PDA

View Full Version : سوال: اتصال به sql server در کامپیوتری دیگر - خطای A network-related or instance-specific error occured

elihessi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 02:21 صبح
سلام عرض می کنم خدمت اساتید محترم
من با استفاده از vmware یک کامپیوتر مجازی ساختم و آن را با کامپیوتر خودم مرتبط ساختم و ping کردم . بانک اطلاعاتی من (sql server) درون کامپیوتر خودم می باشد ، حالا می خواهم نحوه ی تعریف connection در visual studio را بگونه ای که برنامه ام از بانک اطلاعاتیم در کامپیوتر خودم استفاده کند بدانم . لازم بذکر است که الان به صورت local host نوشته ام و زبان مورد استفاده ام هم C# می باشد.
از همیاری شما بسیار سپاسگذازم و امیدوارم روزی برسه که بنده ی حقیر هم بتوانم اندک اندوخته هایم را منتقل کنم با تشکر .

nilmil_nil
دوشنبه 16 مرداد 1391, 02:42 صبح
به جای localhost در کانکشن استریگ IP کامپیوتری که سیکول روش نصب هست رو بنویس

elihessi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 02:51 صبح
به جای localhost در کانکشن استریگ IP کامپیوتری که سیکول روش نصب هست رو بنویس
دوست عزیز مرسی ولی اینکارو کردم و برنامه هنگ می کنه و پیغام کلی نشون میده که بصورت زیر می باشه
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
لطفا کمکم کنید خیلی به کمکتون نیاز دارم . با تشکر

Y_Safaiee
دوشنبه 16 مرداد 1391, 03:14 صبح
سلام دوست من

دوست عزیز مشکل شما یکی از دو مورد زیره :

1.بعضی از ورژن های Sql server به صورت پیش فرض پشتیبانی شبکه رو ساپورت نمیکنن و بعضی ورژن ها اصلا قابلیت شبکه شدن رو ندارن,ارور بالا میگه پیکربندی لازم جهت اتصال به کانکشن های راه دور انجام نشده است.

برای رفع این مشکل به منوی استارت رفته و مراحل زیر را دنبال کنید.

Microsoft SQL Server 2005/2008 ->Configuration Tools ->SQL Server Surface Area Configuration حالا تو کادر باز شده Surface Area Configuration for service and connection رو انتخاب کنید در کادر باز شده زیر مجموعه موتور پایگاه خودتون رو انتخاب سپس Remote Connection و دیتابیس رو از حالت local connections only خارج و به حالت Tcp/Ip ببرید.

تمامی پنجرهارو تائید و برای بهتر عدم درصد خطا دادن و به حافظه لود نشدن سیستم را ریست کنید.

2.همچنین میتونه از اشتباه بودن Connection string شما نیز باشه.

ضمیمه زیر رو که تصویری از مراحله رو دانلود کنید. انشاالله مشکلتون رفع شه.

موفق باشین
بایت بایت