PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک برای استفاده از دیتابیس اکسس رمز دار در پروژه

nekooee
دوشنبه 16 مرداد 1391, 06:15 صبح
سلام دوستان. من یک پروژه دارم که در ان از دیتابیس اکسس استفاده کردم. حالا روی دیتابیس رمز گذاشتم. ولی دیگه تو برنامه کار نمیکنه.
من هم از dataset در برنامه استفاده کردم و هم بعضی جاها کد رو دستی نوشتم. روی دیتاست زدم wizard و رمز رو در پنجره ای که داره زدم و تیک save password رو هم زدم داخل خود پروژه محتویات تیبلها رو میاره اما برنامه رو ران میکنم دیتاگرید خالی هست.
اونجا ها هم که دستی کد نوشتم از این کانکشن استفاده کردم:

Const ConnectionString As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\database.mdb;"

می خوام یک جوری هم این پسوورد داده بشه که کاربر نتونه اون رو در فایل کانفیگ باز کنه و ببینه!

راستی من dataset قبلی رو خواستم از datasetsourc حذف کنم اما فقط گزینه ویرایش با دیزاینر و رفرش و ساخت کانکشن جدید داره. چجوری باید یک دیتاست رو پاک کرد؟

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:10 عصر
برای ارتباط با اکسس 2007 به بالا
Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=C:\mydb.accdb;Jet OLEDB:Database Password=password;
برای ارتباط با ورژن پایین تر
Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\mydb.mdb;User Id=admin;Password=password;

nekooee
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:19 عصر
ممنون من با ورژن 2010 نوشتم ولی با فرمت 2003 ذخیرش کردم. پس باید از خط دوم که دادین استفاده کنم. اما من اصلا به اونجا نمیرسم چون همون اول جدول datagrid من خالی هست و دیتاگرید هم با dataset به دیتابیس ست کردم و براش کد دستی ننوشتم. الآن کجای اون باید رمز رو وادر کنم؟
تو قسمت کانکشن دو جا میشه پسوورد زد. یکی همون اول که خودش یوزر رو نوشته Admin و پسوورد می خواد زیرشم گزینه Save password داره که من زدم کار نکرد. یکی هم در Advanse هست که من اونجا قسمت password رو که پر میکنم دیگه ok نمیشه زد و ارور میده که جای دیگه داره از این دیتابیس استفاده میشه! در حالی اصلا جایی ازش استفاده نمیشه.

میشه بگید چجوری پسوورد رو برای dataset وارد کنم؟

درضمن اگر بخوام dataset فعلی رو پاک کنم از کجا باید پاکش کنم؟

h_assefi
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:47 عصر
شما نباید پسورد و یوزرتون را برای دیتاست قرار بدید. بای توی connection string قرارش بدید
دستوری که بتونه دیتاست را پاک کنه dispose() هستش
تمام این مراحلی که میگم مخصوص کد نویسی است

nekooee
دوشنبه 16 مرداد 1391, 19:25 عصر
سلام. خوب در کانکشن استرینگ dataset باید قرار بدم دیگه؟ اما از کجا؟ شما فرض کنید هیچ کدی ننوشتم و از ابزار گرافیکی استفاده کردم و یک دیتاست کشیدم روی کارم. حالا الآن من کجا این مقدار رو وارد کنم؟

و این دیتاست که ساختم از روی کارم قابل حذف کردن هست ولی در Data sourc هست و از Data sourc می خوام حذفش کنم یکی جدید بسازم اما نمیدونم چجوری! فقط میشه جدید ساخت قبلیه پاک نمیشه.

موقع ساختن یک دیتا ست جدید هم از دو جا میشه یوزر و پسوورد رو داد یکی اینجا:
http://nekooee.persiangig.com/1.png
که این فقط تو محیط ویژوال جواب میده. و یکی دیگه اینجا:

http://nekooee.persiangig.com/2.png

که در قسمت advanced همون قبلی هست. ولی متاسفانه اینجا هم که رمز رو وارد میکنم بعد اصلا نمیگذاره ok کنم و error میده

ممنون میشم باز هم راهنمایی کنید

h_assefi
سه شنبه 17 مرداد 1391, 09:16 صبح
یک سئوالی که من یادم رفت بپرسم، دقیقا چطوری دیتاگرید را به دیتاست وصل کردی ؟

nekooee
سه شنبه 17 مرداد 1391, 18:27 عصر
یک دیتا ست درست کردم. سپس یک bindingsource که داخلش تیبل مورد نظرم رو انتخاب کردم و سپس داخل تنظیمات datagrid مقدار bindingsourc رو انتخاب کردم.

در من من خیلی جاهای دیگه به صورت گرافیکی از دیتابیس استفاده کردم. شما کاری اصلا به این دیتا گرید نداشته باشید در عکسهای بالا بگید کجا و چجوری پسوورد رو وارد کنم بالاخره در دات نت روشی برای وارد کردن پسوورد برای دیتابیس بدون کد نویسی وجود داره دیگه. کد نویسی بدرد قسمتی می خوره که با کد نوشته شده ولی روی قسمت گرافیکی تاثیری نداره متاسفانه

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 00:12 صبح
کسی نمیدونه باید چکار کنم؟

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 01:35 صبح
یاد گرفتم باید در سلوشن اکسپلورر روی نام پروژه راست کلیک کنیم بزنیم properties و بعد از اون به تب services بریم و روبروی کانکشن استرینگ مقدار رو به مقدار دلخواه تغییر بدیم. همین :)

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 01:48 صبح
چیزی که برای من جالبه چرا وقتی از قسمت advanced روبروی دیتابیس پسوورد رمز رو اضافه میکنیم خودش به کانکشن استرینگ اضافه نمیکنه! و من دستی مجبور شدم برم از جایی که گفتم مقدا رکانکشن استرینگ رو بنویسم!

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 01:58 صبح
جالبه یک دفعه شانسی پسوورد که در قسمت advance زدم موقع ok کردن یک پیام داد که باز اوکی کردم پسوورد رو به کانکشن استرینگ اضافه کرد. اما حالا باز همونکار رو میکنم دیگه اضافه نمیکنه خودش!

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 04:08 صبح
ببخشید من مجبورم دوباره پست بزنم. الان یوزر و و پسوورد دیتابیس داخل فایل config می خوره که!! من فکر کردم فقط برای تحت وب میزنه اما برای برنامه های تحت ویندوز هم میزنه! حالا چجوری یوزر و پسوورد رو از دید کاربر مخفی کنم؟ آخه من نمیخوام کاربر به محتویات دیتابیس دسترسی داشته باشه
:(

h_assefi
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 10:43 صبح
تا جایی که من می دونم اگه برنامت را به فایل setup تبدیل کنی کاربر نمی تونه به App.config دسترسی داشته باشه

nekooee
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 15:40 عصر
خوب وقتی کاربر برنامه رو نصب میکنه تمام فایلها دوباره کنار هم قرار میگیرند و تا این فایل کنار فایل اجرایی نباشه که برنامه اجرا نمیشه. میشه راهنمایی کنید چجوری میشه تبدیل به ستاپ کرد که این فایل دیده نه؟