PDA

View Full Version : حرفه ای: پیاده سازی ماژول در CMS شخصی

davoodi
یک شنبه 15 مرداد 1391, 10:37 صبح
سلام. دوستان.
من دارم واسه مشتری یک CMS مینویسم.
میخواستم بدونم ماژول هایی که سیستم های موجود در بازار ارائه میدن به چه صورت پیاده سازی میشن؟
چیزی که به ذهنم میرسه اینه که از قبل تحلیل و پیاده سازی ماژول ها در دیتابیس انجام میشه بعد به مشتریانی که به این ماژولهای نیاز داشته باشن صفحه استفاده از اون داده میشه.

آیا این درسته ؟ یا اینکه کلا پیاده سازی با چیزی که گفتم فرق میکنه ؟

ممنونم.

imanitc
یک شنبه 15 مرداد 1391, 11:24 صبح
به نظر من بهتره 2 تا cms معروف مثل joomla و drupal بررسي کني حتما بدرد ت ميخوره البته اين 2 تا هر کدوم روشهاي متفاوتي رو براي ماژولار کردن رفتن من خودم روش drupal بيشتر مي پسندم

davoodi
یک شنبه 15 مرداد 1391, 12:22 عصر
این دو cms پیچیدگی خیلی زیادی دارن.
نمیشه این کار رو با یک روش ساده و کاربردی انجام داده ؟

مثلا روش ای که گفتم.
یا اینکه ماژول اتوماتیک فیلد هاشو بعد از نصب به بانک اطلاعاتی اضافه کنه و در بخش مدیریت هم منوی خودش رو بسازه!

همچین روش های امکان پذیر هستن ؟

davoodi
یک شنبه 15 مرداد 1391, 18:34 عصر
دوستان ایده جدیدی دارید؟ یا در مورد پیشنهادات بنده نظری دارید ؟
ممنونم میشم وقت بزارید و راهنمایی بفرمایید.

موفق باشید.

us1234
یک شنبه 15 مرداد 1391, 19:51 عصر
سلام
ماژول اصول چیزی است که بعد از خود سیستم به وجود آماده است و در حین ساخت سیستم آن نیاز تحلیل نشده است . پس این قسمت که میگوید باید دیتابیس را آماده کنم و در موقع نیاز فقط صفحه استفاده را به مشتری بدهم اشتباه است .
ببیند ماژول باید در هنگام نصب تیبل های مورد نیاز خود را بسازد و یا حتی فایل هایی را ویرایش کند (بسته به نیاز ) .
در جوملا ماژول های یک فایل xml دارند که بسیاری از این اطلاعات توی اون فایله و بقیه قسمت ها هم بسته به نوع ماژول این اطلاعات متفاوته .

imanitc
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 12:31 عصر
در سيستم دروپال هم فولدر ي به نام ماژول وجود داره که شما کدهايي برا ي سيستم دروپال قابل فهم هست رو درون يک فولدر به نام دلخواه قرار ميديد بعد مديريت دروپال اون بصورت يک ماژول شناسايي ميکنه به نظر من ساده تر و بهتر از جوملاست

tehro0n
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 14:12 عصر
ماژول ها که زیادن، چی می خوای؟
CMS مثل دروپال یکی از بیشترین مدیریت ها رو تو خودش داره که می تونی eshop و .. هم راه بیاندازی
شما ابتدا یک CMS ساده که مدیر یک یوزر پسورد داشته باشه و بتونه متنی رو تایپ کنه و در دیتابیس ذخیره بشه و از طرف دیگه در صفحه اول بیاد و دسته بندی در صفحات مختلف بشه
سپس برای جستجو جدول ها رو طوری بچین که متن رو در تمام ردیف ها بگرده و با صفحه بندی نمایش بده
همین کارو بعدا می تونی زیاد کنی و زیرشاخه بهش بدی و در نهایت خرید و فروش کالا براش بگذاری..

parisa1463
جمعه 29 دی 1391, 17:42 عصر
ba salam,
man ie soal dar modere PHP programming in Component dashtam
miokhastam bebinam dar che surati ie code php in component ejra mishe man ie code kheili sadeh neveshtam ke mesle inke aslan ejra nemishe

$ M 3 H R D A D $
جمعه 29 دی 1391, 20:05 عصر
من دروپال 7 و نصب کردم
گفتم لابد از خشکیه جوملا و بی ساختاری ورد پرس به دور هست
اما اصلا تو مدیریتش معلوم نیست چی بشی هست
یوزر پسند نسیت
دمو ندارین از سایت های خبری که با دروپال ساخته شده باشه ؟ سایت شرکت خبری شخصی ...

h.rezaee
شنبه 30 دی 1391, 00:03 صبح
سلام بر دوستان. دوست عزیز تا اونجا که بنده خبر دارم برای طراحی یک سیستم مدیریت محتوا ابتدا یک هسته مرکزی تعریف میشه یعنی شما باید ابتدا شیوه کلی برنامه رو تو یک فایل تقسیم بندی کنی ، بخش های اصلی سیستم مدیریت مجتوا رو در نظر بگیری ، بعد از این کار یک قسمتی هم برای نصب ماژول در نظر بگیری یک الگو براش بنویسی که وقتی خواستی یک قسمتی مثلا دوزبانه کردن سایت رو بهش اضافه کنی ابتدا یک بار کل فایل رو بخونه اگه شرایطش رو داشت براش با کد نویسی بگی برو فلان جدول روتو دیتابیس بساز با این مشخصات ، به قسمت ( مثلا دیگر امکانات سیستم مدیریت محتوا ) یک قسمت با نام دو زبانه کردن وب سایت اضافه کن که وقتی کلیک شد بره ......
کل سیستم های مدیرت محتوا اینجوری کار می کنن ، اگه قرار بود از همون ابتدا کل جدول ها رو بزارن تو دیتابیس می دونی چه حجم بی خودی پیدا می کرد.

tehro0n
شنبه 30 دی 1391, 12:00 عصر
من دروپال 7 و نصب کردم
گفتم لابد از خشکیه جوملا و بی ساختاری ورد پرس به دور هست
اما اصلا تو مدیریتش معلوم نیست چی بشی هست
یوزر پسند نسیت
دمو ندارین از سایت های خبری که با دروپال ساخته شده باشه ؟ سایت شرکت خبری شخصی ...

شرکت گلد ایران ال جی تا اونجا که می دونم با اسمارتی بود و جدیدا با دروپال قرار شد انجام بشه.. احتمالا تا الان شده..
دروپال خیلی پیچیده تر از جوملا و وردپرسه و از اول هم که وارد شد برای CMS های بزرگ طراحی شد که بتونی فروشگاه و .. بزنی، یوزر پسند نیست ولی اگه یاد بگیری انعطاف پذیری خیلی بالایی داره..
نمونه فارسی اون هم هست http://www.drupalcenter.ir/node/43