغییری بریزم اگر مساوی پیغام بده به آخرین فایل رسیدید همین

spiderman200700
شنبه 14 مرداد 1391, 20:05 عصر
دوست عزیز باید همون کاری رو که گفتم بکنی.
موقع ایجاد هر فایل توسط کاربر باید نام فایل رو در انتهای فایل A.txt در یک خط جدید بنویسی.
وقتی کاربر فایلی به اسم f1.txt ایجاد میکنه باید رشته ای "f1.txt" رو در انتهای فایل A.txt بنویسی.
وقتی کاربر فایلی به اسم f2.txt ایجاد میکنه باید رشته ای "f2.txt" رو در انتهای فایل A.txt بنویسی.
و همینطور الی آخر
باید یه آرایه یا vector هم داشته باشی که این اسم ها رو که از فایل A.txt خوندی داخل این آرایه بریزی
موقع ایجاد فایل بعد از نوشتن اسم فایل در انتهای فایل A.txt ، باید این اسم رو در به آرایه هم اضافه کنی.
با این آرایه هم به اسم فایلها دسترسی داری و میتونی فایل ها رو بخونی هم ترتیب فایل ها رعایت میشه هم میتونی با استفاده از چک کردن طول آرایه بفهمی به آخرین فایل رسیدی یا نه.

امیدوارم متوجه شده باشی

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 20:14 عصر
دوست عزیز چرا سختش میکنی ای روش باعث بالا برده حجم برنامه میشه اگه بشه عدد 11 رو داخل A.txt متغییری از نوع int بریزیم بد با متغییر a مقایسه کنیم خیلی ساده تره

spiderman200700
شنبه 14 مرداد 1391, 20:47 عصر
خب وقتی راه رو بلدی چرا تحقیق نمیکنی زبان جاوا رو هم خوب یاد بگیری تا این روش رو پیاده سازی کنی؟
این راهی بود که به نظر من رسید و به نظرم اصولی تره و حجم برنامه هم هیچ تغییری نمیکنه.
در ضمن میتونی سوالتو توی تایپک "خواندن text file" که توی forum سایت gsmarea ایجاد کردی دنبال کنی. جناب D.A.V.O.O.D در اونجا حرفه ای ترن و بهتر میتونن راهنمایت کنن
البته اونطوری که اونجا دیدم شما با جواب ایشون هم مشکل داشتید. نظر من اینه که شما باید بیشتر روی یاد گیری امکانات زبان جاوا تمرکز کنی

Mostefea1372
شنبه 14 مرداد 1391, 20:58 عصر
ممنون آره شما رو هم اونجا دیدم اومدی