PDA

View Full Version : سوال: مناسبترین فایروال و ویروس کش برای طراحان وب !

mastermind2008
یک شنبه 15 مرداد 1391, 10:21 صبح
سلام
چندسالی هست که طراحی وب یا به عبارتی Web Developing رو شروع کردم توی این چند سال بارها و باها انواع مختلف ویروس کش ها و فایروال ها رو امتحان کردم . حتی بدون ویروس کش بودن رو هم تجربه کردم ! ولی خوب یک نتیجه ی قطعی گرفتم و اون اینکه یک ویروس کش بد هم از بدون ویروس کش بودن بهتر است !!!
اوایل و توی دوران اوج ویروس کش NOD32 از اون استفاده می کردم ولی بعدها متوجه شدم چندان توی فایروال قوی نیست و البته الان که دیگه توی ویروس یابی هم ضعیف عمل می کنه .
بعد از اون سراغ KasperSky رفتم هر دو نسخه ی Internet Security و آنتی ویروسش رو امتحان کردم ، بد نبود ولی مشکلش این بود که یه مقداری از سرعت نصب برنامه ها در کامپیوتر گرفته می شد و اعصاب خردکن تر از اون این که همه اش وجود خودش رو روی کامپیوتر در بدترین زمان ها یاد آوری می کرد !
یه مدت نسبتا طولانی هم آویرا نسخه ی Smart Security داشتم ( نزدیک 2 سال ) و واقعا خوب عمل کرد . ولی توی پروژه ی آخر و بعد از یک هفته سر و کله زدن با 20 خط کد PHP و سر در نیاوردن از مشکل عدم اجراش در حالی که در انتهای جاده ی نا امیدی بودم به سرم زد که کدها رو روی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم و اتفاقا جواب داد !!!! اولین حدسی که زدم همین ویروس کش بود ، که وقتی پاکش کردم دیدم کدها به راحتی جواب دادند . به خاطر همین از دستش فعلا خیلی عصبانیم و حالا حالاها احتمالا سراغش نمی رم ( با توجه به فشاری که توی اون یک هفت از طرف کارفرما تحمل کردم !!! ) ( اون موقع از wamp 2.4i به عنوان سرورمجازی استفاده می کردم )
حالا می خواستم ببینم دوستان دیگه ی برنامه نویس از چه فایروالی استفاده می کنند ؟
فقط از دوستان یه خواهش دارم که اگه نظری در ادامه ی این پست می گذارید خواهشا نرید سراغ همون بحث قدیمی کدوم ویروس کش بهتره کدوم بدتر و بعدشم تایپک به فنا بره ! لطفا فقط تجربیات خودتون بنویسید و به هیچ آنتی ویروس محترمی هم توهین نکنید :قلب: .
الان من یه ویندوز 7با آخرین آپدیت های مایکروسافت ( متعلق به 10 روز پیش ) دارم و از Appserv به عنوان شبیه ساز سرور استفاده می کنم . برای کد نویسی هم از Notepad++ و NuSphere و Komodo 7 استفاده می کنم . و البته مرورگر FireFox 15 .
(( توجه توجه : به دلیل اتصال دائمی سیستم به اینترنت ، حتما نسخه ی فایروال دار یک ویروس کش را پیشنهاد دهید چون آنتی ویروس خالی اصلا جواب نمی ده !!! ))

aminghaderi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:24 عصر
سلام دوست من.
نمی دونم این که شما می فرمایید همه را امتحان کردید و همه ضعیف هستند ، منظورتون چیست؟! این برند های که شما نام بردید هر کدام 10 تا 20 ساله کارشون امنیت هست و درجه یک های امنیت در دنیا هستند؟! (حالا اون Avast و F-Secure را حقیقت زیاد ازشون خبر ندارم؟!)
شما اگر برای هر کدام از این آنتی ویروس های هزینه پرداخت کنید (لایسنس بخرید) و نسخه اصلی را روی کامپیوترین نصب کنید (نسخه کرک شده نباشه) و سیستم عامل شما هم به همین شکل اصلی باشد ، هیچ خطری شما رو به عنوان یه توسعه دهنده وب تحدید نمی کند. (این رو با ضریب 50% می گم ، چون امنیت نسبی هست)
جواب این سوال که : چرا نباید از آنتی ویروس های کرک شده استفاده کرد؟ ، خیلی ساده است شما خودتون توسعه دهنده وب هستید حاضر هستید رایگان کار کنید ؟ این آنتی ویروس ها هم حاصل تلاش 10 تا 20 ساله اون شرکتها هست و راضی نمی شوند ، بدون پرداخت هزینه از اخرین بروز رسانی ها و... استفاده کنید .
یه مورد دیگه کامپیوتر یه طراح وب از نظر ویروسی شدن شاید ظریب بالایی نسبت به افراد معمولی داشته باشه ولی از نظر هک و ویروس های هوشمند که هدفمند کار می کنند ، خیالتون راحت ، چون اونها به هر سیستمی حمله نمی کنند ، باید تلاش اونها نتیجه داشته باشه و با برنامه صورت می گیره .
اما اینکه می فرماید آنتی ویروس نداشته باشید ، خوب این یه ریسک بزرگ هست که بنده تجربش تلخش رو دارم.
موردی که فرمودید تجربه خودتون از فایروال رو بگید بنده تجربه استفاده از Bit Defender و ویندوز 7 را هر دو با لایسنس اصلی را دارم ، در یک سال اخیر هیچ ویروسی گریبانگیرم نشده ، من هم مادام با سرعت بالا به اینترنت متصل هستم.
اینکه بعضی اوقات بعضی از برنامه ها و قطعات (معملا اسکریپت های JS) توسط آنتی ویرروس بلاک می شه یه امر طبیعی هست و به سود خودمان ، چون حتمی از نظر پردازشی مشکل دارند که از نظر آنتی ویروس در رسته ویروس ها قرار داده شده ؟! اجرایشان واقعا ریسک هست و این هم من تجریش را دارم که ابزار به جای کار اصلی خود به نصب Activx و جستجو های بی مورد در سیستم انجام می داد .

و یه مورد کاملا فرعی و شاید مفید :
طراح وب => Web Designer
طراح گرافیک => Graphic Designer
توسعه دهنده وب => Web Developer

≡ ALEX ≡
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:49 عصر
انتخاب من بعد از تجربه انواع و اقسام آنتی ویروس Symantec Norton 2012 بوده. واقعیت در مورد NOD32 اینه که توانایی شناسایی و جلوگیری از 30% ویروس ها و تروجان های مهلک رو نداره در حالی که این میزان در Norton فقط 5% هستش. من چند بار از NOD32 حسابی ضرر دیدم در این مورد. آنتی های دیگه هم هر کدام نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند. در کل میانگین بخوایم بگیریم Norton خیلی از بقیه سر تره و بدیهی هم هست، چون محصول اولین و قویترین شرکت امنیتی جهان یعنی Symantec هستش.

moshaver71
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 08:00 صبح
من قبلا ها از Nod32 استفاده می کردم که چند بار اشتباها فایل های من رو پاک کرد و قابل بازیابی نبودند و بعد از اون از KasperSky WorkStation استفاده می کنم که اگه هم فایلی رو پاک کنه قابلیت بازیابی اون فایل رو داره و هیچ صدمه ای نمی زنه همچنین قابلیت های مدیریتی زیادی هم داره و توی این چند سال هیچ مشکلی باهاش نداشتم نه سیستمم آلوده شده و نه اینکه اختلالی توی کارهام به وجود آورده.
قابل ذکر هست که اگه دقت بفرمائید توی اکثر کارخونه ها و جاهای بزرگ هم از این آنتی ویروس استفاده میکنن (حداقل اکثر جاهایی که بنده باهاشون کار کردم به این شکل بوده)