PDA

View Full Version : نظرخواهی در مورد نحوه ذخیره متن

project80888
شنبه 14 مرداد 1391, 22:42 عصر
سلام
به برنامه جهت ثبت قرداد ها نوشتم
متن قرداد از لحاظ امنیتی بسیار مهمه و به خاظر همین enc می کنم
و حدود 200000 رکورد دارم
هر رکورد شامل فیلدی با 50000 کاراکتر هست
سوال من اینه که با توجه به متن رمز شده از چه روشی برای ذخیره سازی متن استفاده کنم و دلیل ان چیه؟
Sql
Xml
Access
????????????????

the king
شنبه 14 مرداد 1391, 23:00 عصر
سلام
به برنامه جهت ثبت قرداد ها نوشتم
متن قرداد از لحاظ امنیتی بسیار مهمه و به خاظر همین enc می کنم
و حدود 200000 رکورد دارم
هر رکورد شامل فیلدی با 50000 کاراکتر هست
سوال من اینه که با توجه به متن رمز شده از چه روشی برای ذخیره سازی متن استفاده کنم و دلیل ان چیه؟
Sql
Xml
Access
????????????????

از لحاظ امکانات و سرعت SQL Server بهتره اما از لحاظ امنیت که شما مد نظرتونه فرقی چندانی نمی کنه، مشکل در اینجا است که
اگر کسی بخواهد از اطلاعات رمزی شده سر در بیاره سراغ بانک اطلاعاتی رمزی شده تان نمیره، فایل اجرایی exe نرم افزار تون
رو به کد برنامه بر می گردونه و به روال Login در فرم هایتان یا نحوه رمزگشایی اطلاعات بانک اطلاعاتی دسترسی پیدا می کنه.
باز لااقل از Microsoft Access استفاده کنید که یک رمز روی بانک اطلاعاتی قرار میده، رمز اش امنیت چندانی نداره اما نسبت به SQL Server
یا XML یک ریزه امنیت بیشتر میشه. به فکر یک ابزار obfuscator باشید تا قبل از اینکه بخواهید برنامه تان را ارائه کنید کار کسی
که می خواهد فایل اجرایی برنامه تان را به کد برنامه برگرداند را دشوار کنید.

h.rezaee
شنبه 14 مرداد 1391, 23:17 عصر
سلام بر دوستان.فرمایشات دوستمون متین اما به نظر بنده از اس کیو ال استفاده کنی بهتره! چو.ن حداقل خیالت راحته که اگه هر چقدر هم اطلاعات تو دیتا ریخته بشه خیلی سخت down میشه! تو امنیت هم خیلی خوبه طوری که با oracle داره رقابت میکنه!

Y_Safaiee
یک شنبه 15 مرداد 1391, 00:40 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیزم

به نظر من متنتو تبدیل به عکس و سپس کد کن و داخل اس کیو ال ذخیره کن البته تبدیل به عکس حالت معموله خیلیها این کارو میکنن تو تبدیل به فرمتی کن که قابل ردیابی نباشه و حدس زدن باشه.حالا لازمه فقط وقت فراخوانی اونو دیکد و نمایش بدی.

البته کامپوننتهای و رمز نگاری رو دیتابیسم خوبه.

موفق باشی
بایت بایت

project80888
یک شنبه 15 مرداد 1391, 04:25 صبح
باتشکر از دوستان
از لحاظ امنیت به نظر بنده چون داخل دات نت کلیدم وجود دارد پس بدست اوردن کلید امنیت به خطر میندازه
که از این نظر کار کردم
فقط مسئله من انتخاب از بین این سه مورد واسه ذخیره داده است
که دو هدف دنبال می کنم
1- سرعت بازیابی
2- ایجاد Setup بدون دردسر