PDA

View Full Version : سوال: چرا از ide های قدیمی استفاده میکنند ؟

me.enik
یک شنبه 15 مرداد 1391, 12:53 عصر
سلام.

چند وقتی بودش که این سوال برام پیش اومده بود.
توی همین سایت, افراد بسیار زیادی هستند که از ide های قدیمی استفاده میکنند.
یک نمونه از این ide ها, دلفی 7.
دلیل استفاده از این ide چیه؟

با توجه به اینکه ide های بسیار جدید تر و پیشرفته تر به بازار عرضه شده و میتوان از آنها به راحتی استفاده کرد,
و این ide ها, امکانات خیلی بیشتری نسبت به ide های قدیمی دارند.
اما بازم میبینیم که از ide های قدیمی استفاده میکنند.

دلیلش چی میتونه باشه؟

AliReza Vafakhah
یک شنبه 15 مرداد 1391, 15:00 عصر
عمده دلیلش می تونه کم همتی مهاجرت باشه. چون باید کامپوننت ها ، ابزارها و ... را با نسخه های جدید آپدیت کنند.

خود من تا 4 ماه پیش از دلفی 2010 استفاده می کردم ، حوصلش رو نداشتم به XE2 سویچ کنم تا اینکه آخر در مقابل برخی قابلیت های جدید IDE نسخه XE2 زانو زدم و الآن از Embarcadero RAD Studio XE2 استفاده می کنم.

Ananas
دوشنبه 16 مرداد 1391, 04:41 صبح
سلام.
من به طور همزمان با چند تا نرم افزار کار میکنم و همیشه منتظر ورژن های جدید این نرم افزارها هسستم و دوست ندارم قدیمی بمونم. ولی چند تا دلیل باعث میشه که نتونم از ورژن جدید استفاده کنم :
1 - بعضی ورژن ها خوب نیستن، به همین راحتی! مثلا من با ورژن های زوج 3DsMax حال نمی کنم. شاید این موضوع اتفاقیه. بعضی نسخه ها همراه پلاگین ها و یا ابزار های کمکی خاصی عرضه شدن و ممکنه ورژن جدید در دسترس ما اون ابزار رو نداشته باشه (به طور پیش فرض نصب نشه) و لازم بشه که خودمون این کار رو انجام بدیم. من الان چند وقته دارم با max 2013 !!!! کار میکنم. خوب طبیعیه که هلپ نداشته باشه. البته تا چند وقت پیش ولی الان دیگه فکر میکنم هلپش آماده شده باشه. خوب تو این شرایط مجبورم از هلپ قبلی استفاده کنم.
2 - بعضی ورژن ها تغییرات زیادی می کنن و کاربر ها تو بعضی شرایط فرصت نمی کنن تا با ورژن جدید هماهنگ بشن و منتظر فرصت می مونن. مثلا حین انجام پروژه ای تغییر دادن ورژن ابزار و استفاده از امکانات اون می تونه یه جور ریسک باشه چون هنوز خیلی امتحان نشده.
3 - بعضیا خیلی براشون مهم نیست با چه ورژنی کار می کنن و همون دلفی 7 هم کارشون رو راه می ندازه و خوب با همون هم راحت هستن ما هم اسراری نداریم از جدید استفاده کنن.:لبخند: ولی نکته ای که هست اینه که مثلا دلفی 7 چی داره که دلفی XE2 2 نداره؟ چرا یه چیز می تونه داشته باشه، شاید حجمش کمتره یا سریع تر باز میشه که به نظر من اصلا مهم نیست چیزی که زیاده هارد دیسک. برای کسی که بخواد از جدیدترین امکانات هم هر چند جزئی، استفاده کنه و یا مثلا مدت ها منتظر امکان جدیدی بوده که تو ورژن های اخیر وجود نداشته، اومدن ورژن جدید می تونه مهم باشه.
4 - در مواقعی هم ممکنه با فایل های خاصی کار می کنن و یا با گروه یا برای شرکتی کار میکنن و روی پروژه ی خاصی متمرکز اند که ممکنه لازم بشه از ورژن قدیمی استفاده کنن و یا کمک بگیرن. مثلا فایل ورژن قدیمی وقتی با ورژن جدید باز بشه بعضی وقتا خراب میشه و مجبوریم برگردیم تو ورژن قدیمی و یا خروجی جدید بگیریم یا امکان خاصی رو غیر فعال کنیم یا جور دیگه سیو کنیم و یا به فرمت خاصی export کنیم تا با ورژن جدید باز بشه.
اینا دلایلی بود که بنده به نظرم میرسید.