PDA

View Full Version : کاهش حجم حافظه RAM اشغال شده توسط برنامه

javad_r_85
یک شنبه 15 مرداد 1391, 09:07 صبح
با سلام

من نرم افزار بایگانی نوشتم که در اون تصاویر نامه ها ذخیره میشه و الان نیاز به یک گزارش دارم که تمامی این تصاویر را نمایش دهد ( با استفاده از استیمال ریپورت این کاررا انجام می دم) الان جدول من 5000 رکورد و 5000 تصویر نامه در خود داره که زمانی که می خوام اونا در گزارش نمایش بدم
اولا حافطه مصرفی آن خلی بالاست حدود 1.7 گیگ؟
دوما برنامه نیز با خطای System.OutofMemoryException متوقت می شود

از دوستان و اساتید گرامی اگر کسی می تونه لطفا راهنمایی فرمایید پروژه را تا چن روز دیگه باید تحویل بدم.

با تشکر؟

fjm11100
یک شنبه 15 مرداد 1391, 09:33 صبح
آیا عکس نامه ها را یکجا لود می کنی؟ بهتره کنترل شده و یکی یکی لود کنی و اونی را که دیده نمیشه پاکش کنی. برای اینکه مدام کوئری نزنی میتونی بشکل Temp توی سیستم کاربر ذخیره کنی

javad_r_85
یک شنبه 15 مرداد 1391, 09:42 صبح
آیا عکس نامه ها را یکجا لود می کنی؟ بهتره کنترل شده و یکی یکی لود کنی و اونی را که دیده نمیشه پاکش کنی. برای اینکه مدام کوئری نزنی میتونی بشکل Temp توی سیستم کاربر ذخیره کنی

من که نفهمیدم چی فرمودین؟
عکسهای در دیتابیس به صورت بایت ذخیره شدن و در واکشی اونا از جدول مشکلی ندارم و این کار نهایت 4 ثانیه زمان می برد ولی زمانی که می خوام این دیتا تیبیل را به استیمال ریپورت بفرستم که به علت تعداد زیاد رکورد که 5000 صفحه گزارش می شه این خطا ها رو میده ؟

fjm11100
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:22 عصر
نه دیگه بهتره همه را یکجا نکشی بیرون بریزی توی حافظه کامپیوتر بدبخت! هر عکس را وقت نمایش کوئری بزن و بعد بصورت یک فایل cash کن و به محض اینکه اون عکس دیگه جلوی چشم کاربر نیست dispose کنش بره