PDA

View Full Version : مشکل در جدا کردن رشته ارسال شده به ایجکس

mostafa272
دوشنبه 16 مرداد 1391, 12:04 عصر
با سلام

من در برنامه ام می خوام مقادیری رو که از دیتابیس می خوانم رو با رشته هایی مثل "++-" ویا ": "به هم به چسبونم و نتیجه رو به صورت یک رشته به ایجکس بفرستم و اونجا با استفاده از تابع substring مقادیر هر کدام رو جدا کنم و در فیلد خودش قرار بدم اما ظاهرا چون مقادیر خوانده شده از دیتابیش شامل عبارات فارسی و انگلیسی با هم هست چینش رشته به هم می ریزه و در نتیجه مشکل به وجود می آید.

برای حل این مشکل کسی راه حلی سراغ دارد؟

با تشکر

plague
دوشنبه 16 مرداد 1391, 17:04 عصر
از json باید استفاده کنی یجورایی مثل آرایه میمونه هر مقدار در خونه مربوط به خودش ریخته میشه و ارسال میشه
در سمت سرور هم با jsone_decode این مقدار پست شده رو دریافت میکنی و یدونه آرایه به عنوان خروجی تحویل میگیری

mostafa272
دوشنبه 16 مرداد 1391, 19:51 عصر
راه دیگه ای وجود نداره که از جابه جایی کلمات فارسی و انگلیسی جلوگیری کند؟(منظور استفاده از توابع کار با رشته هست)

AbiriAmir
دوشنبه 16 مرداد 1391, 21:39 عصر
با json خیلی خیلی راحت میتونید این کار رو بکنید...
نیازی به این کارا نیست

imanitc
سه شنبه 17 مرداد 1391, 10:35 صبح
با سلام
به نظر من بريز توي آرايه يا اصلا خود آرايت تبديل به serialize کن با آژاکس بفرست بعد اون طرف unserialize کن استفاده کن.

mostafa272
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 10:28 صبح
اگه میشه چند تا مثال بزنید که روش کار رو متوجه شوم. می خوام از php یه مقدار رو بفرستم به ajax .من هرچی گشتم بیشتر از jquery استفاده کردند ولی من می خوام بدون jquery از json استفاده کنم.